Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van az, hogy a baloldali...

Miért van az, hogy a baloldali szavazók csak Magyarországon utálják saját országukat, népüket, máshol általában nemzeti érzelműek, sőt nacionalisták?

Figyelt kérdés
A román PSD például talán a legnacionalistább párt Romániában.
2022. nov. 13. 08:40
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:
66%
A 11-es válaszoló vagyok. Baloldaliként nekem egyértelmű, hogy támogatom a székelyföldi autonómiát, ellenzem a szlovák vagy ukrán nyelvtörvényt, de az is, hogy nem vonnám meg a lehetőséget nagyjából félmillió szexuális kisebbségekhez tartozó honfitársamtól, hogy házasodjék. A magyar irodalom a mindenem, tanítottam is egy darabig. Nem annyira fekete és fehér a világ, mint ahogy többek próbálják beállítani.
2022. nov. 13. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim ***** válasza:
76%

#7, ma 08:59

Homályosíts fel kérlek, hogy mit jelent a hazaárulás! ;)


"Ahogy meg kellene végre értened, hogy kereszténynek lenni nem azt jelenti, hogy tökéletes és bűntelen vagy hanem hogy tudod mi a bűn és törekszel arra hogy ne tedd."

Honnan a fenéből veszed, hogy ezzel nem vagyok tisztában?! A Fidesz javarésze magát kereszténynek vallja, de nyilván ez csak politikai marketing, képmutatás, ezzel tisztában vagyok, és erre utalok. Az igaz keresztényekkel nekem nincs semmi bajom, feltéve ha elhatárolódnak a fideszesektől, és nem asszisztálnak, pl. nem megy a templomban semmiféle propaganda stb. de "A ki korpa közé keveredik, megeszik a disznók.", így a fidesz mellett kiálló egyházak is így járnak. Szóval ha a templomban akár csak egy kicsit is fényezik a Fideszt, vagy bármelyik pártot, akkor onnantól kezdve magukra vessenek.


Én tehát telesen megértem, hogy a bűntelenségre törekvést jelenti a kereszténység, de ha valaki előre megfontoltan, szándékosan, következetesen, jól kitervelten stb. követ el bűnt, és semmi jelét nem mutatta megbánásnak, nemhogy annak, hogy egy kicsit is próbált jó útra térni, sőt, inkább csak a egyre rosszabb volt és egyre cinikusabb, stb., akkor hadd ne tartsam róla azt, hogy hát "ő törekedett", mert nem törekedett.


"gyümölcséről ismerszik meg a fa"


A fidesznek és sokaknak csak addig tart a "kereszténysége", hogy magukat felsőbbrendűnek kiáltsák ki, és erre hivatkozva mások felett ítélkezzenek, gyűlölködjenek. Ez az igaz kereszténység számára egy roppant káros dolog, és ezért is kéne elhatárolódni a politikától, és nem hagyni, hogy politikusok felhasználják őket, ill. híveket "harminc ezüstért" vagy "egy tál lencséért" arra buzdítani, hogy szavazzanak a Fideszre, mintha az hú de támogatná a kereszténységet. Ez bizony a Sátán kísértése, és az egyházi vezetők nagy többsége megbotlik.


"Amúgy ezeknek mi köze a hazaáruláshoz? Mégis hogy jön össze a fejedben az ha valaki nem tartja be a tíz parancsolat mindegyikét az olyan lenne mint aki elárulja a hazáját?"

Ezt hol írtam?! Vagy nem megy a szövegértés neked, vagy te is kamuzol még akkor is, amikor kérdezel.

2022. nov. 13. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!