Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon már olyan szar...

Magyarországon már olyan szar az egészségügy, hogy már tényleg életveszélyes itt élni, és tényleg csak a saját felelősséged ha itt maradsz?

Figyelt kérdés

Nem messze, Ausztriában egy ártalmatlan kis ciszta miatt kiírnak már holnapra műtétre, mindezt 100%-ban hálapénz mentesen, állami pénzből, ott nem is ismerik a paraszolvenciát. A többi hanyatló Nyugati országban ugyanez van.

Nekem meg közeli ismerősömről, aki egy fiatal nő, nemrég derült ki hogy ritka vese betegsége van ami műthető de életveszélyes is lehet ilyen stádiumban már. És még így is 2 hónapra kapott időpontot, amiben már benne volt, hogy ő eleve EÜ-s dolgozó (ápoló), van személyes ismeretsége, van helyi politikus ismerőse tehát urambátyám is segített, és kenőpénzt is fizetett amennyit csak tudott. 4x-es protekcióval is 2 hónap múlva írták ki egy életmentő és sürgős műtétre, amikor életveszélyben van. Akkor vajon mennyit kellene várnia annak a szerencsétlennek akinek semmi protekciója nincs? 2 évet? Tuti meghalna...

Szóval akkor ki lehet mondani, hogy Magyarországon nem csak azért szar élni, mert szarok a bérek. Egyre több olyan tényező van ami miatt az a felelősségteljes döntés ha kimész Nyugatra, mert itt már egyszerűen életveszélyes is élni amilyen fos az egészségügy. És amint látjuk, ez egyik napról a másikra kiderülhet, és akkor már nagy a baj és elkerülhetetlen. Akkor már imádkozhatsz az életedért, és átkozhatod saját magas, hogy miért maradtál ebben a szar országban? A hanyatló nyugaton már holnap megmentenék az életed, sürgős esetben meg még ma. Mert ott jó minden, nem csak a bérek 4-5x magasabbak.

Ha Orbán olyan jó, miért hagyta nem csak a béreket alacsonyan, de minden más, EÜ meg oktatás is történelmi mélypontra süllyedni?



2022. aug. 13. 10:04
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
2%

Magyarországon átlagosan rövidebbek a várólisták, mint az OECD átlag. Már ukrán menekültek is visszamennek inkább Ukrajnába, mert nyugaton nem kapnak ellátást.


"Az állami egészségügyi szolgálat várólistáján öt évet (!) kellett volna várnia az ellátásra."


[link]

2022. aug. 13. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

1-es

XDDDDD

2022. aug. 13. 10:11
 3/22 Molyember ***** válasza:
91%

Egy haverom epeműtétre vár lassan egy éve. :)

A Fidesz elvette a felnőttpelenkák és a sztómazsákok TB támogatását. Bszki, akinek sztómája van, az nem válogathat, muszáj megvennie, és a felnőttpelenka sem szórakozás kategória. Kimondhatjuk, hogy a Fidesz már a szarást is megadóztatta, a bohócok meg még mindig gyurcsányoznak. :D

A Fidesz nem létezhetne a szavazóik nélkül. Máshol már írtam: ez az ország nem áldozat, hanem bűnrészes.

2022. aug. 13. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
6%
Tipikus libbant,megnéznélek én egy bukaresti szájsebészeten.🤷
2022. aug. 13. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
92%
minden baromsagra van pénz, csak a fontos dolgokra nem jut.
2022. aug. 13. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
A sok nem fizető adózótól...
2022. aug. 13. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Nemrégiben, 1-2 óra alatt kettős látásom lett. Gyorsan irány a sürgősségi, feltételezhetően agyvérzés, vagy érelzáródás. 6 órát ültem a sürgősségin, mert rossz nyelvek szerint, ha 6 órán túl vagy ott, akkor a kórház több pénzt kap. Nem tudom, hogy ez igaz e? Na mindegy, megvolt a CT vizsgálat, melyen semmit sem látott az idősebb szakorvos. Egy lagymatag diagnózissal álltak elő, hogy szedjek rá ilyen olyan vitamint. Másfél hónap múlva görcsös fejfájás, hajnali négykor. Ismét mentem a sürgősségire, ekkor egy egy fiatal doktornőt "fogtam ki" , aki látott valamit a korábbi CT-n és kontraszt anyagos CT-t rendelt el. Diagnózis : agyi tumor.
2022. aug. 13. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Ezt az Ausztriás, cisztás dolgot sem a kisujjamból szoptam ki, hanem ismerősömtől tudom akik kint élnek, hogy egy apró kis ciszta miatt ami jelentéktelen, kockázatilag semmi, már holnap ki is vették neki, nem lacafacáztak.
2022. aug. 13. 10:28
 9/22 A kérdező kommentje:

7-es

Ez szomorú történet nagyon.

2022. aug. 13. 10:29
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

" 3/5 Molyember"


Anyumnál tavaly ilyenkor epeköveket találtak.

Az orvos azt monda, hogy ezeket sürgősen ki kell venni.

.

Mellette cukorbeteg így se szénhidrátot, se zsírosat nem tud enni.

A fehérjedús lenne, amit ehetne, pl csirkemellsonka, de az drága a nyugdíjhoz.

A zöldséget nyáron megtermeli, amit tud, de gyakorlatilag egy éve éhezik és vár a "sürgős műtétre".

Talán a hónap végén megműtik...

2022. aug. 13. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!