Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon már olyan szar...

Magyarországon már olyan szar az egészségügy, hogy már tényleg életveszélyes itt élni, és tényleg csak a saját felelősséged ha itt maradsz?

Figyelt kérdés

Nem messze, Ausztriában egy ártalmatlan kis ciszta miatt kiírnak már holnapra műtétre, mindezt 100%-ban hálapénz mentesen, állami pénzből, ott nem is ismerik a paraszolvenciát. A többi hanyatló Nyugati országban ugyanez van.

Nekem meg közeli ismerősömről, aki egy fiatal nő, nemrég derült ki hogy ritka vese betegsége van ami műthető de életveszélyes is lehet ilyen stádiumban már. És még így is 2 hónapra kapott időpontot, amiben már benne volt, hogy ő eleve EÜ-s dolgozó (ápoló), van személyes ismeretsége, van helyi politikus ismerőse tehát urambátyám is segített, és kenőpénzt is fizetett amennyit csak tudott. 4x-es protekcióval is 2 hónap múlva írták ki egy életmentő és sürgős műtétre, amikor életveszélyben van. Akkor vajon mennyit kellene várnia annak a szerencsétlennek akinek semmi protekciója nincs? 2 évet? Tuti meghalna...

Szóval akkor ki lehet mondani, hogy Magyarországon nem csak azért szar élni, mert szarok a bérek. Egyre több olyan tényező van ami miatt az a felelősségteljes döntés ha kimész Nyugatra, mert itt már egyszerűen életveszélyes is élni amilyen fos az egészségügy. És amint látjuk, ez egyik napról a másikra kiderülhet, és akkor már nagy a baj és elkerülhetetlen. Akkor már imádkozhatsz az életedért, és átkozhatod saját magas, hogy miért maradtál ebben a szar országban? A hanyatló nyugaton már holnap megmentenék az életed, sürgős esetben meg még ma. Mert ott jó minden, nem csak a bérek 4-5x magasabbak.

Ha Orbán olyan jó, miért hagyta nem csak a béreket alacsonyan, de minden más, EÜ meg oktatás is történelmi mélypontra süllyedni?



2022. aug. 13. 10:04
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
0%

én vigyáznék a románozással, mert hirtelen kiadja az RTL meg a telex propaganda, hogy ők mostantól a legjobb barátaink


aztán megint egy kondér dobrevszarban találjátok magatokat nyakig

2022. aug. 13. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
100%

Pont ezen gondolkodtam tegnap.

Én is egészségügyben dolgozok, és nekem is van egy betegségem,ami úgy derült ki,hogy én diagnosztizáltam magamnak. Sokszor voltam orvosnál a problém ámmal és sosem foglalkoztak velem. Mivel ott dolgozom így hamar bekerültem a szakorvoshoz aki elküldött,hogy semmi bajom. Utána a háziorvoshoz mentem,aki hitt nekem és visszaküldött a szakorvoshoz,hogy vizsgáljanak ki. Végülis kiderült,hogy mi a bajom, amit én már tudtam. Ha nem tartottam volna ki a véleményem mellett akkor ki se derült volna, vagy akkor amikor már rákos vagyok. De abból a szempontból szerencsés vagyok, mert hamar megcsinálták a vizsgálatokat. És pont ezen gondolkodtam tegnap, mi van azokkal akinek nincs ismerőse... Vagy hisz az első orvosnak,hogy semmi baja.... Sajnos napról napra látom mi a helyzet az egészségügyben és nagyon elszomorító. Nincs orvos, ha van akkor is olyan amilyen.... Tudnék mesélni. Nincs személyzet, vagy szakképzett személyzet, nincsenek megfelelő színvonalú eszközök. Nagyon körülményes minden. Ha hiányzik valami vagy hónapokat kell rá várni, vagy meg se kapjuk. Akárki nem szállíthat be.....Az orvosok zöme öreg, nyugdíjas, aki már fáradt, türelmetlen, nem ott lenne a helye. Sajnos sok az alkoholista is. Van ahol olyan szinten nincs képbe az orvos,hogy az asszisztensek az "orvosok". Közbe megy a hülye butitás,hogy minden rendben. Csak azt nem értem nálunk is az eüsök zöme fideszes, és nem bírom megérteni miért. Nyílván az orvosok jó pénzt kapnak.

2022. aug. 14. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!