Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Jogosnak tartanád, hogy a...

Jogosnak tartanád, hogy a gyermekteleneknek kevesebb nyugdíj járjon?

Figyelt kérdés

Azt talán egyik oldal sem tagadja, hogy a nyugdíjat a következő generáció termeli ki, nem pedig a búzaföldön terem, amit a rohadék Orbán ha nem lopna el, akkor mindenki kacsalábon forgó panellakásban élne 70 évesen is.

Ennek megfelelően tehát azt gondolom, hogy aki élete során nem gondoskodott arról, hogy - gazdasági szempontból nézve - megfelelő munkaerővel lássa el az országot, így gondoskodva annak hosszú távú fennmaradásáról és jövőjáról, annak ugyanannyi nyugdíj járna, mint annak, aki beletette azt a munkát vállalta a vele járó felelősséget, hogy gyereket neveljen.

Mindenkinek szíve-joga tehát, hogy vállal-e gyereket, de aki a "személyes szabadság" és egyéni kényelem mellett teszi le a voksát, azt ne jutalmazza már ezért az állam.

Ki mit gondol erről?



2022. nov. 1. 18:09
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
9%

"Több járjon neki, mint egy gyerekesnek, mert legalább nem szüli túl a bolygót"


Fú, de ostoba vagy, ha ez valóban opció. Majd pont nekünk magyaroknak kellene visszafognunk magunkat azért mert a törzsi "társadalom" szintjén élő afrikaiak (tisztelet a kivételnek) teleszülik a bolygót? Inkább jusson 1000 magyar 1 afrikaira, mint fordítva, különben nem hogy jobb hely lenne ettől a világ, hanem sokkal de sokkal rosszabb lesz...

2022. nov. 1. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
4%
Ez talán örökké egy problémás kérdés marad. Senkit sem érdekel, hogy ez egy felosztó kiróvó rendszer, ami úgy működik, hogy aki dolgozik az fizeti azok nyugdíját akik nyugdíjasak, mindenki szeretne nyugdíjat kapni majd, az is akinek nem lesz gyereke, vagy csak 1 lesz. Sokan azt hiszik azt kapják vissza amit befizetnek. Na vannak még azok is, akiknek halvány lila gőzük sincs, hogy, ha nem lesz aki dolgozzon, akkor a pénz elértéktelenedik, mert nem lesz mögötte elég fedezet (lásd most amikor szakember hiány van, és drága a fürdőszoba felújítás, vagy a gázszerelés, később, ha sok lesz a nyugdíjas, akkor majd nem lesz mondjuk elég ápoló vagy ehhez hasonló, amit most írtam, az nagyon leegyszerűsítve). Az emberek leegyszerűsítve csak a saját érdekeiket nézik, és próbálják minél inkább érvényesíteni őket. Amennyiben kisebbségben vannak a gyermektelenek, akkor meg lehet oldani, hogy kevesebb nyugdíjat kapjanak, mert végülis nem járultak hozzá, hogy fent maradjon a rendszer. Valószínű anyáznának rendesen, meg a válaszomra is biztosan fognak (aki meddő és azért nincs gyermeke az más természetesen). Ez olyan egyébként mint a globális felmelegedés, mindenki azt akarja, hogy ne legyen, de a többség nem tesz ellene semmit.
2022. nov. 1. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
90%
Nem,eléggé élősködő már így is a rendszer.
2022. nov. 1. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
19%

A nyugdíj alapvetően attól függ, hogy ki mennyit fizet be aktív évei alatt, ez logikus rendszer szerintem.


Aki sok gyermeket nevel, főként nőként az mehet a karrier, munka rovására. Ezért inkább feléjük kellene pozitív diszkrimináció, jutalom a nyugdíj megállapításakor, nem pedig a gyermektelenek büntetésére kellene helyezni a hangsúlyt. Másrészt gazdaságilag, társadalmilag a sok gyermek akkor érték, ha később munkába állnak, produktív munkát végeznek Magyarországon. Ezért ha munkanélküliek vagy külföldön vannak, akkor hiába nevelt fel valaki sok gyermeket, nem érdemel különösebben jutalmat. Szerintem a legigazságosabb ebből a szempontból az lenne, ha a dolgozók a befizetett járulékaik x%-áról rendelkezhetnének, közvetlenül hozzá lehetne adni az idős szüleik nyugdíjához, így a gyermekek tudnák támogatni a szüleiket. Akinek nincs dolgozó gyereke, az nem kapna plusz támogatást, de a nyugdíj neki is járna.

2022. nov. 1. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
82%

#14


Ja,akkor,akinek beteg gyereke van,azt még szivassák is meg?

2022. nov. 1. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 DK-s ***** válasza:
100%

#1-nek:


Bár egyet értek veled, de felhívom a figyelmed, hogy a nyugdíj soha nem volt támogatás.


Az majd akkor lesz, ha előtte nem fizettél egy életen át nyugdíj-hozzájárulást!

2022. nov. 1. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
100%

#15


Nem szívatná meg senki a beteg gyermeket felnevelőket, de nyilvánvalóan ők nem számíthatnának a gyermektől utalt plusz járulékra idős korukban.

Ott másfajta kompenzációra lenne szükség, például ha a beteg gyerek miatt kiesnek a munkahelyükről, akkor a gyerek gondozását kellene elismerni munkaként és ez után is járhatna nyugdíj idős korban.

2022. nov. 1. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
90%

Nekem van gyerekem, ettől függetlenül iszonyatos pofátlanságnak tartom ezt az ötletet.


Ilyen alapon akkor a szülészeteket, bölcsődéket, óvodákat, iskolákat finanszírozzák szimplán a gyerekesek adójából, a gyermekteleneknek ne kelljen már beleadni más gyerekeinek ilyen szintű eltartásába, miközben cserébe a nagy büdös nullát kapnák vissza később. Az tetszik, ugye, hogy más dolgozzon meg azért, hogy te ingyen taníttathasd a gyereked meg kapj mindenféle extra támogatást?


Azt gondolom, itt a nyugdíjrendszert magát kell megváltoztatni, és hagyni ezt az alapoktól instabilan működő felosztó-kirovó rendszert. Biztos eszembe nem jutnak azt mondani a gyerektelennek, hogy neki kevesebb nyugdíj jár, mert nem vállalt gyereket, mint én. Nekem sem volt kötelező, és pont sz*rok az ország fenntartására ilyen szempontból, nem azért vállaltam gyereket, hogy legyen, aki majd dolgozik 30 év múlva.


Az az ember, az a gyermektelen feltehetően ugyanúgy végigdolgozta az életét, mint én, befizette a járulékait maga után. Pofám nem lenne ezt elvenni tőle, mikor így is belefinanszírozott pl. az én gyerekeim oktatásába.

2022. nov. 1. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
100%

Több olyan párt ismerek, akiknek már 30 éves koruk előtt, vagy akörül komoly orvosi segítség kellett az egyetlen egy gyerekük megszületéséhez és vannak olyanok, akiknek egyáltalán nem jött össze, pedig akartak volna. Ezek 10-ből 5 arányban vannak.


Ha én lennék döntéshozó helyzetben, a CSOKból (sok párnak nem sikerült teljesítenie a vállalt kvótát) az összes pénzt átcsoportosítanám a termékenységet támogató egészségügyi programokba, hogy jelentősen csökkenjen a várólista és nagyot nőjön az ellátás, a kezelések színvonala, lehetővé tenném a donor petesejt felhasználását is és hogy ne csak öt alkalommal lehessen próbálkozni. Ez lenne a valódi megoldás a problémára.

De amíg olyan hangok vannak, mint V.A. püspöké, akik szerint a lombikprogram bűnös dolog és amíg egyesek komolyan azt hiszik, hogy a pénz önmagában megtermékenyítő hatású, addig nagy változás, sokkal több gyerek nem lesz.

2022. nov. 1. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Saját, egyéni döntés, ha valaki nem szeretne gyereket.
2022. nov. 1. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!