Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A baloldali vállalkozók...

A baloldali vállalkozók megtehetnék, hogy nem veszik fel/kirúgják azokat a munkaválallókat, akikről kiderül, hogy fideszesek?

Figyelt kérdés
Munkavállalói jogokról úgyse nagyon hallottak még ebben az országban, bíróságon meg szinte lehetetlen az ilyesmit bizonyítani, szóval elméletben simán megoldható lenne.

2022. okt. 30. 23:03
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
78%
Hogy derül ki? Állásinterjún megkérdezik, hogy ön melyik pártra szavazott? Vagy elé tesznek egy Orbán-képet és ha nem hajlandó leköpni, akkor mehet Isten hírével?
2022. okt. 30. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
90%
Fogalmam sincs, hogy nálunk ki milyen szavazó. Versenyszférában mindenki lexarja, a közszférában nem pofázhatsz, ha nem vagy fideszes.
2022. okt. 30. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
88%
Engem egyszer egy állami intézménybe azért nem vettek fel,mert korábban egy baloldalhoz köthető cégnél voltam rendszergazda. Mondták,kár, hogy beleírtam az önéletrajzomba. Utána még hónapokig ki volt írva az állás.
2022. okt. 31. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
100%
A 12 látja jól. Mivel a kérdező vállalkozót írt, ezért a versenyszférára gondolt a kérdező. Ott meg akkora a munkaerőhiány, hogy pont lexarják, ki mit gondol, még a főnökről is. Egyedül akkor lehetne gondod, ha valami olyan agitátor lennél aki aki munkaidőben osztaná az igét, és ezzel akadályozna másokat a munkában. Ekkor kapnál egy szóbeli figyelmeztetést, hogy ezt itt nem kéne, meg fejezd be, aztán ha nem értenél a szép szóból repülnél. De itt se azért mert jobbos, vagy balos vagy, ez senkit sem érdekel, hanem mert akadályozod a munkavégzést. Eleve melós, vagy proli, vagy akár főnöki szinten úgy megy a dolog mint egy családban, még ugratják is egymást az emberek a politikával, de kb a vicces kategóriában. A mi családunkban is a fele banda komcsi, a másik fideszes, és még senki sem gyilkolta le egymást, és összejövetelekkor sincs semmi ha valakinek más e véleménye.
2022. okt. 31. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
62%
Konkrétan nulla fideszes munkatársam van amúgy is, a budapesti tech startupok annyira nem vonzzák az 50+-os konzikat.
2022. okt. 31. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
46%
És még ezek tartják magukat demokratáknak...
2022. okt. 31. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
70%
Ez inkább a Viktortistákra jellemzőbb hozzáállás.
2022. okt. 31. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
74%

Én őket alkalmaznám, hiszen a jobberek szolgalekű jobbágyok, őket lehet csicskáztatni. Náluk nem játszana sem a 8 órás munkaidő, sem az 5 napos munkahét, hiszen ők ellenzik ezeket a vívmányokat, annak idején gyilkoltak, a tömegbe lőttek, amikor a baloldaliak követelték ezeket a civilizációs előrelépéseket ("vérvörös csütörtök"). Ahogy korábban írták, bónuszt soha nem kapnának, és minimálbéren dolgozna mind.


Egy vállalkozónak egy baloldalival nehezebb a dolga, ők nem szolgalelkű jobbágyok, hanem keményebb diók. A baloldali szakszervezetet szervez, kiáll a jogaiért, ami persze nagyon széles skálán mozoghat, a gyárfoglalásoktól, munkástanácsok megszervezésétől (üzemi demokrácia, közösségi tulajdon, közvetlen demokrácia stb) kezdve a mérsékelt követelésekig.


Összességében én inkább jobbereket foglalkoztatnék, és szívatnák őket szerteszét, ájulásig, végkimerülésig.

2022. okt. 31. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
19%

18 ezzel a felfogással sosem leszel te vállalkozó, illetve ha igen nem húzód sokáig, látszik,hogy egy kicsit sem értesz a gazdasághoz azon belül meg egy cég működéséről sincs a leghalványabb fogalmad sem.

Egy vállalkozó

2022. okt. 31. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
69%
Én felvenném, de aprópénzért, a fiziemelése pedig párezer forint lenne évente, aztán előadnám, hogy micsoda szenzációs béremelést kapott, pont úgy ahogy a Fidesz szokta csinálni. És ha reklamálna, megmondanám neki, hogy erre szavaztál, te hatökör.
2022. okt. 31. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!