Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A nagy magyar költők (Petőfi,...

A nagy magyar költők (Petőfi, Arany, Ady, stb.) szerinted kire szavaznának, ha ma élnének?

Figyelt kérdés
2022. okt. 29. 11:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
16%
Fideszre. A Fidesz van a legközelebb a nemzethez. Nem is a vadembereket betelepíteni akaró, brüsszeli seggnyaló ballibekre
2022. okt. 29. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
18%
Mi Hazánk.
2022. okt. 29. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Petőfi senkire, mivel nemzeti anarchista volt, Arany szerintem a Kisgazdapártra szavazott volna ha még létezne, Ady talán DK vagy Momentum
2022. okt. 29. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
90%

Ady biztos nem a Fideszre szavazna, aki egy kicsit is ismeri az életfelfogását és munkásságát, az tudja. Az 1-es úgy látszik nem figyelt irodalomórán.

Petőfi szerintem a Fideszre szavazna, Arany kétesélyes, de valószínűleg ő is.

2022. okt. 29. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
68%
#3: A Kisgazdapárt 2019-ben a Mi Hazánkkal együtt indult az EP választásokon.
2022. okt. 29. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
76%

Radnóti, Ady Momentum, Ady lehet, hogy DK inkább.

József MSZP.

Petőfi Momentum, ha kiábrándulna, akkor Mi Hazánk.

Arany, Kölcsey, Berzsenyi, Kosztolányi Fidesz vagy MH.

Babits, Vörösmarty Fidesz.

2022. okt. 29. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
58%

Petőfi: Vicces, hogy március 15-én mindenki meg van győződve, hogy Petőfi az ő oldalán állna, hiszen ők a nemzeti oldal, mondja a jobboldal / ők az egyenlőség és szabadság oldala, mondja a baloldal. Petőfi szerintem az átlag magyarnál sokkal mélyebben felháborodna a fideszes "urizáláson" és a "nemzeti tőkésosztály építése" névre keresztelt közpénzlenyúláson. Viszont antiglobalista, nacionalista lenne, ezért nem tartana a baloldallal. Ezen kívül meglehetősen forradalmi alkat, nem egy fenekén megülős alkat. Nem gondoltam volna, hogy ide lyukadok ki, de ezek szerint a Mi Hazánk az ő pártja!


Arany: Találó az egyik előző válasz, hogy olyan kisgazdás alkat.


Ady: Márki-Zay Pétert imádta volna.


Hogy legyen egy költő, aki viszont tuti "igazi" baloldali lenne: József Attila.


Egy érdekes kérdés: Ki lenne kutyapárti? Karinthy, aki maga is egy szellemes, humoros alkat volt? Vagy ő túl "komoly", nem elég "hippi" ehhez?

2022. okt. 29. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
76%

Petőfi Mi Hazánk;


Arany, Kosztolányi Fidesz;


Ady Momentum.

2022. okt. 29. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
51%

"Ady biztos nem a Fideszre szavazna, aki egy kicsit is ismeri az életfelfogását és munkásságát, az tudja. Az 1-es úgy látszik nem figyelt irodalomórán."


Én nem az egyes vagyok de figyeltem irodalomórán de tudod még ha kifejezetten jó memóriával születtem akkor se emlékszem arra, hogy valamikor baromi régen egy dögunalmas általános iskolai órán miről is beszélt a tanár, aminek soha nem veszem hasznát utána az életben. A verstanulás is nagyon ment általánosba, ötöst kaptam a leghosszabb versre amit ott tanultam. Mégse emlékszem már rá rendesen. Te is tanultad anno a másodfokú egyenlet megoldóképletét a suliban nem? Eltudnád mondani fejből, vagy nem figyeltél matek órán?:))


Persze ha 1 éve tanultad, akkor az nem ér, tegyük fel hogy eltelt egy kis idő azóta.


Amúgy te mást írtál, mint amit az előtted lévő kommentelő írt. Egyszóval melyikőtök nem figyelt irodalom órán? Te vagy a másik komentelő?

2022. okt. 29. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
60%

Mivel a polgári, liberális forradalmárok (Petőfi, Arany) mellett Adyt említetted, ezek egészen biztosan különböző ellenzéki pártokat támogatnának (ahogy a mai nyugatos írók, költők is).


A Nyugat írói, költői, esszéírói ma is nyugatosak volnának (nem véletlenül választották akkor is ezt a nevet a lapnak), valószínű liberális és balos pártok közül választanának (Momentum, LMP, P, stb.).


Ignotus, Szerb Antal, Babits Mihály, Kosztolányi, Karinthy, stb. biztosan nem szavazna soha a Fideszre vagy - pláne - a Mi Hazánkra.


Irodalmi nagyjaink közül kb. SENKI sem volna fideszes - és ezt a fidesz is pontosan tudja, éppen ezért próbálnak felemelni egy alternatív irodalmi kánont, részben a saját, íróilag meglehetősen középszerű szellemi elődeik sorából (pl. Wass Albert), részben határon túli írók közül.


Aki talán fideszes lenne ma, az Wass Albert, Nyirő József, Thormai Cécile, Szabolcska Mihály stb.


Esetleg Tamási Áron is leadna egy levélszavazatot - bár a mai erdélyi irodalmi elit erősen ellenzéki szimpatizáns, meglehet, hogy magukkal rántanák őt is :-))

2022. okt. 29. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!