Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A tanárok átmossák a diákjaik...

A tanárok átmossák a diákjaik agyát a tuntetéses, sztrájkos témákkal az iskolában?

Figyelt kérdés

Anno. Mikor én diák voltam az iskolában Ceterum centrum TILOS volt az iskolában POLITIZÁLNI.


Ez mára mitől változott meg ennyire?



2022. okt. 23. 20:17
1 2 3 4
 31/34 sörpocak ***** válasza:
100%

"Vagyis a szar tanár is befolyásolhat, csak nem direkt, hanem ilyen nyakatekert módon."


Mondd röviden, hogy fordított pszichológia. És nem, nem működik. Épelméjű ember nem fogja pokollá tenni maga számára az osztályközösséget, hogy majd ilyen "nyakatekert" módon rávegye őket, hogy tüntessenek. Kvázi ellene. Életszerűtlen, amit írsz. Nemcsak a szándék és körülményei miatt, hanem úgy önmagában, hogy ilyen egyszerűen képzeled el a szituációt. Ha ennyivel ilyen mértékben befolyásolni lehetne a gyerekeket, a szidás és megaláztatás kifejezetten jó pedagógiai módszer lenne a fordított pszichológia alapján. De nem az.


"Honnan tudná, hogy melyik tanár végzi a dolgát megfelelően és melyik nem, amikor mondjuk csak heti egyszer-kétszer 45 percet lát a pedagógus heti 40-50 óra munkájából? "


Szorozd fel ez még néhány más órával és mondjuk 2-3 évvel. Intézményfenntartói és valós pedagógiai szakértelme, pedig a társadalom 95%-ának szintén nincs, ez nem itt dől el. Ezer olyan oktatásügyi téma van, aminek vajnyi közve van csak a tanárok közvetlen értékelésének.


"Ha én választok forrást, azt fogod mondani rá, hogy ááá, az nem megbízható forrás, ezért linkeltem be inkább a találatokat. :)"


Ha előítéletből meglehetne élni, mostanra gazdag lehetnél, az tuti :)

Figyelj, amíg ilyen és ehhez hasonló feltételezésekre alapozod az egész álláspontotad, addig egy kis eszmefuttatáson kívül nem igazán fogsz tudni megmozgatni.

2022. okt. 24. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
0%

"Szorozd fel ez még néhány más órával és mondjuk 2-3 évvel."

Jó, felszoroztam. Akkor is az jött ki, hogy minden egyes gyerek csak heti egyszer-kétszer 45 percet lát a tanár heti 50-60 óra munkájából. Tehát ugyanott vagyunk: milyen alapon ítélhetné meg a gyerek a tanár munkáját?

2022. okt. 24. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:
0%

"a tanár heti 50-60 óra munkájából"

Az előbb még 40-50-et írtam... biztos a szorzás miatt lett több. :)

2022. okt. 24. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:
100%

Az eszed tokját mossák át...

Rgy olyan országban, ahol a frontális oktatásnak van hagyománya és így a tanár-diák viszonyt mindig az egymással szemben állás jellemezte, nyilván marha életszerű, hogy a diákok agya átmosható...


Az a helyzet cimbi, hogy a mai ifjúságnak több esze van, mint amit te és hasonszőrű társaid kinéztek belőlük. Szeretnének jutni valamire az életben, de a saját bőrükön érzik, mekkora szarban van az oktatási rendszer.

2023. máj. 27. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!