Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A tanárok átmossák a diákjaik...

A tanárok átmossák a diákjaik agyát a tuntetéses, sztrájkos témákkal az iskolában?

Figyelt kérdés

Anno. Mikor én diák voltam az iskolában Ceterum centrum TILOS volt az iskolában POLITIZÁLNI.


Ez mára mitől változott meg ennyire?



2022. okt. 23. 20:17
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
0%

"A kapnak laptopot dolgot azért nem tudom értelmezni, mert egy budai jóhírű iskolában sincs ilyen már 10 éve."

A Krétában lehetett rá jelentkezni, pár kattintás és kész. Nem iskolai biznisz volt, hanem valami országos lehetőség. Még a választások előtt, mégsem volt nagy dobra verve a médiában - csodálkoztam is...

2022. okt. 24. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
48%

Itt vannak a hírek róla:

[link]

2022. okt. 24. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 sörpocak ***** válasza:
100%

Attól függ mit értünk politizálás alatt.


A mai srácok mobillal a kezükben nőttek fel, ha látják a hírekben, hogy a tanárok sztrájkolnak, akkor értelemszerűen ezt felfogják hozni a saját tanárjaiknak is. Az politizálás, ha kérdeznek tőlem én meg válaszolok? De még ha annak is számít, továbbra is ott vannak a szülők, akik tudnák jelezni, hogy valami politizálás zajlik a gyerekükkel. Aztán mégsincsenek ilyen hírek.


Egyébként le kéne szokni arról, hogy implicit hülyének nézzük a kamaszokat. Lehet, hogy nincs annyi tapasztalatuk és rálátásuk egyes témákra, de kicsit bele kéne gondolni:

Akinek sz*r tanárja van, azt sehogy sem fogja tudni befolyásolni az a tanár, hisz már így is rühelli, minek hallgatna rá?

Akinek meg szuper tanárjai vannak, az miért ne támogathatná őket?

A diákok így is úgy is kimennek tüntetni, azért is, hogy támogassák a jó tanárjaikat és azért is, hogy megszabaduljanak a sz*roktól. Ehhez nem kell külön befolyásolni őket.

2022. okt. 24. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
72%
Van politizálás az iskolákban mert a diákok már általánosban is elkezdenek foglalkozni vele és beszélnek róla.
2022. okt. 24. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
34%

"Az politizálás, ha kérdeznek tőlem én meg válaszolok?"

Attól függ, hogy mit válaszolsz...


"mégsincsenek ilyen hírek"

Dehogynem:

[link]


"Akinek sz*r tanárja van, azt sehogy sem fogja tudni befolyásolni az a tanár, hisz már így is rühelli, minek hallgatna rá?"

Ha a diák direkt az ellenkezőjét csinálja annak, amit a tanár szerint tennie kellene, akkor máris befolyásolva van.


"Akinek meg szuper tanárjai vannak, az miért ne támogathatná őket?"

Vagyis miért ne támogathatná a tanártüntetéseket?

Na de attól szuper egy szuper tanár, hogy mi a politikai véleménye?

Szerintem azok között is vannak szuper tanárok, akik tüntetnek, meg azok között is, akik nem értenek egyet a tüntetőkkel.


"A diákok így is úgy is kimennek tüntetni, azért is, hogy támogassák a jó tanárjaikat és azért is, hogy megszabaduljanak a sz*roktól. Ehhez nem kell külön befolyásolni őket."

Azügyben kéne befolyásolni őket, hogy ne ők akarják megállapítani valakiről, hogy jó tanár-e vagy nem, mert fingjuk sincs róla, hogy egyáltalán mi mindent csinál egy tanár, ők a tanárok munkájának csak egy nagyon kicsi szeletkéjét látják, azt sem szakértő szemmel.

2022. okt. 24. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 sörpocak ***** válasza:
83%

"Dehogynem"


Esetleg valami konkrétabb forrás, mint egy google keresés?


"Ha a diák direkt az ellenkezőjét csinálja annak, amit a tanár szerint tennie kellene, akkor máris befolyásolva van."


Ebben a kontextusban ennek semmi értelme és már megint az az alapja, hogy hülyének nézzük a fiatalokat.


"Na de attól szuper egy szuper tanár, hogy mi a politikai véleménye?"


Nem, de nem is állítottam ilyet.


"Szerintem azok között is vannak szuper tanárok, akik tüntetnek, meg azok között is, akik nem értenek egyet a tüntetőkkel."


Biztos igaz, márcsak a nagyszámok törvénye miatt is, de ezt eleve nem is zártam ki.


"Azügyben kéne befolyásolni őket, hogy ne ők akarják megállapítani valakiről, hogy jó tanár-e vagy nem, mert fingjuk sincs róla, hogy egyáltalán mi mindent csinál egy tanár, ők a tanárok munkájának csak egy nagyon kicsi szeletkéjét látják, azt sem szakértő szemmel."


Kezdhetted volna ezzel. Ha tudom, hogy a filozófiád a "kuss a gyerek neve", akkor nem is fáradozok.

2022. okt. 24. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
0%

"Esetleg valami konkrétabb forrás, mint egy google keresés?"

Ha én választok forrást, azt fogod mondani rá, hogy ááá, az nem megbízható forrás, ezért linkeltem be inkább a találatokat. :)

2022. okt. 24. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
0%

"Ebben a kontextusban ennek semmi értelme"


Azt írtad, hogy a szar tanár nem befolyásolhatja a diákot, mert minek hallgatna rá, nem?

Erre írom én azt, hogy de, a szar tanár is befolyásolhat. Ha a szar tanár tudja, hogy a gyerek nem hallgat rá, akkor máris befolyásolhatja: nem úgy, hogy megmondja neki, hogy mit tegyen (hiszen arról tudja, hogy a gyerek nem fogja megtenni, mivel szar tanárnak tartja őt), hanem úgy, hogy éppen az ellenkezőjét mondja annak, amit szíve szerint mondana. Vagyis a szar tanár is befolyásolhat, csak nem direkt, hanem ilyen nyakatekert módon.



Az az értelme, hogy aki tudja, hogy a diák az ellenkezőjét fogja tenni annak, amit ő mond, ennek tudatában máris befolyásolhatja a diákot.


és már megint az az alapja, hogy hülyének nézzük a fiatalokat."

2022. okt. 24. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
0%

"és már megint az az alapja, hogy hülyének nézzük a fiatalokat"

Nem az az alapja, hogy hülyének nézzük, hanem hogy tudjuk, hogyan működik.

2022. okt. 24. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
0%

"a filozófiád a "kuss a gyerek neve""

Nem ez a filozófiám. Csak tele van a hócipőm azzal a dilettáns pedagógusminősítési rendszerrel, ami ráküld mondjuk egy zeneiskolai hegedűtanárt egy matek-fizika szakos gimnáziumi igazgatóhelyettesre, hogy minősítse, miközben sem a szakjaihoz nem ért, se gimnáziumot nem látott még belülről életében esetleg. Akkor milyen alapon tudná ő megítélni a munkáját?

És egy gyerek? Honnan tudná, hogy melyik tanár végzi a dolgát megfelelően és melyik nem, amikor mondjuk csak heti egyszer-kétszer 45 percet lát a pedagógus heti 40-50 óra munkájából? Nem azért, mert hülye, hanem azért, mert egyszerűen nincs semmi szakértelme és mert nem is követi figyelemmel a tanár munkáját (hiszen nem is ez a dolga), ráadásul a személyisége is kialakulatlan még, nagyon könnyen befolyásolható mindenféle semmiséggel. Voltam én is kamasz, emlékszem még rá, hogy milyen semmi dolgok mekkora hatással voltak rám - és látom a tanítványaimon is, hogy miken múlik a velük való kapcsolatom milyensége: volt, aki azért zárkózott el előlem teljesen hónapokon át, mert - horribile dictu! - a keresztnevén szólítottam! Hónapokkal később derült csak ki, hogy csak az apja szólítja a keresztnevén, aki elhagyta, és akit emiatt gyűlöl, mindenki más becenéven szólítja. Ez a diák vajon mit mondott volna rólam, ha abban a pár hónapban kérik ki a véleményét, amikor még fogalmam se volt erről az egészről? És mennyire lett volna megalapozott a véleménye a munkámról?

2022. okt. 24. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!