Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Támogatnál egy népszavazást a...

Támogatnál egy népszavazást a melegházasságról?

Figyelt kérdés
Tehát a kérdés, hogy legyen-e ilyen népszavazás, nem az, hogy egytértesz-e vele vagy sem.

2022. okt. 17. 14:53
1 2 3 4 5
 41/45 anonim ***** válasza:
64%
#34, 38: A biológiai ok miért nem elég? Amúgy jogi is van, mert a törvények a többség érdekét kell hogy szolgállják. A melegházasság pedig jelenleg megbotránkoztatja a többséget. De ezen az alapon akkor engedélyezzük azt is, hogy bárki meztelenül sétálhasson az utcán, mert egy kisebbség úgy érzi jól magát.
2022. okt. 18. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/45 A kérdező kommentje:

40: a jog és moralitás nem két külön dolog, még egy diktatúrában sem. A jog nem a búzamezőn terem, hanem a közös értékrend határozza meg, hogy milyen keretek között szeretnénk élni, tehát a jogrendszert.

A többségnek jelenleg nem fér bele ebbe az értékrendbe a melegházasság, így nem járnak ilyesfajta jogok sem. Igen, van olyan törzs, ahol a kannibalizmus nem tiltott, mert annak a törzsnek az az értékrendje. Ez itt Magyarországon meg a magyaroké, és ebbe nem fér bele a melegházasság.

Amúgy én nem vitatom el senki jogát ahhoz, hogy követelhessen magának új jogokat, csak ne nevezze azokat alapvetőenek, mert ezzel azt állítja hamisan, hogy az neki egyetemes módon, magától értetődően jár. Holott a melegházasságnak pont semmi köze az egyetemességhez, mert soha a történelemben nem ismerték el állami szinten, csak most, a 21-ik században baloldali politikai nyomásra.

Igen, sok ember vállal gyereket, aki nem alkalmas rá, de ezzel most azt sugalmazod, hogy a melegek közt nem lennének rossz szülők. Hogyne. A melegbáros szubkultúra nyilván fejlett erkölcsiséget sugall.

2022. okt. 18. 19:46
 43/45 anonim ***** válasza:
70%

Akkor menjünk sorba.


"a jog és moralitás nem két külön dolog" --- de, igen


"A jog nem a búzamezőn terem, hanem a közös értékrend határozza meg, hogy milyen keretek között szeretnénk élni, tehát a jogrendszert" - ennek a moralitáshoz semmi köze, tehát engem igazolsz


"A többségnek jelenleg nem fér bele ebbe az értékrendbe a melegházasság" -- volt reprezentatív közvéleménykutatás a legközelebbi múltban vagy te megkérdezted az ország összes emberét erről?


"így nem járnak ilyesfajta jogok sem" -- miért nem?


"Ez itt Magyarországon meg a magyaroké, és ebbe nem fér bele a melegházasság" -- te nem képviseled az egész országot, nem lehetsz biztos benne, hogy ez így konkrétan igaz (mert nem az), tehát ebben a formában hazugság


"Amúgy én nem vitatom el senki jogát ahhoz, hogy követelhessen magának új jogokat" -- de, pontosan ezt teszed


"csak ne nevezze azokat alapvetőenek, mert ezzel azt állítja hamisan, hogy az neki egyetemes módon, magától értetődően jár" - miért nem alapvető? mert te azt mondod? miért ne járna? mert neked nem tetszik? ha én mint jogalkotó, teszem azt mondvacsinált okból megvonom tőled a házasodás lehetőségét, akkor ezen logika alapján nem tehetnél panaszt, mert kötelezően el kellene fogadnod


"soha a történelemben nem ismerték el állami szinten" - ez így konkrétan hazugság, mert volt rá példa, hogy állami szintű védelmet kapott


"csak most, a 21-ik században baloldali politikai nyomásra." - szerintem fogalmad sincs, hogy miket neveznek "baloldali" értékeknek, úgyhogy szerintem csak túl sok kormánymédiát fogyasztasz, a politikaelmélet pedig messze áll tőled


"A melegbáros szubkultúra nyilván fejlett erkölcsiséget sugall" - ez álszent és hazug, de szinte szórakoztató mértékben :)


Még mindig álszenteskedő hisztinek érzem az érveidet, amelyek tele vannak tévedésekkel.

2022. okt. 19. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/45 A kérdező kommentje:
43: jól "megcáfoltad" az állításaimat annyival, hogy igen és nem. Gratulálok :D
2022. okt. 19. 11:06
 45/45 anonim válasza:

Elcsépelt érv, hogy vannak fontosabb dolgok ennél, amikről népszavazást lehetne kiírni, de így van.


Másrészt, lenne egy tippem, hogy nézne ez ki. Nagyjából a társadalom 20-25%-a jelenne meg a szavazáson. Ez nem azt jelenti, hogy csak ennyi embert érdekel a téma, a többieknek meg ne lenne véleménye, csupán arról van szó, hogy ennyien lennének hajlandóak elmenni szavazni. Mert a maradékot, akármelyik vélemény mellett is áll, nem érdekli, és nyomasztja annyira ez a kérdés, hogy el is menjen szavazni, mert nincs döntő kihatással az életükre. 20-25% pedig nem egy reprezentatív statisztika, vagyis érvénytelen lenne az egész.


Én a 75-80%-ba tartozom, és ha muszáj lenne szavazni, akkor igenre szavaznék, de ha nem, akkor el sem mennék, mert ennyire nem érdekel az egész. Szerintem sok meleg sem akar feltétlen összeházasodni a párjával, mert amúgy is jól elvannak, házasság nélkül is. Ha többen igenre voksolnak, és bevezetik, akkor legyen, nem zavar, ha nem, akkor az sem. Ha meg valaki a nemre szavaz, de több az igen, akkor 3 napot adok nekik, addig lesz maximum hatással a napi rutinjukra, addig kipampogják, kiidegeskedik magukat, erről csacsognak majd a munkahelyen, utána meg megy minden szépen tovább, mintha mi sem történt volna.


Népszavazást olyan fontosabb témákban kell kiírni, amelyek egy ország jövőjét befolyásolhatják, hatással lehetnek rá, vagy legalább a társadalom döntő többségére kihathatnak. A melegházasság pedig nem ez a kategória.


Az ilyen témákban az aláírásgyűjtést tudnám javasolni, és ha elég aláírás gyűlik össze, akkor majd talán a kormány elgondolkozik rajta, hogy mi legyen.

jan. 26. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!