Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért tüntetnek a tanárok?

Miért tüntetnek a tanárok?

Figyelt kérdés

A kérdésem nem provokatív!


Egyszerűen csak nem értem. A munkahelyükön melegben vannak egész nap, ülnek, az általános iskolás tanárok nem is tanítanak nehéz dolgokat. Meleg tea, üldögélés. Szünetekben nem kell menni(!!) Ami nyári szünetnél azért nem kis idő... Oké hogy 200 körül keresnek, de itt nálunk becsületes munkával senki sem keres igazán többet. Legalábbis az én környezetemben nem nagyon. Túlórázni is kell a legtöbb munkahelyen. Irodában, stb. Egy lidlös dolgozó vagy egy irodai asszisztens sem keres többet, akkor ők is menjenek lázongani?


Anyukám iskolában takarít, sokszor 2 ember munkáját végzi ha a másik beteget jelent, és már a dereka alig bírja. mégsem lázong.


Miért kéne a tanárokat úgy kezelni, mint valami hatalmas nagy becsben tartott kis porcelántárgyat, és miért kéne nekik vezetői fizetéseket adni?

Az orvosok, ápolók valóban nem túl szerencsés helyzetben vannak és ők jóval rosszabb munkát végeznek, mégsem lázonganak. Mindent látnak a vértől, hányástól, ürüléktől kezdve , kis bérért , mégsem mennek tüntetni.


Mi bajuk van a tanároknak? Személyes példák által lehet jobban megérteném a kérdést.



2022. okt. 14. 18:28
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
93%
Miért lehet 40 IQ-val kérdést kiírni? :/
2022. okt. 14. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
96%

Neked feltünt hogy nem megélni 250 forintból? Persze parlamenti képviselőként nincsenek anyagi gondjaid, mert a fizetéseden felül irodát bérelhetsz 800 ezerért, albérletet bérelhetsz 500 forintig, benzinpénzt kapsz 200 forintig, telefonszámlát kapsz 80 ezer forintért. S ha ez kevés lenne még fizetést is kapsz 2-3 millió forintot.


Idén emelték meg +650 ezerrel a képviselők járandóságát , egy tollvonással.


Kitöl kaptak erre engedélyt? Birka magyar?

2022. okt. 14. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

"Azt nem érdekes hogy én mit dolgozom, de nem tanár vagyok, annyit elárulok. Azért is írtam hogy az én környezetemben senki se keres 200 nál többet BECSÜLETES munkával. De annak is megvannak a hátulütői amit én csinálok."


Pontosan azért, mert nem lázongtok. Csak találgatok, de talán azért, mert nincs önbecsülésetek, irigykedtek a másikra, ahelyett, hogy azt néznétek, a saját helyzeteken hogyan jobbíthatnátok, egyáltalán milyen is lehetne az életetek, hogyan élnek nyugatabbra, stb. Nem tömörültök szakszervezetbe, mert az komcsi dolog, nem képviselitek az érdeketek, mert az milyen csúnya, hangoskodó dolog.

Rendben, kinek kinek a döntése a saját élete. De a másé nem. Az, hogy te megelégedsz valamivel, ne jelentse már azt, légy szíves, hogy másnak is nyomorognia kelljen, sok év tanulás után, a szabadideje nagy részét a felkészülésnek beáldozva (mert tudod a tanári munka nem annyiból áll, amita suliban látsz!) mondjon le az emberi méltóságáról, a saját szakmai döntései meghozataláról, az érdekképviseletől, és igen, a rendes fizetésről.

Pont azért akarják leépíteni a közoktatást, hogy mindenki, aki kénytelen súlyos magánoktatási tandíjak nélkül tanulni, az soha de soha ne álljon ki magáért, sőt, húzza le az értelmesebbeket is maga után.

Sajnálom, tudom, hogy ez a kifejezés most bántó volt, de ha nincs önbecsülésed, ha nem vagy annyira értelmes, hogy tudd, mennyit, mit ér a munkád, és hogy ki hogyan dönhet a saját élete felől, hogy mennyire nem látunk mi bele egymás életébe és szakmájába valójában, akkor nem tudom jobban kifejezni.

Szívből kívánom neked, hogy becsüld meg jobban magad, állj ki magadért, és ne kelljen még 10-20 évig ugyanúgy a 200 ezer forintot dolgoznod, miközben az évről évre és hónapról hónapra kevesebbet ér. Mert lehet hogy most a hónap 28-áig elég, de jövőre hónap közepén elfog fogyni úgy, hogy ugyanazt veszed meg a boltban.

2022. okt. 15. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Itt elmond pár dolgot hogy mi is a gond.


https://www.youtube.com/watch?v=aUJh_nvTHwo


De úgy röviden, egyáltalán nem látod reálisan a dolgokat. Fogalmad sincs milyen tanítani, fogalmad sincs mit csinál egy tanár, fogalmad sincs mennyit dolgozik egy tanár, ...

2022. okt. 16. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Még annyit, hogy az egyes szakmák fizetését egyáltalán nem az határozza meg, hogy milyen "hátulütői" vagy előnyei vannak egy munkának, van-e vér, ürülék, vagy épp meleg tea, ne adj Isten adrenalinlöket, vagy hogy ki menyire élvezi a munkáját. Ami amúgy borzasztó szubjektív, és egyénenként váltizik konkrétan az összes szakmán belül. És Isten ments ettől!

Ez egy primitív társadalomszemlélet, amit a hatalom fentről próbál az emberek fejébe súlykolni.

Nem. Ilyen nincs.


Valóban befolyásolják a fizetést olyan kevésbé igazságosnak tűnő tényezők, mint az állami szféra/közszféra ellentéte, az adott szakma önérvényesítési, szakszervezeti és lobbiereje (lásd taxisok), a hatalmi érdekek (lásd rendőrök, katonák) vagy a zsírosfazékhoz való hozzájutás (lásd politikusok). De egyébként meg vannak igazságos szempontok is, amibe szintén nem ártana az egyszerű embereknek belelátniuk, de sajnos eég sokan nem szoktak: ki hány évet tanult, hogy az adott munkát végezze, mit tesz a szakmai fejlődéséért, mennyi szabadidejét áldozza be ezért, hogyan, mennyi ideig, mivel készül a munkaidejére, mi az adott szakma társadalmi haszna stb.

2022. okt. 16. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!