Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Balosok miért ragaszkodnak...

Balosok miért ragaszkodnak annyira a farhátozáshoz, amikor a csikemell filé is hatósági áras?

Figyelt kérdés

Ennyire gyenge a baloldali média, ennyire gyenge képességűek a balos polgártársak?

Vagy pszichológiai okokból hazudak?


2022. okt. 13. 09:10
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
76%

A lényeget nem érted kérdező. Itt az egész helyzet azért siralmas és szánalmas a kormány részéről, mert az elmúlt 10 évben elcseszték az ország gazdaságpolitikáját és a kormány illetve az MNB hagyta elszállni brutálisan a forintot.

Amikor átvették a kormányzást 2010-ben, akkor 260 Ft/ EUR-on vették át, azóta folyamatosan értéktelenődött a forint.

Ha arra figyeltek volna, akkor most SEMMILYEN HATÓSÁGI árat nem kéne bevezetni, se farhát, se csirkemell, se üzemanyag, mert most max a háború miatt azon háborognánk, hogy 250 Ft / liter benzinről felmenne 300 Ft / literre! Bárcsak ez lenne most.

Mi mindent importálunk és a forintunk szart sem ér.

Ez a nagy igazszág, és azon veszekszünk, hogy csirkefarhát vagy csirkemell, a kormány meg ezt elkxurta, elcseszte, de nagyon!

2022. okt. 13. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

úgy értem, hogy beleőrülnek abba, hogy a csirkemell filé is hatósági áras és bizony ez tényleg nagy segítség


és ilyen kognitív vakság jelleggel erről egyszerűen nem vesznek tudomást

és inkább vörös fejjel igyekeznek farhátozni, mintha csak és kizárólag a farhátról hoztak volna ilyen döntést

2022. okt. 13. 09:43
 13/15 A kérdező kommentje:

"Amikor átvették a kormányzást 2010-ben, akkor 260 Ft/ EUR-on vették át, azóta folyamatosan értéktelenődött a forint."


na jó, és mennyi volt 2010ben egy havi fizetés?

a kétszámjegyű béremelésről is vagy hazudik a balos média vagy ez már megint pszichológiai vakság

2022. okt. 13. 09:44
 14/15 anonim ***** válasza:
78%

#13

2010-ben kevesebb volt az átlagfizetés, mint most. ÉS???

Mindenhol a világon évről évre nő a fizetés, minden egyes évben, nem csökken, NŐ!

De nagyon sok országban a saját valutájuk is EMELETT is egyre erősödik évről, évre!

De nálunk zuhan brutálisan!

2022. okt. 13. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
70%

"vörös fejjel igyekeznek farhátozni, mintha csak és kizárólag a farhátról hoztak volna ilyen döntést"


Nem erről van szó, csak maga a farhát erősen szimbolikus választás: a spórolós nyugdíjasok tipikus húsétele - mondjuk hozzáteszem, hogy szerintem a csirke legfinomabb része, az öregek nem hülyék, de nem ez a lényeg. Egy ilyen elszálló energiakrízisben a csirkefarhát hatósági árazása az én szememben egy rettentően komikus és kínosan szimbolikus jelentőségű. Kb Lenke néni is bemondhatta volna a kormányinfó végén a Szomszédok zongorabetétjére.


Szóval a hatósági ár rövid távon egy valid, de kockázatos lépés. A csirkefarhátat kiválasztani viszont politikai szemfényvesztés, ami a népszerűség megőrzését célozza a fő szavazóbázisnál úgy, hogy azért sokba ne kerüljön. Vicces és egyszerre nagyon szomorú.


Megjegyzés: a vakság eleve egy kognitív diszfunkció, szerintem a kognitív vakság kifejezés szerintem olyan mint a "zokni másik párja", vagy a "bacon szalonna".

2022. okt. 13. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!