Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A tanár sztrájkot miért nem...

A tanár sztrájkot miért nem szombatra szervezik? A gyerekek meg mehetnek iskolába szombaton is. Röhej.

Figyelt kérdés
2022. okt. 12. 09:10
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Attól még, hogy sokan megkapják, október 15 munkanap, amikor október 31-ét dolgozzák le.
2022. okt. 12. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
94%
Elvileg nálunk is sztrájkolnak, jött az email, hogy ne vigyük a gyereket suliba, de tényleg mi lesz a Bólyai versennyel ilyen esetben? Arról nem írtak, a pénzt befizettük, remélem nem a semmiért.
2022. okt. 12. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
62%

#9 "Az ugye megvan, hogy nem csak a béremelések miatt sztrájkolnak a tanárok?"

Talán kicsivel többet tudok a tanárok helyzetéről mint te, szerintem erről ne nyissunk vitát. Tudom miért sztrájkolnak. Pont azért nem is állok be közéjük.

Maradjunk annyiban, hogy a valós okok egyike a béremelés és ez a legfontosabb - sajnos van mellette egy rakás olyan ok, aminek semmi köze a tanárokhoz, oktatáshoz.

Az pedig, hogy mi minden probléma van ma az iskolák életében az nem sztrájkkal megoldható - azzal biztosan nem.

2022. okt. 12. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 sörpocak ***** válasza:
55%

"Tényleg olyan nehéz megérteni, hogy most nem tudnak 600-800 milliárd forintot pluszban elővarázsolni, hiába lenne nagyon fontos?"


Csak a tisztánlátás végett: Adjunk mind a 115 ezer tanárnak bruttó 200 ezres emelést. A következő jönne ki:

115 ezer x 200 ezer x 12 hónap = 276 milliárd forint.

Ennek 33,5%-a egyébként SZJA és járulékok, amik visszacsorognak az államhoz. Ha ezt levonjuk, akkor az állam igazából csak 183,5 milliárdot fizetett ki. Tegyük fel, hogy ezt a tanárok mind el is költik a szintén az államhoz beérkező 27%-os ÁFA mellett (tudom, van kisebb áfa kulcs is, de engedjük ezt most el, cserébe nem b*szakszom jövedéki adókkal és hasonlókkal sem). Akkor ami így kijön az igazából az 134 milliárd forint költség.


Persze kössetek belém, biztos lehet ezt még bármelyik irányba árnyalni, de alapvetően azt látom, hogy a tanárok béremelése soha sem pénzhiány kérdése volt, hanem a politikai akarat hiányáról.

2022. okt. 12. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
0%

"Talán kicsivel többet tudok a tanárok helyzetéről mint te, szerintem erről ne nyissunk vitát. Tudom miért sztrájkolnak. Pont azért nem is állok be közéjük."

Hát lehet.

Nekem több családtagom is tanár és azok alapján, amit látok, én azon csodálkozok, hogy miért nem engedetlenkednek.

Remélem hamarosan nálad is olyanok lesznek a körülmények, mint náluk.

2022. okt. 12. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

#14 " Adjunk mind a 115 ezer tanárnak bruttó 200 ezres emelést."

támogatom az ötletet. Szerintem sem a százalékos emelés lenne a célravezető, hanem ha egy határozott összeggel - ahogy írod 200 ezerrel ami most a minimálbér összege - azzal emelnék meg mindenki fizetését. Aki keveset keres a tanárok közt mert pályakezdő azét is, meg aki többet keres, mert rég van a pályán és mesterpedagógus - azét is.

Csak sajnos előre borítékolható hogy a kollégáim azon része aki most annyira sztrájkol, azok a következő másodpercben ezt is pont úgy támadnák, mert hogy nekik miért ugyanannyival emelték, mint a többieknek.

2022. okt. 12. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 sörpocak ***** válasza:
100%

Az alábbi pedagógus bértábla szerint ->

[link]


A ped II. kategóriába eső, 44 évnyi tapasztalattal és mesterdiplomával rendelkező tanár is maximum bruttó 416 ezret keres. Legjobb tudomásom szerint a PDSZ most 45%-os emelést kérnek + hozzá egy inflációs korrigációt. Első ránézésre ez azt jelenti számomra, hogy a tanárok túlnyomó többsége nem kapna bruttó 200-as emelést, mint ahogy én azt számolgattam. Ettől csak még erősebbnek érzem a megállapítást, hogy itt a politika és politikusok a ludas, nem az EU, a gazdaság vagy bármi más.

2022. okt. 12. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!