Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ki a hibás inkább a válságért...

Ki a hibás inkább a válságért (infláció, rezsiemelkedés, alacsony pedagógus bér stb.)?

Figyelt kérdés
2022. okt. 11. 08:44
A kérdező szavazást indított:
A kormány elmúlt évek gazdaságpolitikája miatt inkább
Az elhibázott brüsszeli szankciós politika miatt inkább
Fele - fele arányban
24 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
77%
Ki van hatalmon?Ki szavazta meg a szankciókat?:) Nincs több kérdésem.
2022. okt. 11. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
85%

gyúrcsány

lol

2022. okt. 11. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
83%
Hát egy biztos, hogy nem az, aki 12 éve tejhatalommal uralkodik az országban. Valaki más lehet. Szerintem az ufók. Esetleg gyúrcsány. Az ufók és gyúrcsány. Talán soros... Ha egyik sem akkor a b_zik.
2022. okt. 11. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
79%
Jó, bár én hatalom közelében sem vagyok és választást sem nyertem, mégcsak sohase 2/3-al, de én bevallom, én vagyok a felelős a válságért!
2022. okt. 11. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
4 Legalább bevallod őszintén hogy elkrtad:))) Ez becsülendő:)
2022. okt. 11. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
12%
A Baloldal egyértelműen. Soros Györggyel az oldalukon bármit megtehetnek, és meg is tesznek azért, hogy az Ország tönkremenjen. Most is ezt láthatjuk: A forint tudatos támadása, az EU-s pénzek megvonatása (köszönjük baloldal). Látszik hogy nem csak Kormányon de ellenzékben is csak abban érdekelt a Baloldal hogy tönkre tegye az Országot. A Kormány nem tehet arról, hogy a Baloldal ilyen gátlástalanúl támadja a hazát.
2022. okt. 11. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
82%

Még 10-szer írd le hogy baloldal XD

Atyaég🤦‍♀️🤦‍♀️

2022. okt. 11. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
86%
6-os nem tudom eldönteni melyik a rosszabb, ha ezt te tényleg elhiszed, vagy ha tudod, hogy f_szság, csak van az a pénz, amiért ezt terjeszted.
2022. okt. 11. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
29%

"Ki a hibás inkább a válságért (infláció, rezsiemelkedés, alacsony pedagógus bér stb.)?"

A válságot egyértelműen külső körülmények okozzák, mivel nem csak nálunk van hanem egész Európában. Majd ha minden európai országot ez a kormány fog vezetni, akkor lehet érte hibáztatni hogy mindenhol válság van, addig nem.

Az infláció és a magas rezsiár ennek a válságnak a jele, oka, következménye egyben. Azért van válság mert magasak az energiaárak, az üzemanyagárak és azért van magas infláció, mert ezek minden termék árában benne vannak.

Nálunk legalább van energia, van üzemanyag, van energiahordozó - ez amit a kormány megtehet, hogy ezekről gondoskodik, ahogy legalább a lakosságnak nem kell a teljes piaci árat értük kifizetnie.

Ezen felül viszont nem a kormány szabja meg az árakat, mivel nem a magyar kormány tulajdona a gáztőzsde sem, a kőolaj kitermelés sem.

A tanárbérek egy más téma. Azokért a kormányzat felelős. Jól vagy rosszul, de a kormányzat döntésétől függően alakulnak azok a bérek amiket az állam fizet ki.

2022. okt. 11. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

A megjelölt válaszok közül egyik sem.

A forintromlásnak három fő oka van. Az egyik a FED kamatpolitikájának változása. A korábbi "zéró kamat, korlátlan hitel (a bankoknak), növeljük a pénzmennyiséget ezerrel" lényegében leértékelte a dollárt, illetve minden befektetési eszköz ára (lakások, részvények, termőföld) erősen emelkedett. Most emelkednek a dollárkamatok, azaz erősödik a dollár -> minden más valuta gyengül, a forint is. A másik, hogy a gázárak megtízszereződése elrontotta a külker-egyensúlyt, belátható-közelségbe került a valutatartalék kimerülése. A forintot ez jobban érinti, mint az eurót, egyrészt mert az euro elfogadott valuta, és az EU tud nyomtatni, ha akar, másrészt a kisebb GDP-jű országokban százalékosan jobban romlott a külker-egyensúly. Haramadrészt a választások előtti fedezetlen pénzszórás is rontotta a külker-egyensúlyt (mi pl. az adóvisszatérítést átváltottuk kunára, és elnyaraltuk Horvátországban, amit amúgy nem engedhetnénk meg magunknak).


A gázra nincsenek szankciók, az tehát nem mondható, hogy "a brüsszeli szankciós politika", a kőolaj meg (dollárban!) kifejezetten olcsó is volt múlt hét szerdáig, míg az OPEC az alacsony árak miatt a kitermelés csökkentéséről döntött, azóta elindult felfelé. Ott profitálunk a szankciókból, az üzemanyag-ársapka a költségvetésnek semmibe nem kerül, az Ural-Brent árkülönbségen extraprofitja van a MOL-nak, az fedezi. Szankciók hiányban nem volna extraprofit, nem lehetne ársapka a lakosságnak. Az mondható, hogy az eu-orosz, leginkább a német-orosz kereskedelmi háború az oka, ami előbb kezdődött, mint az ukrán háború. Navalnij majdnem-megölése, majd börtönbe csukása miatt halogatták a németek az Északi Áramlat2 enegdélyezését, közben volt egy kormányváltás, tehát az se mondható, hogy az USA machinált volna a háttérben, mert valószínűtlen, hogy a kereszény-konzervatív CDU_CSU-t meg az Internacionálét éneklő balosokat, atomenergiát ellenző zöldeket mind irányítani tudná. Egyszerűen a németek elhatározták, hogy "gyilkosokkal lehetőleg nem üzletelünk": a demokrácia védi a demokráciát, nem csak az érdekeit nézi. Ez kétségtelenül rossz, node nagyapám boldog lett volna, ha a Don-kanyar helyett csak annyi van, hogy lejjebb kell tekerni a fűtést.

2022. okt. 11. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!