Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A pedagógusok miért nem...

A pedagógusok miért nem tanulnak váltanak pályát, ha már több pénzt akarnak?

Figyelt kérdés

Tessék szépen elmenni a gyártósorra, gyorsétterembe, Aldiba, Foodpandához, Wolthoz stb…

Vagy lehet tanulni valami normális szakmát. A közszféra sosem fog jól fizetni, akkor sem ha fejreállnak.



2022. okt. 5. 22:20
1 2 3 4 5 6
 31/54 anonim ***** válasza:

"Azért nincs értelme lediplomázni, hogy aztán bérminimumot keress vele, "

Ez igaz. De nem az a megoldás hogy akkor szüntessük meg azt a munka kört és omoljon össze az ország, legyen teli tanulatlan, hajléktalanokkal minden.


Kezdetben kéne nekik egy baromi nagy fizetés emelés és a fizetésük fixálásának eltörlése hogy pár év múlva ne tartsanak ugyan ott ahol most.

2022. okt. 8. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/54 A kérdező kommentje:
De gondolj arra is, hogy a közszolgákat te tartod el az adódból. Ha átfogó bérelemés lesz, ahhoz adókat kell emelni, vagyis a te nettód lesz kevesebb..
2022. okt. 8. 18:22
 33/54 anonim ***** válasza:

Nem őket tartjuk el hanem a politikusok vagyonát növeljük.


Böven lenne pénz ha nem lopnák el és nem költenék mindenféle hülyeségre.


Én arra gyanakszom hogy konkrétan az ország tönkretétele a céljuk.

2022. okt. 8. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/54 A kérdező kommentje:
Én megvetem a közalkalmazottakat. Az megy ilyen helyre, aki alkalmatlan arra, hogy versenyszférában dolgozzon. A lébecolásra ne akarjanak több pénzt.
2022. okt. 9. 04:43
 35/54 anonim ***** válasza:
100%

"A lébecolásra ne akarjanak több pénzt."

Tehát soha nem dolgoztál tanárként, fogalmad sincs hogy mit csinálnak, mennyi dolguk van, stb.


Nem tudsz lényegébben semmit csak beszólogatsz aztán majd pislogsz és hisztizel amikor beüt az amit javasolsz.


Ha ennyire rosszat akarsz magadnak és másoknak inkább add másnak a vagyonod, mondjál fel és élj az utcán.

2022. okt. 9. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/54 A kérdező kommentje:
Dolgoztam közszférában, nekem elég volt
2022. okt. 9. 19:08
 37/54 A kérdező kommentje:
Ez a közalkalmazotti réteg a társadalom szégyene. Hánynom kell, ha belegondolok, hogy valaha ezek közé a lúzerek közé tartoztam.
2022. okt. 9. 23:51
 38/54 anonim ***** válasza:
Nekem meg a tőled. Unintwligens és undorító az amit itt művelsz.
2022. okt. 10. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/54 DK-s ***** válasza:
0%

#38-nak:


Mivel a kérdező elég durván adja elő a véleményét, ezért abban egyet értek veled, hogy megbotránkoztató.


És most én is az leszek:


Ha lehántjuk a témáról a sok felesleges blablát és a tényeket nézzük, akkor sajnos igazat kell neki adnom. Mondjuk ki azokat a tényeket amelyeket egyébként "nem illik".


A pedagógusok tényleges munkája szinte semmi. Egész nap a tantermekben ülnek, leadják az anyagot vagy valami elfoglaltságot keresnek a gyerekeknek, (doga, röp-doga) és az idő alatt szorgalmasan nyomkodják az okos-telójukat. A lányom 7.-es.


Nyári időszakban 3 hónap pihi.


Majd elkezdenek "sírni" hogy kevés a fizetésük.

Tanári diplomával, amivel válogathatnának az egyéb munkahelyek között, amelyek akár a többszörösét is fizetnék a jelenleginek.


De ők nem mozdulnak, ebben a munkakörben akarnak foggal-körömmel maradni.


Vajon miért?

2022. okt. 10. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/54 anonim ***** válasza:
100%

Mert a körülmények ellenére ezt szeretjük csinálni? Például.


Tudom, akkor ne panaszodjak... akkor ti se tegyétek, ha a "kis pénz, kis foci" hozzáállás a jellemző. 🙂

2022. okt. 10. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!