Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Interneten, kitöltöd a népszám...

Interneten, kitöltöd a népszámlálási kérdéseket?

Figyelt kérdés
Nem nehéz, pikk-pakk kész.

2022. okt. 1. 08:46
1 2 3 4 5 6
 41/51 A kérdező kommentje:

39-es:

"A név megadásával ellenőrizhetővé válik, hogy mindenkitől beérkezett-e a kérdőív, továbbá így biztosítható az is, hogy mindenki csak egyszer szerepeljen a népszámlálási eredményekben. A nemzetközi népszámlálási gyakorlatban általános a személyazonosítás." - idézet tőlük.

2022. okt. 1. 14:24
 42/51 anonim ***** válasza:
84%

41. Mondom megint, a magyarázat értelmetlen. A neveink ennek az értelmében már adottak és összevetik a beérkező neveket hozzá. De ugyanezt név nélkül nem tudják megtenni számolással? Mennyi név van náluk, mennyi bevallás érkezett ehhez képest, matek művelet és megvan a válasz név azonosításos bevallás nélkül is. Tehát mégegyszer mondom, a magyarázat nem értelmezhető.

Ugyanakkor ha mondjuk arról van szó, hogy a nevek alapján valójában beazonosítani kívánják ki nem vallotta be magát, hogy megbüntessék!!!, azzal is nagy a probléma. Az összes külföldön élő, ott dolgozó ismerősömnek van bejelentett lakcíme idehaza, ezeket az embereket képtelenség kibogarászni ebből a halmazból a büntetéshez, milliós nagyságrendről beszélünk! Tehát ennek megint nincs értelme, nem tudnak ez alapján utána menni az embereknek.

2022. okt. 1. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/51 anonim ***** válasza:
31%
Én amondó vagyok nem kell győzködni az ilyeneket mint a kérdező, mindenki megcsinálja ezt a dolgot szépen úgy ahogy ő gondolja. Én már eldöntöttem hogy kezelem Orbán mocskos népszavazását, a titkosítások kormánya nem érdemel jobbat. 😁
2022. okt. 1. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/51 A kérdező kommentje:

42-es:

A külföldön dolgozók vagy maguk bejelentették távozásukat, vagy a kölcsönösségi alapon az ottaniak értesítették a magyar szerveket (tb, adó, stb)

A népesség-nyilvántartás személyi számra és közvetlen személyes adatokra terjed ki. A népszámlálási íven meg kell adnod a születési helyed, és a pontos idejét. Ez alapján történik az "egybevetés", és kizárása a duplázásnak.

2022. okt. 1. 14:41
 45/51 anonim ***** válasza:
84%

"A külföldön dolgozók vagy maguk bejelentették távozásukat, vagy a kölcsönösségi alapon az ottaniak értesítették a magyar szerveket (tb, adó, stb)"


Figyelj ezt megint ugyanúgy kitalálod magadnak, mint ahogy előzőleg például kitaláltad, hogy az otthon az a bejelentett lakcím ezért itt kell számolni magunkat, aztán nem igaz. Ugyanígy nem igaz most, hogy ezek az emberek bejelentik a távozásukat, senki nem jelent be semmit. Az sem igaz, hogy az ottani és itteni hatóság adatokat küldözgetnek egymásnak csak úgy rutinból adózásról, munkahelyről, tb-ről. Nem ,ilyen sincs.

2022. okt. 1. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/51 A kérdező kommentje:
Kölcsönös egyezmények alapján. Pl. ha nem lenne egyezmény az osztrákokkal adóügyben, nálunk is adózhatnál az ottani kereseted után, nemcsak az osztrákoknak.
2022. okt. 1. 14:55
 47/51 anonim ***** válasza:
84%
Nem, ez továbbra sem jelenti az adóügyek adatainak cseréjét. Ez pl. azt jelenti ha külföldön dolgozol akkor a könyvelő azt tudni fogja, hogy ha x országban dolgozol és y állampolgára vagy akkor a bevallást pl. a kettős adózást elkerülő egyezmény alapján kell elkészíteni törvényesen és tájékoztatja az ügyfelét arról, hogy nem kell haza adóznia, nincs teendő. Y ország ekkor erről az egészről a világon semmit nem kap adatok szintjén (sem). Könyvelésen csináltam az analitikát ezért erről még gyakorlati tapasztalatom is van valamicske, szóval ebben aztán semmiképp nem fogsz meggyőzni a légbőlkapott elképzeléseiddel.
2022. okt. 1. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/51 anonim ***** válasza:
84%
Oké kérdező. Légyszi annyit mondj meg mikor szóljunk neked, hogy még mindig nem kaptuk meg a büntetést amit szerinted kapni fogunk. Mondj egy dátumot! 😁
2022. okt. 1. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/51 anonim ***** válasza:
87%

Olvassátok el a kérdéseket és gondolkozzatok, hogy igazat vagy hamisat írni érdemes;)


[link]


Azon kérdésen mosolyogtam, hogy "azonos nemű e az élettársa":DDD

2022. okt. 1. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/51 anonim ***** válasza:
88%
Na ki orrol rám annyira, hogy töröltette a válaszom? Mi nem tetszett, hogy Orbán is elmondta, hogy a Fit for 55 tönkre fog tenni mindenkit és tán ezért nem kéne kitölteni a népszámlálást? Kedves "jóakaróm", a te életedet is tönkre fogják tenni, csak szólok. Nem én vagyok az ellenséged. Amúgy is a 27-esnek válaszoltam, de úgy néz ki, nekem már azt sem szabad... 🤔
2022. okt. 1. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!