Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Interneten, kitöltöd a népszám...

Interneten, kitöltöd a népszámlálási kérdéseket?

Figyelt kérdés
Nem nehéz, pikk-pakk kész.

2022. okt. 1. 08:46
1 2 3 4 5 6
 31/51 anonim ***** válasza:
100%
Még nem és? Az interneten rengeteg helyen elérhetőek az ívek már megnéztem őket. Anélkül is hogy kitöltöttem volna. Már a lakás kérdőíven be jelölésre kerül, hogy életvitelszerűen hányan lakják az ingatlant. Amilyen számot oda beírsz annyi személyi kérdőívet fog a rendszer kérni kitölteni. 👍😉
2022. okt. 1. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/51 A kérdező kommentje:

"Hányan élnek a lakásban?

Ideértendők mindazok a személyek – bejelentettségtől függetlenül –, akik itt élnek életvitelszerűen, vagy itt van az otthonuk, de munka vagy tanulás miatt átmenetileg máshol laknak!


"...vagy itt van az otthonuk, de munka vagy tanulás miatt átmenetileg máshol laknak!" - vagyis itt van az otthonuk, azaz ide vannak bejelentkezve. Tehát aki megkapja a netes belépési kódot, ezt a részt az tölti ki.

2022. okt. 1. 12:57
 33/51 anonim ***** válasza:
31%
Szándékosan félreértelmezed az "itt van az otthonuk dolgot", az itt van az otthonuk azt jelenti hogy életvitelszerűen hol élnek nem azt hogy hova vannak bejelentve! Attól függetlenül, hogy hol élnek, a tanulás meg a munka az nem életvitelszerű élést jelent hanem éppenhogy átmeneti! máshol élést jelent! A kitöltendő ívek mellett még a számlálóknak kiadott utasításokat is elolvastam amiben egyértelműen leírják ezt a dolgot, ha hazamentem bemásolom mert elmentettem, hogy pontosan tudjam hogy lehet átverni a rendszert! 😁
2022. okt. 1. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/51 A kérdező kommentje:
És mi a faszér akarod átverni a "rendszert"? Fosol valamitől?
2022. okt. 1. 13:19
 35/51 A kérdező kommentje:
Jah, és esetedben majd ez lesz a válasz: "csak idényszerűen vagy másodlagosan lakják"
2022. okt. 1. 13:26
 36/51 anonim ***** válasza:
88%
Az előző népszavazáson nem ez a szuverenista hisztikézés ment, hanem bulira vették a dolgot és egy csomóan jedi vallásúnak mondták magukat.
2022. okt. 1. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/51 anonim ***** válasza:
100%

32-33. Egészen pontosan így fogalmaz az iránymutatás:


"A népszámlálás fő szabálya szerint minden személyt egyszer kell összeírni, mégpedig azon

a lakcímen, ahol életvitelszerűen lakik (éjszakai pihenését a hét nagyobb részében itt tölti, innen

jár dolgozni, innen megy iskolába stb.), függetlenül attól, hogy ez

• a lakóhelye (bejelentett állandó lakcíme),

• a tartózkodási helye (bejelentett ideiglenes lakcíme), vagy

• a nem bejelentett lakcíme,

akkor is, ha az eszmei időpontban átmenetileg – pl. gyógykezelés, üdülés, rokonlátogatás miatt –távol van."


Tehát kérdező, a bejelentett lakcím kb. nulla jelentőséggel bír, az a lényeg, hol töltöd az életed legnagyobb részben, és ebbe viszont a munka/tanulás is beleadódik, de mindegy is a lényeg, ahol nettó a legtöbb időt éled, ott kell megszámolni magad.

2022. okt. 1. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/51 A kérdező kommentje:
Ami biztos: a népesség-nyilvántartó adatait összevetik a válaszok személyes adataival, és gondjuk lesz azoknak, akiknél nem lesz egyezőség.
2022. okt. 1. 14:12
 39/51 anonim ***** válasza:
84%
Ja amúgy tudjátok mi a vicces? Az azonosítás állítólag a 'teljesség' miatt kell, mondván a nevek biztosítják, hogy tudjuk mennyien töltötték ki. Ennek a magyarázatnak kb se füle se farka se értelme valljuk be. Mitől számolsz mást névvel mint név nélkül?? De ami a lényeg amire ki akarok lyukadni, ezzel a névvel azonosítással éppen azt érik el a reakciókat látva, hogy a valaha volt legpontatlanabb népszámlálás fog lezajlani, az embereknek semmi érdeke nem lenne hazudozni ha név nélkül kellene jelölni hol mennyien laknak de így fognak a 33-hoz hasonlóan inkább trükközni az emberek. Van értelme? Szerintem nincs sőt kontraproduktív is nyilván.
2022. okt. 1. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/51 anonim ***** válasza:
100%
38. Nem igazán értem milyen adatokra gondolsz. Csak a bejelentett címet lehet összevetni az életvitel szerinti lakással. Az pedig ha valaki nem lakik ott ahol bejelentett nem törvénytelen, tehát mi lehet a baja?
2022. okt. 1. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!