Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Melyik országban jobb a...

Melyik országban jobb a melegek helyzete? Románia vagy Magyarország?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy kevesebb gyűlöletet kapnak és elfogadják e őket.

2022. szept. 23. 06:51
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
80%

20-as, szerintem hamis a különbségtétel, és amit te érzékelsz, az nem Románia és Magyarország, hanem kis- és nagyváros közti különbség.


Én ugyan nem vagyok meleg, de több ismerősöm is vállaltan az itt, Erdélyben, és nincs ilyen problémájuk (a mi társaságunk teljesen elfogadó és a munkaközeg is).


Ha most Csíkszeredában vagy meleg, az nehéz lehet - de Mátészalkán se könnyebb, hidd el, egy fokkal sem.


Budapestet nem lehet Gyergyóval összehasonlítani, mert az egy világváros. Bukaresttel, Kolozsvárral, Temesvárral, Brassóval lehet esetleg összehasonlítani...


Én mind a két országban elég sokat mozgó heteróként azt tapasztalom, hogy Románia nem érett még a melegek jogainak bővítésére, viszont ameddig nem kérnek plusz jogokat, addig annyira nem téma, a hétköznapokban nem kerülnek szóba kb. a melegek. Magyarországon egyfolytában erről beszélnek, mert a kormány kikiáltotta őket (titeket) kvázi pedofilnak, a gyerekekre veszélyt jelentő elemeknek és minden rossz forrásának.


Lehet, hogy te nem érzékeled ott, ahol élsz, de én sokat járok át munkaügyben, és durván erősödik a homofóbia, lassan sajnos ti vagytok az új "migráncsok", egész, államilag finanszírozott gyűlöletkampány épül ellenetek Magyarországon.


Nekem fáj hallani, mert nagyon közeli családtagomat is érinti a dolog, aki csodálatos ember, és bármikor az ő kezébe tenném a gyermekemet, ha én nem tudnék rá vigyázni (ezerszer inkább mint egy ilyen gyűlölködő fideszes idióta kezébe), ezért megüti a fülem, ha ez a téma.


Lehet, csak szerencsés közegben mozgok itt, Erdélyben, és nagyobb városban is élek, de én full heteró közegben itt nem hallok annyi b..zizást mint Magyarországon, ahol az LMBTQ már valami szitokszó, káromkodásnak számít.

2022. szept. 27. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
100%

21-es, lehetséges, hogy ez állhat a tapasztalataim mögött. Én egy nagyon apró városban élek, szinte még falu. A magyarországi ismerős megyeközpontban él.

Nem járok túl sűrjen nagyobb városokba, fogalmam sincs, hogy mekkora itt a különbség az én kisvárosom, vagy épp a közeli 200 ezres megyeközpont között. Viszon nézelődtem már társkeresőkön, a már említett magyarországi megyeközpont környékén (amelyik nem mellesleg 50 ezres) sokkal-sokkal több meleg van regisztrálva, mint itt, a 200 ezresnél.

2022. szept. 27. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!