Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ennyire diletáns az EU? Vagy...

Ennyire diletáns az EU? Vagy csak politikai véleményterror?

Figyelt kérdés

Ako szerint itt nincs demokrácia, az járt valaha erre? Hogy mehet át ekkora ordas nagy hazugság?? Kétharmados többséggel kormányoz a kormány mivel a nép ezt választotta meg, mi kéne még a demokráciához? Ilyen piti bosszú azért mert mi nem az usa seggét nyaljuk, akik valóvan irányítják az eu-t?

Én elhiszek bármit ha értelmes magyarázatot tud akárki adni erre az őrült dolgokra amit az eu művel. Mi érdeke a ruszkikat büntetni ezeknek a félőrülteknek??


2022. szept. 17. 14:22
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
71%
Kidühöngted magad kérdező?
2022. szept. 17. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:

Nem dühöngök, csak egyszerűen nem értem hogy ilyen megtörténhet. Eddig nem hittem el Orbánék meséit a plakátokon, de ilyen nyilvánvaló hazugság után most mindent átértékeltem, hogy lehet tényleg 100%-ban neki van igaza.

A nagy igazságosztó, álszent szerepet meg sosem értettem.

2022. szept. 17. 14:33
 3/28 anonim ***** válasza:
21%
A brüsszeli balliberális elit szerint ha nem az ő cimboráik kormányoznak, akkor diktatúra van
2022. szept. 17. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
37%

A Nyugatot nem igazán lehet demokráciának hívni, ez plutokrácia ahol mindent a pénz, cégek és vállalatok irányítanak.

De ettől még Magyarország sem demokrácia, a választásokkal kár jönni mert pl Horthy idejében is volt parlament, választások mégis autoriter rendszer volt ahogy ez is.

De egy átlag embert nem érdekel ez a demokrácia versenyzés, hanem az hogy mennyire él jól, mennyit tud költeni és fogyasztani. Ha egy diktatúra biztosítaná ezeket akkor tök jól megvannak diktatúrában is. Jó példa rá a náci Németország ahol a németek elég jól éltek (kivéve a végén) de Kádár rendszere is ahol a párt betömte hitelből vett kolbásszal meg gulyással az emberek száját csak hogy ne beszéljenek 56'ról. Most is sok magyar sírja vissza Kádár bácsit, Orbán is gyakorlatilag ezt a vonalat követi részben.

2022. szept. 17. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, szerinted Oroszországban demokrácia van?
2022. szept. 17. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
11%

5.

Semelyik országban sincs!

2022. szept. 17. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
78%
Kérdező ez így nem teljes, Gyurcsány hiányzik a szövegből. Sajnálom, a héten már nem lesz krumpli. Ja és természetesen Brüsszel
2022. szept. 17. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:

5: Nem tudom, nem élek, és nem jártam még ott. Ilyen ferdítések után bármit el tudok képzelni.

Aki elhiszi hogy itt nincs demokrácia, ott igen nagy bajok vannak a fejekben.. Mi kéne még a demokráciához más, mint legitim választások? Az ellenzék is azt csinál amit akar, nincs ellehetetlenítve mint (állítólag) oroszországban pl. Vagy demokrácia = ballib? Ha kicsit más a vélemény az nem demokrácia, mégha a népé is az? Én nem mondok, kérdezek, tényleg könyörgöm hogy valaki magyarázza el...

2022. szept. 18. 13:43
 9/28 anonim ***** válasza:

"Mi kéne még a demokráciához más, mint legitim választások?"


Ó édes istenem, bizony nagyon nagy bajok vannak a fejekben. A kérdésedre a válasz az, hogy NAGYON sokminden. Gondolom szerinted a wikipedia is csak egy balliberális ármány, de azért bemásolom ide a demokrácia szócikk bevezetőjét, hátha megérted... Ugye nem kell tételesen felsorolnom, hogy ezek közül minek nem felel meg Orbán Magyarországa?


"A demokrácia egy szabad társadalom jelentős számú, szavazati joggal rendelkező tagjainak hatalmából eredő politikai rendszer, egy közös területen, ahol hatalmi fékekkel és ellensúlyokkal biztosítják a társadalom jól szabályozott működését, mint például a közhatalom gyakorlóinak kizárólagos hatalomra törésének a megakadályozását, a társadalmi igazságosságot és a jóléti társadalom megvalósulását. A jogosultak közügyek döntéseiben való részvételi módja alapján közvetlen és képviseleti demokráciák létezhetnek."

2022. szept. 18. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
Mesélj minek, és miért nem!
2022. szept. 18. 19:40
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!