Rogán Antal vezetésével mindent megtesz Orbán, hogy felszámolják az állami korrupciót?
Kivizsgálják a gyanús eseteket, pl. Tibircz Elios ügye. Azon közbeszerzéseket ahol Mészáros Lőrinc nyert, a titkosított szerződéseket, Orbán család meggazdagodását. A focisták 600 millióig adómentes, a minimálbér viszont adózik.
Ahol szabálytalanság vélnek, ott Rogán "Nancy" Antal, Pintér "olajos" Sándor, Varga "Homolay" Judit intézkedik. Ha nem találnak hibát a Fidesz munkájában, akkor nincs is probléma.
Mit válhatunk a korrupciót vizsgáló Fideszes bizottságtól? Elszámoltatják Gyurcsányt, ahogyan 2008 óta ígérik? Esetleg Orbán, Mészáros, Garanxsi, Ráhel család vagyon elkobzás?
A Turai kastély is Orbán lányának tulajdonában van, ahogy a kesztehelyi kikötő és sok egyéb. Rengeteg termőföld Rogán, Lázár, Mészáros pajtásnál..
Spoiler: Alapos és mindent átfogó vizsgálat kiderítette, hogy az állami szektorban, az állami cégekkel és közbeszerzésekkel kapcsolatban egyáltalán nincs korrupció.
Gyanús azonban hogy Bige, Márki Zay, és Gyurcsány viszont korrupt, ezért jövőben csak őket fogja -és persze más magyar kisvállalkozásokat- vizsgálni ez az új hatóság.
Az a Rogán, aki a "találmányából" számilliókat keres.
Itthon: A bevétele több mint felét odaadta Rogán Antalnak a találmányát megvásárló cég | hvg.hu
Kérdező!
A szarkasztikus kérdésed tervezett kiírása előtt elolvashattad volna a két napja megjelent kormányrendelet mindenki számára ingyenesen hozzáférhető szövegét, ami mindössze ilyen hosszúságú: [link]
Nincs ilyen bizottság (nem is Bizottság lesz, hanem Munkacsoport); nem lehet tudni, hogy kik lesznek a tagjai, azt sem, hogy hányan. A rendelet csak elvárt arányokat tartalmaz: kormányzati és nem kormányzati szereplők azonos létszámban legyenek benne és mindenki egyenlő szavazati joggal rendelkezzen.
A kijelölteknek (köztük az általad felsoroltaknak) nemzetközi standardoknak megfelelő törvénytervezetet készíteniük, hazai és nemzetközi szervezetekkel konzultálva, hogy a Kormány szeptember 30-ig javaslatot tehessen az Országgyűlés számára. Továbbá felelősök azért, hogy a Munkacsoportnak megfelelő költségvetése és infrastruktúrája legyen.
További határidők:
• november 21. napjáig legyen elfogadott törvény, és
• december 1-én kell felállnia a Munkacsoportnak.
Az általad felsoroltak nem a Korrupcióellenes Munkacsoport tagjai, hanem felelősei a Munkacsoportra vonatkozó törvényjavaslat különböző hazai és nemzetközi szervezetekkel egyeztetett kidolgozásának, továbbá a Munkacsoport működéséhez szükséges pénzügyi és egyéb működési feltételek biztosításának.
"kormányzati és nem kormányzati szereplők azonos létszámban legyenek benne "
Kíváncsi leszek erre a nem kormányzati szereplőkre. Remélhetőleg nem az van, mint amit máskor csináltak testületeknél, hogy a CÖF-öt vagy más álcivil lakájszervezeteket tettek oda "nem kormányzati" szereplőnek.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!