Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hittan vagy LMBTQ-érzékenyítés?

Hittan vagy LMBTQ-érzékenyítés?

Figyelt kérdés

Ha kötelezően választani kellene.

Hittan alatt most nem a megözvegyült, unalmas öregasszonyt értem a rózsafüzérrel, hanem inkább egy erkölcstanra hajazó, Hodász-atya féle fiatalos, hagyományos értékekre nevelő órát.

LMBTQ-érzékenyítés alatt pedig a nyugati mintát, amikor drag queenek (transzvesztiták) mennek be a gyerekekhez és elmondák pl. azt, hogy természetes dolog, ha egy kisfiú kislánynak érzi magát és lány ruhákat kezd hordani.



2022. szept. 1. 12:43
1 2 3 4 5
 41/49 anonim ***** válasza:
78%

Nem tudom, megint a kisvárosi meleg leszek, engem alapjáraton történelmi-filozófiai szinten érdekelt a Biblia, de több szempont szerint is szembe találtam magam az egyház által dogmaként közölt dolgokkal.


Pl tanultam evolúcióról, amiről bebizonyították, hogy tényleg úgy volt, de azért kisvárosomban ezt hülyeségnek tartották. Közben voltak otthon olyan témájú könyveink a bátyáimtól, amelyek kihalt őslényekről, vagy ember által kipusztított állatfajokról szóltak.


Akkor ott volt a csillagászati érdeklődésem, érdekelt mindig is, hogy keletkezett az univerzumok hada, és így képet kaptam arról, hogy Isten nem 6 nap alatt teremtette meg a világot és 7. napon megpihent, hanem bizony ősrobbanás történt és ebből lett a világ, de a teológiai doktor azzal a példával élt, hogy ha mosógép alkatrészeit betesszük egy dobozba, és összerázzuk, akkor az nem lesz mosógép... ez olyan fura példa volt...


Akkor az se volt szimpatikus, állatbarátként, hogy azt állítják, hogy az állatoknak nincs lelkük.


Akkor a túlvilággal kapcsolatos álláspontjaik is eleve butaságnak tartottam, hogy van a pokol, a tisztítótűz és a mennyország, miközben olvastam reinkarnációról is, amit inkább tartok reális opciónak, mintsem az, hogy valaki végleg ott ül a pokolban...

2022. szept. 5. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/49 anonim ***** válasza:
68%
keresztyény vagyok és homoszexuális. hittan egyértelműen, az európai és nyugati kultúra a bibliára épül, még ha vki nem is hívő sokat tanulhat a hittannal az emberi civilizációról, teológiai értelmezéseket sajátíthat el, egyszóval műveltebb lesz. a nyugati kultúra része a kereszténység, az lmbtq viszont nem, ez egy viszonylag új terminus, és valószínűleg 10 év múlva máshogy fogjuk ezt a jelenséget értelmezni.
2022. szept. 5. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/49 Drakula ***** válasza:
27%

"keresztyény vagyok és homoszexuális. hittan egyértelműen, az európai és nyugati kultúra a bibliára épül"

Nem ember, még mindig liberalizmusra és szekuralizmusra épűl. Ha a bibliára épülne, te már halott lennél. Vagy nagyon be lennél gyógyszerezve.


De tényleg fontosabbnak gondolom én is a hittamt. Az ember meg ismerhett filozofiákat, hagyományokat.

2022. szept. 5. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/49 anonim ***** válasza:

43


Hát ez az! A bibliások megköveznék, de ő a liberalizmust szidja....

2022. szept. 5. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/49 A kérdező kommentje:
43: a szekularizmus csak a francia forradalom után jött a képbe, addig Európát a kereszténység határozta meg, egyet jelentett az állammal, okoska.
2022. szept. 7. 15:01
 46/49 anonim ***** válasza:
29%
#45: Valójában a kereszténység szerepe még a francia forradalom után is meghatározó maradt. Még a XX. század jelentős részében is. Aki nem érti meg, hogy a kereszténység ugyanolyan alapköve a mai kultúránknak, mint az ókori görög-római hagyaték, vagy a felvilágosodás, az nyugodtan elköltözhet Afganisztánba, mert semmit nem ért a nyugatból.
2022. szept. 7. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/49 Drakula ***** válasza:
83%

"43: a szekularizmus csak a francia forradalom után jött a képbe, addig Európát a kereszténység határozta meg, egyet jelentett az állammal, okoska."

Da adtól még hogy keresztény monarchiában voltunk, adtól még most a görög demokráciára épűl.

2022. szept. 7. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/49 anonim ***** válasza:
100%
Szekularizmus már előtte is bejött... lásd a fejlettebb protestáns államok esetében.... ahol például felgyorsította a saját nyelvű misék behozását, vagy hogy saját nyelven olvashattak az emberek, és nem kellett ógörögül vagy latinul tanulniuk, nálunk is protestáns egyházak hozták be ezt...
2022. szept. 7. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/49 anonim ***** válasza:

#46 "Aki nem érti meg, hogy a kereszténység ugyanolyan alapköve a mai kultúránknak, mint az ókori görög-római hagyaték, vagy a felvilágosodás, az nyugodtan elköltözhet Afganisztánba, mert semmit nem ért a nyugatból."

Az a vicces ebben, hogy pont az ilyenek nem értik meg azt sem, hogy miért nem lehet Mohamedről sértő karikatúrákat csinálni egy vicclapba vagy hogy nem lehet rövid nadrágban vagy trikóban, bemenni egy mecsetbe turistaként és ők pislognak legjobban, mikor vagy megtorolják az ilyet azok akiket megsértettek vele, vagy ők lesznek akik egyik nap még Afganisztánban kivágott piros ruhában készítenek riportot arról, mennyire nem gáz az amerikai sereg kivonulása és nem lesz gond a tálibokkal, majd másnap talpig szürke lepelben készítik a következő riportjukat és futnak, mert az életük van már veszélyben a "szabadosság" miatt.

2022. szept. 7. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!