Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Támogatod, hogy a budapesti...

Támogatod, hogy a budapesti belvárosi iskolákban legyen kötelező jelleggel külvárosismeret óra?

Figyelt kérdés
Hogy tudják mi van a Nagykörúton kívül. A legtöbb belvárosi gyerek azt se tudja, hogy mi Budapest legmagasabb pontja, vagy hogy merre folyik a Rákos-patak. Ők bezzeg lenézik a külvárosiakat, ha nem tudják merre van a Deák téren a mekdánelc. De hogy merre van Csepelen a mekdánelc, az totál irreleváns információ szerintük.
2022. szept. 1. 11:34
1 2 3 4
 31/39 A kérdező kommentje:
Talán úgy, hogy nyitva volt még, amikor lenéztek?
2022. szept. 1. 21:02
 32/39 anonim ***** válasza:
53%

#31

2017-ben zárták be. Arra emlékszel, hogy valaki öt évvel ezelőtt lenézett ezért, de arra nem, hogy kilépsz az aluljáróból és ott a pofádban(két méter) egy meki? Ha ez így van, sürgősen menj el pszichiáterhez. Meg amúgy is.

2022. szept. 1. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 A kérdező kommentje:
Mert te nem emlékszel rá, ha megaláznak, de emlékszel mind a 40 mekire, ami mellett elmentél? (Lagalábbis 30 mellett biztosan elmentél, ha öt évig bukaresten éltél.)
2022. szept. 1. 21:08
 34/39 anonim ***** válasza:

#33

Megalázni csak azt lehet, aki hagyja. Én a pofájába röhögtem volna az embernek, ha e-miatt leolt. Mondjuk én alapból egy "inkább a halál, mint a szégyen" típusú ember vagyok.

Elég sokat jártam és járok ma is sajnos mekibe. Szerintem a nagy részét meg tudnám mondani, de emiatt nem is vagyok releváns.

Ha ennyire utálod európa egyik legszebb városát, hogy úgy írod szándékosan, mint egy analfabéta külföldi, miért nem mész el egy jobban élhető, jelentősen olcsóbb városba? Nekem is elegem lett, de bulizni visszajárok és kedvelem azt a várost továbbra is.

2022. szept. 1. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 A kérdező kommentje:

Igen, te a fenntarthatatlan belpesti életmódot folytatod. Gondolom rádragadt a többi belpesti sznobtól. És vannak a hozzám hasonló, fenntartható életmódot folytató külvárosiak, akik nagy ívben tesznek a mcdonaldsokra, starbucksokra meg miegyéb ostobaságokra.


A várost azért utálom, mert a városlakók szarrá teszik. Arra telik nekik, hogy lakást béreljenek tízezres négyzetméteráron, de arra nem, hogy a homlokzatot felújítsák, hogy ne szakadjon az ember fejére a vakolat. Ha neked az a szép, amit a pesti belvárosban tapasztalsz, akkor nemhogy Bécsben, de valószínűleg Szarajevóban se jártál még.

2022. szept. 1. 21:35
 36/39 anonim ***** válasza:
53%

Volt, hogy 60 ezerből éltem egy hónapban diákként, olykor hárman egy szobában. Igaz, a 7-ben! Az volt az igazi belpesti rongyrázás! Hetekig vajas pirítóst enni. Nagyon jó volt!

Ha nincs saját lakásod/házad a "fenntartható életmódnak" lőttek! Na ha van, akkor csak add el a fenébe amíg van ára és kiskirályként élhetsz bárhol máshol az országban, még nyugodt is leszel.

Neked ezek szerint ötleted nincs a városépítészetről. Bécs egy rettentő steril város, ha nem csak a turistáknak szánt dolgokon rohansz át pár óra alatt. Szarajevóban, mikor pár éve jártam még szét voltak lőve a falak.

Kezdelek nagyon megsajnálni? Van aki vagy ami boldoggá tesz amúgy?

2022. szept. 1. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 A kérdező kommentje:

#36


Pont a magadfajtádról beszélek, aki a belvárosban hajlandó csak lakni, aztán panaszkodik, hogy nem telik semmi másra. Mennyibe került volna egy ugyanekkora lakás Csepelen, Rákospalotán vagy Pestszentlőrincen?

2022. szept. 1. 21:57
 38/39 anonim ***** válasza:

#37

Én már eleget érveltem. Most te jössz. Vagy szimplán itthagylak, mint egy toporzékoló gyereket a játszóházban! :D

2022. szept. 1. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 A kérdező kommentje:
Azt se tudom miről megy a vita. Ott kezdődött, hogy pszichológusra van szükségem, mert nem ismerem az összes szembejövő mecdonaldsot. Aztán kiderült, hogy te sem ismered, vagyis neked is pszichológusra van szükséged. Szóval érveljek az ellen, hogy mindkettőnknek pszichológusra van szüksége?
2022. szept. 1. 22:18
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!