Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A kormány áttervezheti az...

A kormány áttervezheti az oktatást (heti 6 nap + nagyobb téli szünetre)? Jó lenne?

Figyelt kérdés

Nézem a TV-t és ezt vázolják, hogy ez a terv; szombaton is bejárnak a diákok az iskolába, cserében akár egy hónapos téli szünet lesz a kéthetes helyett, így kevesebbet kell a kormánynak fizetnie az iskolák kifűtásáre. A dolgozatokat gondolom ugyanúgy megírják akár szombat 7.órában is. Viszont egy hónapos nyári szünet hawaii érzés egy gyereknek!


Jobb ez mint ami most van vagy sem?



2022. aug. 31. 18:16
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%
10. Igen, így is fel lehet fogni.
2022. szept. 1. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

Az még hagyján, de a gyereket se lehet magára hagyni, szóval megint adnak egy pofont a gazdaságnak. Ez aztán a családbarát intézkedés!

Nyilván nincs elég szabadság, így a szülők felváltva vigyáznak, így nem lesz közös családi szabadság - nyaralásról ne is álmodjanak ilyen inflációnál.

2022. szept. 1. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

Azt olvastam, hogy kapunk extra gázt a ruszkiktól, tehát lesz elég fütöanyag. Csak az iskolák nem kapnak lóvét és nem tudják kifizetni, mert nem jönnek az eu-s pénzek. Ebböl is látszik, hogy jóravaló kormányunk az eu-s támogatásoktól tette függövé a magyar gazdaságot. Ismét gratulálni tudok csak, nekik is, és az öket kétharmaddal megszavazóknak is.

Gondolom a tanárok a szombati tanítást fizetetlen túlórában végzik majd, a szünetre meg nem kapnak pénzt, mert hiszen nem dolgoztak.

A kommunista szombat mintájára bevezetik a narancs-szombatot. Vajon az új AVH-nak mi lesz a neve?

2022. szept. 1. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
De sikeresen megállították a brüsszeli pénzcsapot, most mit rinyálnak?
2022. szept. 1. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

Azt a kört lefutottam gyerekkoromban, amikor szombatonként délelőtt is volt tanítás. Nem haltam bele, de nem vagyok biztos abban, hogy lenne értelme visszaszokni erre az időbeosztásra. Akkoriban viszont nem voltak mondvacsinált "szünetek", - mint most! Az egyik problémám az a jelenlegi oktatási rendszerrel összefüggésben, hogy olyan szinten folyik a közoktatás, mint a katonaorvosok rendelése - helyenként: egyszerűbb lenne felsorolni azt a néhány napot, amikor rendel az orvos, mint azokat, amelyeken távol van a rendelőtől. Nagyjából kezd ez a helyzet beállni az oktatási rendben is. "Krumpli-szünet", "Paprika-szünet", "Zokni-mosó szünet" - és a többi mondvacsinált baromság, - amelyeknek egymást követő sűrűsége és időtartama nincs arányban a most aktuális bérkövetelésekkel...

Az már csak hab a tortán, hogy milyen baromságokkal láncolják iskolapadhoz a tanulni szándékozókat... Hittan, erkölcstan - és hasonlók - egy olyan világban, ahol a rendszer kiagyalóin is lehet "fogást találni" és naponta szurkálnak le vernek meg embereket minden különösebb indok nélkül is,... több, mint ellentmondásos! Az "öt" idegen nyelv ismerete meg különösen fontos egy olyan társadalomban, ahol az iskolából kikerülő emberek közel 80 %-a a saját anyanyelvét képtelen normálisan írni, beszélni! Röhej! :D

2022. szept. 1. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
Egyébként ha a nyári szünet kerülne a téli helyére, akkor nem kellene érdemben sehol sem fűteni, meleg vizet biztosítani, korai sötétedésbe nyúló oktatások világítását finanszírozni, - elég lenne időközönként "átöblíteni" a fűtőrendszert, hogy ne rohadjon le...
2022. szept. 1. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
55%
Mi sem ideálisabb, mint heti 6x6 (sőt, nem ritkán 8-10) órában kínozni a kicsi gyerekeket, akikre utána még vár a többórányi házi feladat, az ilyen-olyan szakkörök, esetleg némi edzés, korrepetálás, és máris leterheltebbek, mint gyakorlatilag bármelyik dolgozó felnőtt a világon. Pont erre van szükségük. Ahogy a szülőknek arra, hogy télen egy hónapon át kényszerből otthon maradjanak a gyerekkel, vagy bébiszittert fogadjanak mellé, miközben saját zsebből ki kell fizetniük azt a rezsiköltséget, amit az iskola megspórol a hosszabb szünettel. Még jó, hogy mi a magunk módján vagyunk sikeresek.
2022. szept. 1. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
0%
13. A tanárok szombaton nem túlóráznak, hanem előre ledolgozzák az órákat. A szünetre pedig jár a fizetés nekik.
2022. szept. 1. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim válasza:
78%
A rezsi szempontjából sokkal jobb lenne. De a diákokéból nem(én is duális vagyok). Hetente 8 dolgozatot szoktunk írni(mármint tavaly az idei év még csak most kezdődött) és arra nem elég egy nap hogy mindent megtanuljunk mert nekem még a kettő is kevés és arról ne is beszéljünk hogy rengeteg házit adnak fel a tanárok
2022. szept. 1. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim válasza:
55%
Én is diák vagyok*
2022. szept. 1. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!