Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A kormány áttervezheti az...

A kormány áttervezheti az oktatást (heti 6 nap + nagyobb téli szünetre)? Jó lenne?

Figyelt kérdés

Nézem a TV-t és ezt vázolják, hogy ez a terv; szombaton is bejárnak a diákok az iskolába, cserében akár egy hónapos téli szünet lesz a kéthetes helyett, így kevesebbet kell a kormánynak fizetnie az iskolák kifűtásáre. A dolgozatokat gondolom ugyanúgy megírják akár szombat 7.órában is. Viszont egy hónapos nyári szünet hawaii érzés egy gyereknek!


Jobb ez mint ami most van vagy sem?



2022. aug. 31. 18:16
A kérdező szavazást indított:
igen. Jobb a hazának & gyerekeknek is
igen, de csak a hazának jobb
talán....
nem jó ez
37 szavazat
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
20%
Viccelsz? Kétharmaddal még be is tilthatja!
2022. aug. 31. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
70%
Áhh ez túl logikus döntés lenne, a kormány nem csinál ilyet.
2022. aug. 31. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Van ahol bevezették. Az őszi szünetig szombaton is van délig suli, cserébe a téli szünet sokkal hosszabb.
2022. aug. 31. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
74%
addig örülj amíg nem dél koreában vagy diák, ott estig tart a tanítás
2022. aug. 31. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
75%

Ha rajtam múlna nem oktatnék annyi baromságot a suliban, aminek semmi hasznát nem veszi az ember és akkor nem venné el a fél gyerekkort. Magyar irodalom persze van, ami a nagy többséget nem érdekli, viszont nincs magyar pop zene óra. :)

De most komolyan, valamelyik keleti országban annyira szuperül meg van csinálva az oktatás, hogy a tanár felelőssége, hogy a diák mit tanul. Eleinte elkezdik az általános dolgokkal, majd a tanárok kiértékelik, hogy a diákot mi érdekli, vagy mihez van tehetsége. Aztán összerakják egy csoportba a hasonszőrűeket. Ha valaki gyengébb, mint a többi, akkor azokat is egy külön csoportba teszik, hogy 1- ne tartsa fel a haladóbbat , 2- hogy ne érezze magát a gyengébb kirekesztve, mivel hasonló képességűekkel kerül egy csoportba. A gyengébb csoporttal lassabban és külön foglalkoznak. Ahogy néztem ezt az ismeretterjesztő műsort, teljesen el voltam ájulva, hogy micsoda átgondolt az oktatás. A lépcsők függőleges felületére felírták a szorzótáblát. Akárhányszor felmész a lépcsőn rögzül a látott kép. De nagyon sok érdekes dolgot mondtak, ami teljesen eltér a nálunk levőtől. Nem tanítanak sok felesleges dolgot, nem úgy, mint nálunk.

2022. aug. 31. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
32%
Ja, nagyon elkanyarodtam a kérdés témájától. Én inkább többszöri rövidebb tanítási szüneteket tartanék. Az elv azonos a felnőttek nyaralásával. Egy 2 hetes nyaralás sosem fog felérni 2db 1 hetes nyaralással.
2022. aug. 31. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Értem, hogy ezt logikus lenne bevezetni a rezsicsökkentés miatt, de a kisiskolások felügyeletét hogy oldanák meg a szülők?


Mert a munkáltató nem fogja azt mondani a szülőknek, hogy oké, gyertek szombatonként dolgozni, aztán majd télen otthon lesztek.


Pont azért van hétfőtől-péntekig az iskola, mert a többség ilyenkor van munkában, és ekkorra kell a gyerekfelügyelet.

2022. aug. 31. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
80%
Mondok jobbat, tüntessék el a tantervből a hittant, ének-zenét, heti 35 tesiórát és hasonló feleslegességeket, és akkor elég a hétfő-péntek ÉS ezzel egy időben mégis lehet hosszabb a téli szünet.
2022. aug. 31. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

8. Úgy látom nem érted a lényeget. Ha nem lenne tesi, ének stb. akkor is 6 napos lenne a tanítási hét, mert akkor más tárgyakból vennének többet. Egyelőre 1 egyházi iskola állt így át, az államnak nincs köze ehhez a döntéshez.

Biztos vagyok benne, hogy az állam is gondolkodik ezen a megoldáson ott, ahol ő a fenntartó.

2022. aug. 31. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól értem, akkor a fütési szezon költségeinek egy részét a családokra terhelik, mert ha otthon van a gyerek nap közben a szünetben akkor is rendesen kell füteni, nem lehet letekerni amíg mindenki iskolában és munkahelyen van.
2022. szept. 1. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!