Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A mai nemzeti radikális...

A mai nemzeti radikális emberek mit éreznek, mikor zsidóznának/cigányoznának egy jót, de a környezetük miatt nem tudnak?

Figyelt kérdés
Fájdalmat éreztek, esetleg szégyent? Gondoltok a példaképeitekre? Hitler, Breivik mit mondana? Hogy tudtok olyan értékrendet képviselni, ami mellet nem tudtok teljes válszélességgel kiállni?

#szégyen #dilemma #Langyosnáci
2022. aug. 30. 18:47
1 2 3 4 5
 21/50 anonim ***** válasza:
49%

#20 Nem én vagyok az idióta azért, mert alapvető dolgokat nem vagy képes felfogni.Tételezzük fel az egész világ úgy műkődne, mint az USA.Ha úgy tetszik, az egész világra kiterjesztenénk az USA-t.

Na most felelj, az USA-ban különböző idián nyelvek hivatalosak, vagy az angol?

2022. aug. 31. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/50 anonim ***** válasza:
49%
#20 Igen, a cigányoknak ELVILEG van saját nyelve.Menj hát ki az utcára, kérdezz meg cigányokat milyen myelveket beszélnek.Elárulom, a cigányok többsége csak magyarul, tehát az állam hivatalos nyelvén beszél.Nem tudnak cigányul.Vajon miért?
2022. aug. 31. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/50 anonim ***** válasza:
49%
21 működne*
2022. aug. 31. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/50 anonim ***** válasza:
8%

#20 Ugye te még sosem hallottál olyanról, hogy kihaltak bizonyos nyelvek, mivel saját állam hiányában asszimilálódtak a beszélők egy másik néphez, akiknek meg van saját állama?

Elárulom neked, ha egy világnyelv lenne határok nélkül, ugyanez történne pár generáció alatt.Minek beszélne bárki más nyelvet, mikor egy közös nyelvet beszélne mindenki?Nem lenne senkinek nemzetisége, minek?Országa sem lenne senkinek.Egy semmitmondó, unalmas masszává olvadna össze az összes nép.Talán még neked is van annyi eszed, hogy ezt felfogd.

2022. aug. 31. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/50 A kérdező kommentje:

#19

A nyelv és a kultúra megőrzése rohadtul nem egy térképen lévő vonaltól függ, de még csak nem is attól, hogy hivatalos nyelve-e az adott országnak. A nyelvünk és kultúránk megmaradása azon múlik, hogy átadjuk-e gyermekeinknek ezeket az értékeket. Nem egy ismerősöm van, aki külföldön élve megtanította a nyelvet és történelmünket az ott felnőtt gyermekeinek.

Erőszakkal ezt nem lehet és nem is szabad tanitani, mert most is világosan látszik, hogy a fiatalabb generációk egyre távolabb kerülnek ezektől a dolgoktól. meg kell mutatni mi a jó, miért jó és hogyan viszonyuljunk hozzá.

A globalizmusnak egyáltalán nem feltétele az a hülyeség amit leírtál. A hazaszeretetemet az átlag magyarnál szerintem jobban megélem, de az egész emberi faj érdekeit nézem elsősorban. Hát ha ilyen eddig nem volt, akkor most már van egy! :D

2022. aug. 31. 08:20
 26/50 anonim ***** válasza:
100%

#24 valójában ez egyáltalán nem az államtól függ! Sok tényező befolyásolja, hogy melyik nyelv kerül ki "győztesen" a versengésből (számít a nyelv presztízse, tanulhatósága, stb.).


Hogy értsd, hogy működik, mondok néhány példát:


1. Jézus korában a Római Birodalom nyelve elvileg a latin lett volna, gyakorlatilag azonban a legelterjedtebb a görög volt (miközben a görögöknek nem volt országuk, a birodalom részét képezték). Miért? Mert a KRESKEDELEM elsődleges nyelve volt. Ha tudtál görögül, éhen nem haltál és megértetted magad a birodalom legtöbb városában, a kereskedőnegyedekben. Ha nem tudtál latinul, abba nem haltál bele.

Az Újszövetség is azért íródott koiné-görögül a Római Birodalomban, mert egy térítő vallásnak ez volt a legkedvezőbb nyelv, amin a legtöbbekhez eljuthatott az ige.


2. A szlávok úgy terjedtek szét és uralták le Eurázsia talán legnagyobb területét, hogy ennek a villámgyors terjedésnek nem volt államiságon alapuló bázisa sok helyen, sokáig!


3. Az Osztrák-Magyar Monarchiában a két államnyelv a meglehetősen elnyomó-nacionalista németesítő-magyarosító politika ellenére VISSZASZORULÓBAN volt (különösen a német), és valójában a szláv nyelvek voltak többségben!


4. Erdély magyar uralom alatt vált román többségűvé. A betelepítés és betelepülés mellett azért is, mert a lakosság többsége falvakban élt, a "pórnép" nyelve volt, de - megintcsak kereskedelem - a vásárok nyelve is lett.


És ezer más példa is van, a lengyel nyelv fennmaradásától kezdve (orosz-német-osztrák elnyomás alatt, ország nélkül), az állammal soha nem is rendelkező frízek, vendek, erdélyi szászok, cigányok nyelveinek fennmaradásáig.


Tökéletes cáfolata ez annak, hogy ha lenne egyetlen, határok nélküli világnyelv, összeolvadnának a népek és eltűnnének a nyelvek.


Rengetegszer volt ilyen a történelemben, és nem tűntek el a nyelvek, még a mindmáig legsikeresebb hellenizmus korában sem, később, amikor évezrednyi időszakra a latin lett a világnyelv, akkor sem tűnt el a többi (sőt, ELLENKEZŐ folyamat zajlott le: élő nyelvként fokozatosan eltűnt a latin, és mire eljutunk a középkorig, kizárólag a jogalkotás, az egyházi liturgia, a törvények, hivatalos levelezések nyelve marad, senki se beszéli otthon az asszonykájával, csak ha a királyhoz vagy a pápához folyamodik valamiért).


Valójában tehát egyáltalán nem úgy működik a dolog, ahogy a te logikád összerakja a világot.


Asszimilációs nyomást leginkább nem az államhatalom képez, hanem a nyelv HASZNÁLATÁNAK területei.


Sikeresek azok a nyelvek, amelyek a kereskedelem, a tudomány nyelveivé tudnak válni, amelyek egyházi liturgia nyelvévé tudnak válni, amelyeknek beszélői erősen a nyelvre építik az identitásukat, amelyeket nagy területeken tömegek beszélnek (vagy beszélői, a szó biológiai értelmében sikeresebben szaporodnak), stb.


De EGYIK SEM RECEPT! A legjobb ellenpélda az elméletedre a latin nyelv teljes visszaszorulása úgy, hogy közben egész Európa hivatalos nyelve volt mindvégig, a kihalása idején is!


A latin nyelv sorsa tisztán igazolja, hogy NEM az államiság, hanem az élőszó, a beszélt változat teljesen hétköznapi elterjedése határozza meg egy nyelv túlélését.


Nincs bőségesebb irodalommal rendelkező, állam és egyház által támogatottabb világnyelv mint a latin volt évezredekig (részben ma is), még Magyarországnak is ez volt a hivatalos nyelve 1848-ig! És úgy vált "holt nyelvvé", hogy állam és egyház nyelve volt egyszerre, ráadásul az orvostudomány és a jog nyelve is, a liturgia és bíráskodás nyelve, egyben nemzetközi világnyelv, évezredekig.


Beszéli ma valaki? Nem.

2022. aug. 31. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/50 A kérdező kommentje:

#26

Tűpontos!

2022. aug. 31. 08:27
 28/50 anonim ***** válasza:
6%

#26 Én tisztában vagyok azokkal amit írsz, csak nem kapcsolódik a témához.Ha egyetlen egy globalista kormány lenne és nem lennének országok, nem nemzetiségek, akkor az egy teljesen más helyzet.


Ha én kiszórlak egy vadidegeny helyre, ahol van körülötted 1 francia, 1 német, 1 spanyol, 1 román, 1 angol, 1 török, 1 arab, akkor nem lesz kivel beszélned a saját nyelved, amúgy is egy közös nyelven fogtok beszélni.Nem lesz sem országod, sem nemzetiséged, semmid.Pont ez a lényege a betelepítéseknek, az irányított migrációnak, lakosságcserének.Ezek a globalista eszmék.

Soha sehol nem hagyni, hogy egy tömbbe tömörüljenek hasonló emberek.A nemzetállamokat, saját kultúrát felszámolni.

Mindenféle különböző embert betelepíteni, akiknek semmi közös kapcsolódása és kész a káosz.

2022. aug. 31. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/50 anonim ***** válasza:
69%

"Ha egyetlen egy globalista kormány lenne és nem lennének országok, nem nemzetiségek, akkor az egy teljesen más helyzet."


Te nem érted, amit én mondok. Az ókori világban "egyetlenegy globalista kormány" volt: RÓMÁBAN. Mégsem tűntek el a nyelvek.



Nagy Sándor birodalma egyetlenegy globalista kormányt jelentett. Mégsem tűntek el a nyelvek.


Egyszerűen nem áll meg az érvelésed.

2022. aug. 31. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/50 anonim ***** válasza:
6%

#29 De látod, már nem is létezik a római birodalom.

Manapság már sokkal kifinomultabb technikák és végtelen erőforrások állnak a rendelkezésükre.A római birodalomnak ehhez köze nincsen.

Nem lehet modern eseményeket ilyen régi múltra ráhúzni, mert változott a világ.

Akkor nem tudták úgy kontrollálni az embereket, mint most.

2022. aug. 31. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!