Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem vagyunk picit...

Miért nem vagyunk picit keményebbek a kormánnyal?

Figyelt kérdés
Jelenleg úgy látom, hogy akármennyire is nem kedvelem őket, a fidesz a legalkalmasabb az ország vezetésére és ez leginkább az ellenzék szégyene. Ennek ellenére a fidesz is pocsék, de a magyar embernek meg lenne a lehetősége, hogy az asztalra csapjon és megelégelje a szánalmasan alacsony béreket, borzasztó egészégügyet, szar közoktatást, korrupciót. Mi lenne, ha a nagy fideszes szavazók is el gondolkoznának ezen, hogy lehet nem kéne mértéktelen hatalmat adni a kormánynak, mert ennek az lesz(lett) a vége, hogy már gyakorlatilag kiskirálynak érzik magukat a párttagok és azthiszik bármit megtehetnek. Egyetlen nálunk sikeresebb országban sincs ilyenre példa, hogy az ország vezetője már gyakorlatilag királynak érzi magát és szó szerint akármit megtehet. Ez ügyben miért nem bátrabb picit a magyar?

2022. aug. 28. 22:36
1 2 3 4
 21/36 árokpart ***** válasza:
68%
17-es Nem veszed észre, hogy egy diktatúrában élsz? Ahol ha netán egy kisebb szabálysértésért netán fogházba kerülsz akár egy pénzbírság miatt, bármikor agyonverhetnek a rabok vagy az őrök minden következmények nélkül. Vagy ha netán kórházba kerülsz és nem bánnak jól veled és panaszt teszel még táged fognak közfeladatot ellátó személy elleni erőszakért elővenni, mert úgymond verbálisan bántalmaztad a nővért, valójában csak egy kritikát fogalamztál meg. Ébredjetek fel már akik még most is Fideszesek a jó Isten áldjon meg benneteket, mert egyszerűen kivasalnak minket. Nem beszélve, hogy már a rezsi is hasonlóan emelkedni fog mint akár a baloldal alatt. Én már megtettem úgy az ébredést, hogy tavasszal még rájuk szavaztam.
2022. aug. 28. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
31%

#20 Értem. Szóval te, akinek egyáltalán nincsenek értékei, határozott céljai, elvei, eldöntöd, hogy nekem, akinek vannak, nem kellene ott állnom ahol azok vannak akikkel a legtöbb dologban egyetértek.

Aha. Miért is?

Az, hogy tagadod, hogy van két nagy oldal és jelen helyzetben választani kellett a kettő között, pont mert a ballibek mind összeálltak egy kupacba, az már nevetséges. De az legalább kiderült, hogy a kérdéseddel ellentétben te valójában egyáltalán nem szavaztál erre a kormányra.

2022. aug. 28. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
18%

#22 Árokpart, hagyd már abba ezt a baromságot. Most úgy ébredtél, hogy csatlakozol a diktatúrázókhoz?

Valójában hányan használjátok ezt a nevet, mert ez a harmadik személyiséged ami totál más, mint a másik kettő. Hol úgy írsz mint aki kritikus ugyan, de kormánypárti, hol mint akit alig érdekel a politika csak egyes ügyekben mond véleményt - egész értelmesen - most meg ez a harmadik, a totál ballibes diktatúrázó.

Mi ez az ökörségfolyam amit ide leírtál?

2022. aug. 28. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 A kérdező kommentje:
Vannak elveim, céljaim, értékeim, bár az biztos, hogy ezeket nem a politikában szeretném kamatoztatni, mert egyszerűen felesleges. Ha átélted az elmúlt 20 évet, akkor pontosan tudod, hogy a bal és jobboldal is ugyanolyan volt a kormány élén: sz@r. Ezek után miért kéne hinnem akármelyik oldalban is? Egy olyan kormányt szeretnék, ami valóban a magyar emberek érdekeit szolgálja, és nem a saját zsebük megtömése a legfontosabb.
2022. aug. 28. 23:46
 25/36 A kérdező kommentje:
Senkire nem szavaztam, viszont nyugodt szívvel leszavazok majd 2026-ban a fideszre, ha addig olyan intézkedéseket hoznak, ami minden magyar ember számára megfelelő, mint pl a béremelés, egészségügy javítása. Mi miatt kellett volna rájuk szavaznom áprilisban?
2022. aug. 28. 23:48
 26/36 anonim ***** válasza:
18%

#23


tényleg borzasztó idegesítő, ahogy megjátssza a kormánypártit.

2022. aug. 28. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 árokpart ***** válasza:
86%
23-as Ugyanaz vagyok a megszokott jó öreg árokpart. Sajnos rá kellett ébrednem főleg az elmúlt napok eseményei után amit fent is leírtam, hogy tényleg egy diktatúrát alakít ki a Fidesz és a választások óta meg már nem is burkoltan. Egyébként ha még először a baloldal is használta ezt a jelzőt elképzelhető azt nem tudom, de előtte is volt egy ilyen halk véleményem, persze akkor még egy kissé ciki volt kimondani egyébként áőrilisig még talán azért nem volt diktatúra, de ha az is volt, legalább jóléti volt. Ezeket a szörnyűségeket akkor még nem tudtuk amit fent leírtam. Tehát napjainkban már nem is titkolja és nem is rejti véka alá, hogy sajnosez egy diktatúra. Pintér Sándor egy személyben felel a belügyért, egészségügyért, oktatásért ugye nem kell ecsetelni. A 2014-18-as Fidesz kormányzásra még lehetett mondani, hogy teljesen demokratikus Lázár János Miniszterelnökséget vezető miniszter kommunikációját ha visszahallgatjuk, akkor egyértelműen egy önálló, független és a demokrácia útján maximálisan elkötelezett ország képét mutatta. Azóta sajnos ilyen téren egyre rosszabb lett. Az elmúlt 2018-2022 áprilisig tartó ciklus a szociális részt még maximálisan fokozta és jól is csinálta, ugyan a demokrácia foka jóval csökkent, de a jóléti intézkedések eddig ezt elelnsúlyozni tudták, most már sajnos nem fogják tudni elfedni.
2022. aug. 28. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 árokpart ***** válasza:
82%
26-os Nem megjátszom, de azt hiszem ha te is kormánypárti vagy, akkor sem szeretnéd, hogy amit fent leírtam akár veled, vagy bármelyik hozzátartozóddal megtörténjen. Ha pl. a 2010-es évek elején azt hallottam volna, hogy előállították egyik hozzátartozómat akkor szépen nyugodtan lettem volna, hogy majd törvényesne intéződik, ugyanez a helyzet ha kórházba került volna. Manapság meg már összerezzenne a gyomrom, hogy mit csinálnak vele. Szerinted ez jó? Amíg itt ülünk a net előtt a bőség mellett és nem találkozunk az állami intézményekkel addig jó és utána? Főleg úgy, hogy ahogyan elnézem ezeket a visszásságokat mégcsak orvosolni sem akarja a kormány, sőt még a szándék sincsen meg.
2022. aug. 28. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
88%

"a fidesz a legalkalmasabb az ország vezetésére és ez leginkább az ellenzék szégyene"


mennyit tudunk arról, hogy az ellenzéki politikusok milyenek?

- hát ugyebár van a fideszes média, mely folyamatosan lejártja őket. nem érvel, nem rámutat, hogy mit kéne másképp, hanem szidkozódik és csúsztat.


Egy példa:

Karácsonyt cikizték a "méhlegelők" miatt - picit sem zavarta őket, hogy

1. már Tarlós alatt voltak méhlegelők,

2. a fideszes XII. kerületben nagy projekt a méhlegelők telepítése

3. miért baj, ha a Gellérthegy oldalában nem 2 cm a fű

4. miért lenne egy főpolgármester munkájának legfontosabb mutatója egy zöldterölet-kezelési projekt

5. más városokban is mostanság hasonlóképp kezelik a "füvet"

6. az idén jól is látszott, mennyivel jobban bírja a nem 2 cm-re vágott fú.


Szóval mindegy mi az igazság, a fidesz-médiában "alkalamtlanozni" kell Karácsonyt. (aki egyébként nem hibátlan, de nem rosszabb, mint Tarlós)


De ez is a cél: nem meggyőzni akarnak téged, kedves kérdező, hogy ők jól csinálják, mert értelmes vagy és átlatod, hogy csalnak-lopnak, hanem azt akarják, hogy azt gondolod, nincs alternatíva.

Pedig van.

2022. aug. 29. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
11%

#29 "mennyit tudunk arról, hogy az ellenzéki politikusok milyenek?"

Sokat.

Kormányozhattak 4+8 évig és most ne kezd el azt, hogy azok nem ezek a politikusok voltak, mert a fideszeseket is mind egyként kezeled, holott van köztük aki később született, mint amikor a fidesz a parlamentbe bejutott először. Ahogy láthattuk, hallhattuk miképpen visrelkednek parlamentben és azon kívül. Nem a fidesz-kdnp-vel szemben, hanem egymással, a magyar választókkal.

"1. már Tarlós alatt voltak méhlegelők,

2. a fideszes XII. kerületben nagy projekt a méhlegelők telepítése"

Igen. A méhlegelő egy létező dolog. Pont ez a baj, hogy amire kitették a táblát Karácsonyék, azok nem méhlegelők, soha nem is lehetnek azzá, mert a méhlegelőt eleve megtervezik és olyanra ültetik. Nálunk is van méhlegelő, és nyilvánvaló, hogy az, bár soha nem volt rajta tábla. Mivel látszik a tervezettsége, az ültetett vadvirágok vegyes elrendezése és a lényeg, hogy tényleg egész szezonban a fűnyírás nélkül a maga kissé kusza mivoltában is rendezett, szép, virágos terület.

"3. miért baj, ha a Gellérthegy oldalában nem 2 cm a fű"

Mert igénytelen. Ez a főváros egyik legforgalmasabb turista része és ott fontos, hogy milyen képet mutatunk magunkról nem csak a turistáknak, hanem önmagunknak is. Nem ugyanaz a szépen tartott, hosszú fű, mint az amit csak nem volt pénz lenyírni.

"4. miért lenne egy főpolgármester munkájának legfontosabb mutatója egy zöldterölet-kezelési projekt"

Nem az. A gond az, hogy semmi mást nem tudsz felmutatni ami sikeres projektje lenne, mint főpolgármester.

"5. más városokban is mostanság hasonlóképp kezelik a "füvet""

Nem, más városokban nem kezelik hasonlóképpen. Nem azzal oldják meg a fűnyírás költségvetési megvonását, hogy tesznek a gazos területre egy táblát méhlegelő felirattal.

"6. az idén jól is látszott, mennyivel jobban bírja a nem 2 cm-re vágott fú."

Valóban, a gaz kevésbé szárad ki locsolás nélkül, mint az ápolt, igényes gyep.

És nem, nincs alternatíva. Bármennyit is fizettek az Újmúlt kft-nek, a politikusaitok mindig adnak újabb és újabb okokat amivel alátámasztható, hogy rájuk soha nem szabad szavazni. Nézd csak meg a hétvégi Tranzit rendezvényen a vitákat! Ha semmi mást nem tesz a fidesz kampánycsapata csak megismétli amiket Gelencsér Ferenc, Márki-Zay vagy éppen Újhelyi meg Jámbor mondtak, már győztek.

2022. aug. 29. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!