Létezik az, hogy a Paks2 engedélyeztetési eljárása 400-ezer oldalból áll ?
Igazából annyiból áll, amennyiből akarják, hogy álljon. Nyilván vannak kötelező elemek, de ezen felül azt tesznek bele, amit csak akarnak. Az atomenergetika elég bonyolult tudomány és azért már van múltja, van egy csomó tanulmány, kutatás, dokumentáció, bármit hozzá lehet csapni. De ha csak a műszaki leírásokat nézzük, akkor az utolsó csővezetékig, csőmegfogásig, csavarig mindent leírnak egy atomerőműnél és az összes kiszolgáló létesítménynél, építési naplóval, meg mindennel, akkor az elég sok tud lenni. Ezeknek nagy részét persze soha senki nem fogja elolvasni, tudják már hogy kell csinálni, kész vannak a részalkatrészek, úgyis minden változik.
De az is lehet, hogy azt akarta mondani, hogy négyszáztól ezer oldalig terjedő dokumentáció, attól függ mit számítunk bele. :)
https://www.youtube.com/watch?v=l_MCRRIqkbU
Weboldalakon is 400.000-t írnak, de nem igazán az számít, hogy ő mit mond, mert neki is csak mondták. Ha rosszul értette, akkor igaz hittel mondhatja rosszul.
#4 "Hangsulybol talan el lehetne donteni, hogy 400.000 vagy 400-1000 akart-e lenni. Ha tudod, linkeld a videot."
Láttam a videót, egyértelmű volt a szövegből, hogy nem 400-1000 hanem 400000.
Az uniós engedélyezési eljárások nagyon összetettek és az atomerőművekre kifejezetten sok elvárás van. Minden dokumentumot alá kell támasztani más dokumentumokkal, azok engedélyeztetési eljárásaival, egyebeivel. Így jön ki ez a mennyiség.
A Paks 2 beruházásnál a régi erőmű adatállománya az indulópont, hiszen nem új erőmű épül, hanem új blokk ami a meglevő erőművel egyben fog működni, így kell a meglevő erőmű teljes dokumentációja, a 2 felújított blokk minden dokumentációja, engedélyezése is már a legelső lépéseknél. Erre jön a teljes talajvizsgálat, a lakossággal kapcsolatos dokumentációk, a helyi vízrajzi, talajtani vizsgálatok, fúrási, építési engedélyek, szakértői vélemények, a veszélyhelyzeti tervek a környező településekre, a kitelepítési tervek stb. stb. és innen indul csak az új blokkok létesítésének minden terve, hatástanulmányok a szükségességéről, a megtérülésről. Majd az üzemanyag ellátás biztosításától, az építkezés környezeti hatásaitól mindenre kiterjedő vizsgálati eredmények, hivatalos vélemények stb. stb. - és akkor még ott vannak azok az eljárások, ahol visszadobtak valamit egy rész-engedélyeztetés során és azt meg kellett ismételni vagy ki kellett bővíteni és újra meg újra beadni, hogy elfogadják. Ezek így együtt összesen fogják a négyszázezer oldalt kitenni - és nem az új blokkok tervei meg az, hogy a hatóságok leírják, hogy "engedélyezve".
Csak nézd meg hogy egy egyszerű háztartási eszköznek a használati utasítása hány oldal hosszúságú és abban nincsenek benne a gyártásához kapcsolódó tervek, engedélyek, nincsen több nyelven benne minden dokumentum. Hiszen az atomerőmű engedélyeinél egy része a dokumentumoknak oroszul van, más része magyarul és az összes angol nyelvű fordítása is ott van. Hiszen a magyar hatóságoknak magyarul kellenek a dokumentumok, az építők, üzemeltetők is magyarul fogják olvasni, de az uniós engedélyezéshez kell a hiteles angol változata is.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!