Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Tényleg sokan fogják elköttetn...

Tényleg sokan fogják elköttetni magukat a CSOK behajtás elől? Mindenkinek meg fogják így adni a méltányosságit?

Figyelt kérdés

A legtöbb esetben ahol bevállalták 3 gyerekes CSOK-ot a semmire a fiatalok, azok egy része már szétment mint pár, vagy tegyük fel 1 gyerekig jutottál és azt mondták hogy nekik ez elég, nem kell nagy család ez is nehéz. Elvileg a CSOK-osok nagy része így járt. De az ingatlan sorsa meg a hitelek még mindig kérdésesek. Az ingyen 10 millió után valami 40 millió körül akar visszakérni a Fidesz, a kedvezményes hitelek helyett meg büntető kamatos hiteleket akar ami szintén nagyon húzós lehet.

Érthető hát hogy sokan el akarják ezt kerülni, akik a semmire vették fel ezt a támogatást, nem hiszem hogy olyan anyagi helyzetben lennének hogy nevetve vissza tudják fizetni a 40 milliót és egy életen ágy horror kamatú hitelt. Viszont így meg elárverezik az ingatlant amit CSOK-ból vettek. Az pedig az ingatlanárak radikális csökkenéséhez vezetne.

Elvileg van egy kiskapu: meddővé kell tenned magad, és akkor méltányosságit kaphatsz Novák Katalintól mint köztársasági elnöktől, így nem kell fizetned a büntetéseket. Arról szerintem nem szól a törvény, hogy ha mesterségesen és szándákosan teszed magad meddővé az különbözik-e bármiben attól ha természetes úton lennél meddő.

A Fidesz minden ilyennek meg fogja adatni a méltányosságit, hogy elkerülje az ingatlanárak bezuhanását? Mert akkor összeomlana az építőipar is! Ez nem lehet az érdekük! Elintézik, hogy megkapja minden CSOK-os a felmentést, akkor is ha nem tett eleget a vállaltaknak?



2022. aug. 20. 19:58
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
28%

"A legtöbb esetben ahol bevállalták 3 gyerekes CSOK-ot a semmire a fiatalok, azok egy része már szétment mint pár, vagy tegyük fel 1 gyerekig jutottál és azt mondták hogy nekik ez elég, nem kell nagy család ez is nehéz. Elvileg a CSOK-osok nagy része így járt."


Ezt te honnan vetted? Miből gondolod?

2022. aug. 20. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
46%
Ez a kérdés több sebből vérzik. Eleve nem bonyolult különbséget tenni a művi meddővététel és a természetes között. Nyilván előbbire senki nem adna méltányosságit. Másrészt Mo.-n jelenleg 3gyerek és/vagy 40 éves kor a vazektómia feltétele. Ha megvan a 3 gyerek, akkor okafogyottá válik a kérdés. Betöltött 40 éves korára meg az igénylők nagy részének eleve "teljesítenie" kellett volna a 3 gyereket, tehát kicsúszott a határidőből amúgy is. Vissza kell fizetnie.
2022. aug. 20. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Aki szándékosan sterilizáltatja magát annak dupla kamatot számítanak fel.:)
2022. aug. 21. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
42%

#11 "Ezt te honnan vetted? Miből gondolod?"

Sehonnan. Egyszerűen rosszindulatú és szeretné ha így lenne.

2022. aug. 21. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

#14 Nem tudom mi a válasz, azért kérdeztem. Erre 38%-ra le vagyok értékelve. Eszerint a pontozók 62%-nak egyértelmű a válasz. Bezzeg ezek mégsem voltak képesek leírni hogy honnan van az infó, ahogy a kérdező sem. Ellentmondásra jutottunk, tehát valóban az lehet amit írsz, rosszindulat, és ez vonatkozik a pontozók 62%-ra is!

Na így segítsen az ember ezeknek itt...

2022. aug. 21. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
68%

Nem stimmelnek a feltételek! Ha fiatal, akkor azért nem lehet. Ha nincs 3 gyereke, akkor meg azért. De egy elköttetésnek nyoma van. Ha a doki titokban megcsinálná, akkor meg minek? Ennyi erővel kiadhatná a meddő papírt elkötés nélkül.

Itt vannak a feltételek az elkötéshez:

“ Családtervezési célból művi meddővé tételt kérelmezhet a cselekvőképes, 40. életévét betöltött, vagy három vérszerinti gyermekkel rendelkező 18. életévét betöltött cselekvőképes személy.”

2022. aug. 24. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Ezek fényében én akár el is kottethetem magam. De nem sok értelme lenne. Csokot nem vettem fel, ha meg beuújitok valami fiatal luvnyàt azmeg lehet majd meg gyereket akar tőlem
2022. aug. 25. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!