Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen volt az élet a Gyurcsán...

Milyen volt az élet a Gyurcsány-kormányzás(2004-2009) alatt? Rosszabb, mint Orbán alatt?

Figyelt kérdés
Személyes tapasztalatokra lennék kíváncsi elsősorban.

2022. aug. 15. 18:30
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
53%
Gyurcsány idejében sokkal magasabb életszínvonalon éltünk, mint most pedig egy világválság közepén voltunk.
2022. aug. 15. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
76%
#11 Már aki. Nekem pl. akkor kellett volna édesapám ápolása után visszatérnem a nem létező munkaerőpiacra. De mivel nem átallottam már 55 éves is elmúlni, ezért én még közmunkát sem kaphattam. Minket még a munkaügyi központokból is kirugdostak, azzal, hogy ennyi idősen úgysem vesznek már föl sehová sem dolgozni, akármit is csinálunk. Helyette a családsegítőbe kellett járnunk havi 22.800 Ft. "segílyért". Nyolc és fél évem volt még akkor vissza a nyugdíjig. Kb. a fél város munka nélkül tengődött akkoriban nálunk, nálam jóval fiatalabbak is. Jól emlékszem, hogy az öcsém kisfiának az osztályában mindössze 4 gyerek volt, akinek mind a két szülőjének volt munkája, a többinek vagy egyiknek sem, vagy pedig csak az egyiknek. És ez nem egy borsodi zsákfalu, hanem az ország negyedik legnagyobb vidéki városa, megyeszékhely, egyetemváros. Nem mintha a Fidesz nem ott folytatta volna, ahol ők abbahagyták, szóval a legkevésbé sem őket akarom védeni.
2022. aug. 15. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
65%

"Nekem pl. akkor kellett volna édesapám ápolása után visszatérnem a nem létező munkaerőpiacra"


Nagyon sok városban ma is kb. "nemlétező" munkaerőpiac van, főleg Kelet-Magyarroszágon, nem véletlen, hogy tömegesen költöznek át az emberek a nyugati oldalra.


Ha van is munka, az többnyire minimálbéres, 3 műszakos gyári meló. Közben meg nyomják ezt a mumkaerőhiányos szöveget, hát persze.

2022. aug. 15. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Elhiszem. Akkor is nyomták a dumát az úgynevezett "hiányszakmákról". Pedig nekem is volt villamosmérnök, és informatikus ismerősöm is munka nélkül. Igaz, hogy ők is "öregek" voltak már, mindketten negyvenesek. A villamosmérnökről konkrétan tudom, hogy bejárta az egész országot állás után, de mindenhol öregnek találták már.
2022. aug. 15. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
65%
Sajnos Magyarországon létezik egy elég erős életkori diszkrimináció. Ha 40 éves elmúltál, akkor már sok helyen - pl. multicégnél - szóba sem akarnak állni veled, csak akkor esetleg, ha szalagmunkára mész operátornak. Kvalifikált, tanult emberek is nehezen helyezkednek el 40 felett már, 50+ -osan pedig szinte esélytelen (hacsak nincsenek kapcsolataid). Ezért is lesz nagy érvágás, ha szeptembertől nagymértékben leépítik a közmunkát. Sok idősebb ember ugyanis csak így tud dolgozni. Nagy baj lesz akkor, ha hirtelen ennyi ember jövedelem, ellátás nélkül marad. A munkaerőpiac sok helyen - főleg a leszakadt térségekben - alig létezik. Állandóan nyomják a "munkaerőhiány" dumát, de idősebbeket már nem akarnak felvenni. Persze tudom, hogy elég sokan alulképzettek és ilyen korban már nagyon nehéz tanulni vagy változtatni egy megszokott életvitelen. Sok embernek pedig már az egészsége sem olyan, hogy minden nehéz munkát elvállaljon (3 műszakos operátor pl.). Nemrég ment ki két 50-es ismerősöm Németországba. Kulimunkát végeznek, de ott nem nézik az életkort és persze a pénz össze sem hasonlítható az ittenivel... de nem tud mindenki kimenni, főleg nem ilyen korban.
2022. aug. 15. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
61%
#15 Én 50 fölött végeztem el egy képzést, amire csak azért sikerült bejutnom, mert az indulás előtti napon volt még rá egy szabad hely. Ugyanis annyira nehéz képzés hírében állt, hogy senki nem mert rá jelentkezni. És valóban, nálunk is a csoport nagyobbik fele, talán kétharmada is, megbukott a vizsgán, páran meg csak úgy mentek át, hogy visszahívták őket a vizsgabizottság elé, hogy további kérdéseket tegyenek föl nekik egy kegyelem kettesért. Én elsőre négyessel átmentem, és még csak nem is kellett különösebben megerőltetnem magam. Igaz, hogy volt már hasonló végzettségem, és szakmai tapasztalatom is. Mégis, amikor nagy büszkén visszamentem a bizonyítványommal a Munkaügyi központba, akkor azt mondták, hogy "ki volt az a marha, aki fölvette magát erre a képzésre?!" Mert hogy engem már ennyi idősen úgysem fognak sehová sem fölvenni dolgozni, ez nekem csak arra lesz jó, hogy csináljak úgy, mintha keresnék vele munkát, de úgysem fogok találni, de akkor legalább akkor még tudnak egy darabig valami támogatást fizetni.
2022. aug. 15. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
65%
Igen, sajnos ez a hozzáállás elkeserítő! Tanul, tesz az ember magáért és mindenhol falakba ütközik. Többek között e miatt a "közeg" miatt (is) távoznak sokan külföldre.
2022. aug. 16. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!