A Fidesz már fontolgatja megadóztatni a napelemeseket. Szerinted igazságos lenne megadóztatni őket mint igazságtalan előnyből indulókat?
Ez nagy ellentmondásban van azzal a Fidesz propagandával, hogy a mostani energiaválság, rezsinövelés legalább ösztönözni fogja a lakosságot a korszerűsítésre. Mert bizony sokan elvoltak mint a befőtt a nagyon energia pazarló ingatlanokban is, mert az állam fizette helyettük eddig, nem érezték az árakon. Amit pedig az állam fizet az nem létezik, nem valós költség.
Az általános javaslat eddig az volt, hogy spóroljunk és korszerűsítsünk. De most a Fidesz határozottan fontolgatja pl. a napelemek megadóztatását is, mondván, egy energiaválságban igazságtalan előnyben van az, aki véletlenül ebbe fektetett be anno. Szerinted is meg kéne adóztatni őket?
Régen tudod hogy készült a "szegény ember foto-tranzisztora"?
Lefűrészeltük az alumínium-házas tranzisztorok tetejét.
A tranzisztorokban lévő félvezető van a napelemekben is.
Az nem igazságtalan előny, ha valaki akár régebben, akár most gondol arra, hogy megoldja a saját energiaellátását.
Az igazságtalan az, amikor lépten-nyomon keresztbe tesznek annak, aki szimplán csak élni akar.
...persze ez a mentalitás az aktuális hatalomtól egyáltalán nem áll messze...
Nem beszélve arról, hogy alapvetően a napelem részben befektetés a jövőbe és nem feltétlen néhány év alatt megtérülő (pláne nem tűnt annak az elmúlt években)... tehát milliókat költ rá valaki, majd egy másik bűnszervezet azt mondja, ezzel igazságtalan előnyre tettél szert, tehát fizess - bicskanyitogató.
Ugyanakkor a kormányzat jellemzően talál magának egy viszonylag kis réteget, akit agyon lehet nyomni - a többit nem érdekli, mert nem őt nyomják agyon.
...csak az nem tűnik fel néhány embernek, hogy a következő körben akár cserélhetnek is...
#13 Nem törvényileg csökkentették azokat a területeket ahol szélgenerátorokat lehet telepíteni, hanem megteltek azok a területek ahol megéri szélerőműveket létesíteni.
"a REKK kutatásai szerint Magyarországon nem költséghatékony szélerőműveket működtetni, mivel a kapacitáskihasználtság csak 23 % körüli. Az átlagos szélsebesség alacsonynak számít, 2-4 m/s, ez az a tartomány, ahol a szélerőmű egyáltalán működésbe kezd. A szélerőművek nyereséggel történő használata 12 m/s állandó szél mellett valósul meg, hazánkban, a legmagasabb széllökéseket a Kisalföldön és a Kiskunság–Tiszazug–Kőrösszög háromszögben mérik, ám az átlag szélsebesség ott sem haladja meg a 7-9 m/s-ot.
A felmérések szerint az évi 120 szeles napból, amikor a szélsebesség meghaladja a 10 m/s-ot, 35 viharos nappal számolhatunk, amikor a szélerősség eléri vagy akár meg is haladhatják a 15 m/s-ot. Ne feledjük azonban, mint ahogy arról korábban szó esett, hogy 25 m/s-nál már ki is kapcsolnak a turbinák. ...
A helyzetet tovább nehezíti, hogy a legszelesebb területeink nagy része természetvédelmi szempontból jelentősnek számít, tehát nem ajánlott szélerőműveket telepíteni. A Kisalföldön már meglévő szélerőművek például a fokozottan védett túzokok élőhelyére épült. Egyrészt több száz madár pusztult el a turbinák lapátjainak repülve, másrészt pedig a költőterületük nagyjából 25 százalékos veszteséget szenvedett, mivel a madarak a hangos gépek környékéről is elköltöztek."
A szélenergia kihasználhatósága ebben az országban nagyon alacsony, ahol megközelítőleg elérhető volt eredmény, ott meg már vannak szélerőművek.
Egy más alternatívát választottak helyette amiben Magyarország előnyösebb - ez a napenergia. Ehhez jelentős támogatások is voltak az elmúlt években, ezért lett rengeteg napenergia farm az országban néhány év alatt, a lakosságnál is jelentősen nőtt a napelemek száma, és a pályázatok meg azok kivitelezése most is folyik az egész országban.
A napenergia termelése át is vette a 2020-ban a biomassza előtt a 4. helyet az energiatermelésünkben, majd 1 évvel később 2021-ben már megelőzte a szén alapú energiatermelést is, és ma már az atomenergia és a gázerőművi energiatermelés után a harmadik legnagyobb energiatermelésünk a naperőművekkel történik.
#13 Az a baj a nap-szél-vízenergiával, hogy rendkívül kietettek az időjárásnak. A németek után most ezért kerülnek egyre többen bajba - sajnos az alacsony vízállás még az atomerőműveknél is gondot okoz.
A németeknek hatalmas szélerőmű telepeik vannak - de mivel nem fújt megfelelően a szél, ebből nem lett meg a szükséges energia. Most a vízerőművek is bajban vannak az aszályos idő miatt.
Az atomerőműveket is érinti ha olyan folyó mellett van aminek jelentősen tud csökkenni a vízhozama és a hűtésben zavart okozhat. Paks azonban egy hatalmas folyó, a Duna mentén van, itt ez a probléma sem jön elő.
Mivel az atomerőműbe az üzemanyagcellákat előre kell megvenni és azok hosszú ideig szolgáltatnak energiát, a függőség sokkal kisebb. Ráadásul éppen az unió elvárásai miatt az új blokkban nem kizárólag az oroszoktól származó fűtőelemek felhasználása lesz lehetséges.
#14-nek:
Túl sok a duma.
A folyamatosan gyorsuló szélerőmű-telepítést állította meg a kormány?
Igen.
De valószínűleg helyettük gondolkodtak, mert veszteségesek lettek volna, igaz?
Ne fárassz.
#17 Nem fog betenni semmiféle linket. A kérdés kiírása után 2 perccel kértem, hogy konkrétan írja le milyen adóztatásra gondol - egy hete - azóta egy reakciója se volt a kérdésben.
Nem komoly a kérdés, csak teljesítenie kellett a napi kvótát és belökött egy kamu állítást.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!