Most akkor a kormány tulajdonképpen illegitim?
7# ne menj jogásznak...
Az Alaptörvény módosítása 2/3 os, DE bármilyen 2/3 os parlament megteheti, egy ellenzéki 2/3 os parlament is.
A másik, a választási rendszer.
Ez a másik nagyon buta mantra.
Szerinted, ha az ellenzéki Összefogás kapott volna ugyanannyi szavazatot, mint a Fidesz, mennyi képviselője lenne a parlamentben??
Elárulom a megoldást: PONTOSAN ugyan annyi!!! Ergo tetszettek volna ennyi szavazatot szerezni...ja, hogy nem megy?? Akkor a választási rendszer a rossz, ugye? Ők aztán azóta sem vállalták a politikai következményeit a saját bukásuknak!!
Ez a kettős mérce, ami miatt még mindig ott tart az ellenzék, ahol, és akiket a hozzád hasonlók tartanak el iszonyatos lóvéval!
Rendben, idézet:
"Magyarország Alaptörvénye" Idézet vége...
érts légyszives, úgy, ahogy irom:
Felőlem, az is le lehetne benne szögezve, hogy az ég alapszine kék, ha arról konszenzusos népszavazás, vita után került volna bele! Mivel senkit se kérdeztek meg róla, hogy mi az, ami belekerülhet, vagy sem, qva mind1, hogy mi van benne!
12# ...na mi nem volt jogállami az Alaptörvény módosításában?
Jöhet a felsorolás...
16# totálisan igazad van, mint ahogy bizonyos kérdésekben nem lehet népszavazást tartani!
Szerinte az is "diktatúra"!!!
Az meg nem zavarja, mivel az Orbánfóbia vezérli, hogy a nagy fantasztikus nyugati demokráciákban pontosan ugyanígy van 🤔🤔
Legális és legitim ugyebár nem ugyanaz.
Legálisnak legális a mostani kormány - ezt jelenti az, hogy választásokon nyertek és legyünk most jóhiszeműek, hogy csalás most nem befolyásolta az eredményt.
A legitimáció egy más kérdés, az több, mint pusztán törvényesség. Szokták úgy megfogalmazni, hogy egy hatalom akkor legitim, ha az alárendeltek a normatív meggyőződésük alapján legitimnek ismerik el ezt az adott hatalmat.
Például, ha hoztak egy törvényt, hogy mostantól Győzike az egyeduralkodó, mert álmában megjelent neki a Jótündér és ezt mondta, az lehet legális, ha a törvényalkotáson jogszerűen végigmegy. Viszont nem lesz legitim, mert a nép normatív meggyőződése alapján nem ismeri el a hatalmat csak azért, mert állítólag egy Jótündér azt mondta.
A fidesz esetében szerintem egy legitimációs probléma, hogy kevesen szavaztak rájuk, ennek ellenére 2/3-uk van. Mivel a parlamentáris demokrácia alapelve az, hogy népképviselet van, a nép nagyobb részének a bizalmát meg kell szerezni és így lehet őket képviselni a törvényhozásban. A fidesz most 3 millió szavazatot kapott a 8,2 millióból, tehát 5,2 millió embert nem képviselnek. Ez egy legitimációs probléma.
#11-nek:
Alkotmány:
2. §
(3) Senkinek a tevékenysége sem irányulhat a hatalom erőszakos megszerzésére vagy gyakorlására, ILLETŐLEG KIZÁRÓLAGOS BIRTOKLÁSÁRA. Az ilyen törekvésekkel szemben törvényes úton mindenki jogosult és egyben köteles fellépni.
Alaptörvény: 8. cikk
(3) Nem lehet országos népszavazást tartani
a) az Alaptörvény módosítására irányuló kérdésről;
b) a központi költségvetésről, a központi költségvetés végrehajtásáról, központi adónemről, illetékről, járulékról, vámról, valamint a helyi adók központi feltételeiről szóló törvény tartalmáról;
c) az országgyűlési képviselők, a helyi önkormányzati képviselők és polgármesterek, valamint az európai parlamenti képviselők választásáról szóló törvények tartalmáról;
Az alaptörvény illegitim, a kormányt pedig az alapján választották.
A kormány illegitim.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!