Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Csökkenteni fogod a gázfelhasz...

Csökkenteni fogod a gázfelhasználásodat ahogy az Unió kéri 15%-al?

Figyelt kérdés

2022. aug. 11. 12:18
1 2
 11/15 qkker1 ***** válasza:
95%
Eddig is csak annyit használtam, amennyit szükséges volt, nem tudom csökkenteni.
2022. aug. 11. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
96%

Megengedhetem magamnak, hogy pazaroljak a gázzal, de nem teszem, mert nem vagyok hülye. Jelen helyzetben anyagilag nem éri meg lényegesen túllépni a még támogatott mennyiséget. Van klímám, átmeneti időszakban azzal fogok fűteni, hogy a gázfogyasztást szint alatt tartsam.

A vicc az egészben, hogy ez az egész hiszti fölösleges, ha ilyen magasak a gáz árak, akkor mind a lakosság, mind az ipari felhasználók érdekeltek a spórolásban maguktól is.

2022. aug. 11. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
52%

#9 Nem volt nagy pazarlás eddig sem - itt nálunk nem volt.

Most kezdünk végre elérni oda ahol a nyugatiak már 30 éve vannak, hogy megengedheti magának egy átlag család, hogy legyen légkondija a lakásában.

Nálunk a gáz fele fűtésre megy el. Távfűtésre vagy egyedi gázfűtésre. A németeknél ez sokkal kisebb %, nagyobb arányú az ipari felhasználás. Vagyis ha itt 15% csökkenést várnak el az a lakosságtól jelent megvonást, a németeknél viszont az ipartól. Egyik sem jó, csak más.

De nehogy már nekünk kelljen itt most azért hidegebb lakásban élnünk mert a németek nem voltak képesek előre gondoskodni a maguk gázellátásáról. Itt ugyanis lesz gáz a mostani állás szerint akkor is ha nem csökkenti senki a fogyasztását 15%-kal. Többe fog kerülni, de lesz gáz.

A németek - az uniós vezetés - azért akarják mindenkinél a fogyasztás csökkentését mert náluk nagyon nem lesz és akkor tőlünk meg lesz mit elvenniük, mert itt marad.

2022. aug. 11. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Egy óriási "szerencséje" van a magyarnak: már évek óta egyre enyhébbek a telek, az ország melegebb részén már hírből sem ismerik a -10 közeli fagyokat.

[link]

2022. aug. 11. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
46%
Nem, az évi 20 kukta kukoricát eddig is megfőztem és ezután is megfogom.
2022. aug. 11. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!