Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Támogatnád, hogy minden...

Támogatnád, hogy minden gyerek maga dönthesse el hogy vallásos lesz-e melyik vallást szeretné követni vagy marad ateista ?

Figyelt kérdés

Jelenleg a szülő kényszeríti rá a gyerekre a saját vallását. A gyereknek nincs választása. Ha vallásos a szülő akkor neki is menni kell templomba, hittanra.

Kisgyerek ként nekem is mennem kellett hittanra. Sosem érdekelt, de kellett. Nem volt választásom. Nem értettem miért kellene elfogadnom azokat a nézeteket amikről a pap mesélt.

Nem hiszem hogy egyedül nekem voltak negatív élményeim.

Középiskolás koromra törődtek bele a szülők hogy nem érdekel az egész.


2022. aug. 9. 23:18
1 2 3 4
 31/34 anonim válasza:
Bocsánat 28-ast akartam írni.
2022. aug. 11. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
78%

#30:


1. Pontosabb az a megfogalmazás, hogy az agnosztikusok nem foglalkoznak azzal, hogy van-e vagy sem isten (pl. azért, mert nem hallottak róla).


2. Az ateista = isten tagadás -- miként a neve mutatja, tagadja az isten létezését, ergo tud róla, hogy egyes fejekben létezik ez az entitás, de nem hisz benne.

2022. aug. 11. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:
43%
"A teisták és erős ateisták állításokat tesznek a világról: a teista azt, hogy „Isten létezik”, az erős ateista, hogy „Isten nem létezik”. Az agnosztikusok így fejezik ki véleményüket: „nem lehet tudni, hogy Isten létezik-e”. "
2022. aug. 11. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:

Nincs is olyan nagy különbség az ateista, az agnosztikus és a teista között.


Az agnosztikus kivégezhető azzal, hogy lényegében egy lekvár és nem áll egyik oldalra sem, mert abból nem lehet baj.


Az ateista azt mondja, hogy az anyagi világ önmagától és öröktől fogva létezik, és a létrejöttéhez nem volt szükség semiféle anyagtalan entitásra, csak egy jó sok időre meg egy csomó véletlenre, de ezekkel a világegyetem jól el van látva.


A teista pedig azt mondja, hogy ahhoz hogy a semmiből valami létrejöjjön szükség volt egy jó nagy semmire szuper képességekkel, "aki" a semmiből létrehozott mindent.

2022. okt. 14. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!