Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Támogatnád, hogy minden...

Támogatnád, hogy minden gyerek maga dönthesse el hogy vallásos lesz-e melyik vallást szeretné követni vagy marad ateista ?

Figyelt kérdés

Jelenleg a szülő kényszeríti rá a gyerekre a saját vallását. A gyereknek nincs választása. Ha vallásos a szülő akkor neki is menni kell templomba, hittanra.

Kisgyerek ként nekem is mennem kellett hittanra. Sosem érdekelt, de kellett. Nem volt választásom. Nem értettem miért kellene elfogadnom azokat a nézeteket amikről a pap mesélt.

Nem hiszem hogy egyedül nekem voltak negatív élményeim.

Középiskolás koromra törődtek bele a szülők hogy nem érdekel az egész.


2022. aug. 9. 23:18
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
1%
Nem. Én se szerettem templomba menni, de az életben nem csak kellemes dolgok vannak.
2022. aug. 9. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
10%
70 éven alul nem találsz vallásos embert, 70 évesnek meg 50 éves a gyereke. Mi a kérdés?
2022. aug. 9. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
24%
...és akkor már válasszon nevet is a születését követően, igaz? Sőt, ha a szülei nem felelnek meg neki, hadd cserélhesse le őket gazdagabbakra. A vallás nem olyan fogalom, amelyet egy gyerek el tud dönteni 6-7 évesen, hogy érdekli-e őt, vagy sem. Majd 18 évesen eldönti, hogy ezen elvek szerint éli-e az életét, vagy sem. Ha viszont már gyerekkorban nem szeri meg ezeket az alapismereteket, később nehezen tudja pótolni.
2022. aug. 9. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
91%
#2: Ajjaj, nálad komoly gondok vannak...
2022. aug. 9. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
74%
"...vagy marad ateista?" Miért, szerinted egy gyerek eleve ateistaként születik? Vagy 4-5-6-7 éves korában tudja egyáltalán, hogy mit jelent az ateista szó?
2022. aug. 9. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:

#1

Azért mert neked rossz volt más is szívjon ? Igazi magyar hozzáállás.


#3

"A vallás nem olyan fogalom, amelyet egy gyerek el tud dönteni 6-7 évesen, hogy érdekli-e őt, vagy sem."

Szerintem pont ezért nincs joga a szülőnek egy életre szóló döntést hozni a gyerek helyett amely befolyásolja a későbbi mindennapjait.

2022. aug. 9. 23:43
 7/34 anonim ***** válasza:
15%
#6: Az életben azokból a dolgokból tanultam a legtöbbet, amik nem voltak kellemesek.
2022. aug. 9. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
40%
Nem tőlem kerdezted, de igen, mindenki ateistakent születik, amíg tele nem tömik a fejét a hülyeségekkel egy gyerek azt sem tudja mi az az isten.
2022. aug. 9. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
83%
#16: Nem hoz a szülő életre szóló döntést. A te szüleid sem hoztak. Mindenki változtathat akár vallást, vagy lehet ateista is. (Madonna nagyságos asszony most épp a zsidó vallásban hisz, a zsidó Zwack család pedig már generációk óta kikeresztelkedett. Zwack Péter már katolikus iskolába járt.)
2022. aug. 9. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
48%
Bocs: #6.
2022. aug. 9. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!