Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Csak suttyó ember lehet homofób?

Csak suttyó ember lehet homofób?

Figyelt kérdés

Én nem tartom magam annak, elég sok nézőpontból próbáltam megvizsgálni a kérdést és arra jutottam, hogy ez nem kéne téma legyen, hogy kinek milyen a szexuális orientációja. Mindenkit békén kéne hagyni, de egyszerűen visszataszító mikor felvonulnak és nyilvánosan megbotránkoztatják az embereket. Ez nem szolgálja a normális, visszafogottabb melegek érdekét, mert csak provokál és szélsőségeket erősít fel az ellenzők közt. Heteroszexuális emberek közt sem lenne ízléses az ilyesmi.

A másik dolog, amit meg nem szeretek, hogy csomó mindent összemosnak, pl a transzoknak semmi közük nem lenne az egészhez, csak ők is felkapaszkodtak a melegek polgárjogi mozgalmára, mert tudják, hogy önállóan semmi esélyük nem volna. Ha valaki erre az egész katyaszra azt mondja, hogy nem oké, már szükségképpen retardált és suttyó?



2022. júl. 25. 13:13
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
70%

Engem speciel az utcán szexualitásukat nyíltan mutogató heterók is zavarnak. Heteróként mondom, hogy intézze az ilyen ügyeit otthon mindenki a négy fal között.


Egy csomóan egyébként heteróként érzékenyítünk, ráadásul bárki írhat bármit, régen rossz ha egy csoportot egy anonim oldal alapján ítél meg az ember.

2022. júl. 25. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
78%
#10 Mi számít neked annak, hogy közszemlére teszik? Mert az, hogy megfogja a párja kezét sétálás közben, vagy hogy megcsókolja az utcán szerintem alapvető joga minden itt élő állampolgárnak. Ha valakit alsóbbrendű státuszba szeretnél rakni kezd azokkal, akik minimálisat fizetnek az államkasszába, vagy adót csalnak.
2022. júl. 25. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
68%
Érdekes kérdés. A homofóbia nagyrészt a tájékozatlanságból ered. Lásd a homofóbok a pride kapcsán folyamatosan kisminkelt, tangás, nyilvánosan szexelő pasikat vizionálnak. Na most aki rászán 5 percet egy gyors google kereséssel ki tudja deríteni, hogy ez nagyon távol áll a valóságtól. És ma már ezt bárki megteheti, hisz mindenkinek ott a zsebében az okostelefon. Szóval adódik a kérdés, hogy suttyó-e az, aki hisz valamit, de nem veszi a fáradságot, hogy utánanézzen a dolog valóságalapjának, hanem csupán e vakhit alapján gyűlölködik és ítélkezik. Hát nem biztos, hogy a suttyó a jó szó, inkább ostoba.
2022. júl. 25. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 A kérdező kommentje:

#13

És ez fordítva nincs pontosan így a baloldali, liberális emberek esetében más témáknál? Közülük is nagyon sokan leegyszerűrítően beszélnek a keresztény egyházakról, a papokat mind pedofilnak állítják be, holott az egyházak rengeteg hasznos ügyet tesznek a társadalomért. Vagy mondhatnánk a határontúli magyarokat is, őket is a legtöbben elég durva hangnemben támadják és csak azt hangozatatják, hogy ne szavazzanak, de azt nem látják mennyi értéket adnak hozzá a magyar kultúrához.

Ezzel egyetértek, hogy alapvető probléma, hogy sokan nem tájékozodnak, de minden ideológia szelektív látásmódot okoz, mert bizonyos dolgokat jobban észreveszel, másokkal szemben meg vakká tesz.

2022. júl. 25. 13:57
 15/29 anonim ***** válasza:
77%
#14 Itt az arányokkal van gond. Az én társaságom liberális nézetű és soha nem szidta senki a határontúli magyarokat. Az egyházat és annak működését a többség elítéli, de nem azért amit hirdet, hanem azért, amiért a saját hitének mond ellent. Ezt a Magyarországi egyházra értve. Ha meghallgatsz egy misét már lassan nincs olyan, hogy ne jönne elő benne politikai téma. Pedig nem erről kéne szólnia.
2022. júl. 25. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
66%

Jajj kérdező... "De tanárnéniii! Ő is beszélgeteeeeet!" A saját hülyeséged alól nem ment fel, hogy más hülyék is vannak.

Abba már bele se megyek, hogy az állításaid megint ferdítések és hazugságok. De tudom, hogy csak trollkodsz, szóval hagyjuk.

2022. júl. 25. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
79%
Sajnos nem. Én pl kifejezetten ijesztőnek találom azt, amikor normális, intelligens emberek szájából hallom a tipikus, rongyosra koptatott homofób szövegeket. Nincs önálló gondolatuk a dologgal kapcsolatban, nincs valódi okuk az utálatukra, csak szépen felmondják a leckét. Egy sutyeráktól nem is vár mást az ember, de mikor szembesülök vele, hogy többdiplomás, doktori címmel rendelkező emberekben sincs meg az igény, hogy a véleményüket ne felületes tudásra és félinformációkra alapozzák, akkor azért kicsit elkezdek kétségbeesni.
2022. júl. 25. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
81%
A szélsőségekkel van bajod, nem az LMBTQ-val. Mert szerintem van azért meleg vagy transz ember a közeledben, csak nem veszed észre, mert nem hivalkodnak. Én is ilyesfajta ember vagyok, mégis inkább megpróbálok elvegyülni. Amúgy az ilyen felvonulásokon nem csak az érintettek vesznek részt, hanem szimpatizánsok is. A szélsőségekkel nekem is bajom van, legyen az vallás vagy bármilyen ideológia. Az LMBTQ-sok legalább nem akarnak agyonütni téged, vagy falhoz állítani és megalázni...
2022. júl. 25. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 A kérdező kommentje:
Mondjuk az igaz, hogy nyíltan meleg embereket nem is ismerek, szóval lehet változna a véleményem, ha a közvetlen közelemben is lennének és látnám pont olyanok, mint más. Vagy olvasni még többet a témáról, de soha nem éreztem annyira fontosnak az életem szempontjából, hogy rászánjam az időt.
2022. júl. 25. 14:45
 20/29 anonim ***** válasza:
86%
Jó látni, hogy ezt írod. Igen, olyanok vagyunk, mint mindenki más, legalábbis, szeretnénk olyannak tűnni. Csak mást szeretünk, máshogy öltözködünk, de attól még szeretünk, dolgozunk, adózunk, kirándulunk, olvasunk, stb. Igaz, amíg nem érint téged, nem nagyon olvasol róla. Csak ne tekintsd a másféle embereket ellenségnek. Eléggé szét van már húzva ez a mai magyar társadalom.
2022. júl. 25. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!