Miért akadnak ki egyes műveletlen és félművelt woke - elmevírussal fertőzöttek Orbán idei Tusványosi beszédén, amikor emberfajták közötti keveredésről beszélt? Populációgenetikában elmélyedve pedig igazat szólt.
Modern Autoszomális DNS kutatással meg lehet határozni különböző emberi populációk népek közöti genetikai távolságokat. Az európai emberek hihetetlenül közel állnak egymáshoz genetikailag, szinte igazán keveredésről is nehéz már beszélni közöttük, míg a mongoloid negroid, déd-ázsiai emberek iszonytató genetikai távolságra vannak fejlődéstörténetileg az európai emberektől.
Itt van a genetikai távolság ábrázolva, az európai emberek kékek.
Itt van a kutatás teljes anyaga: [link]
Az IQ 80%-ban genetikai örökség eredménye. Az 1960-as évek vége óta csak kultúrafüggetlen IQ teszteket csinálnak. Ha ritkán van benne szöveg, mindig anyanyelven kell lennie.
" hogy egyes afrikai népek között nagyobb a genetikai variábilitás, mint sok afrikai és európai vagy ázsiai között, tehát az öröklött intelligenciaszintjüknek is változatosabbnak kell lennie. "
Sajnos ez csupán wishful thinking, nem pedig tény.
"Azt pedig, hogy az IQ genetikailag mennyire meghatározott, sem te, sem más nem tudja biztosan."
Pusztán csak azért mert te személy szerint nem ismered az ikerkísérletek eredményét, még nem kell ekkora nevetséges hülyeségeket írni.
"Másrészt nyilván nem hallottál még a Flynn-effektusról, igaz?"
A kettő logikailag nem függ össze, almát és narancsokat akarsz hasonlítani. Miért is? Mert Flynn ide vagy oda, a rasszok közötti IQ tendenciák masszívan megmaradtak.
Iskolában nem lehet IQ-t tanulni, csak tudást lehet kapni a befogadás mértékében. Te kevered a szimpla tudást az IQ-val, amik nagyon nem azonos fogalmak.
"Az is bizonyított tény, hogy az intelligencia tesztre lehet tanulni."
Nem tudsz rá felkészülni tanulni, az iq tesztnek direkt az a lényege, hogy nem megtanult dolgokat mér, hanem az értelem egyes fontos mutatóit.
#61
🤣🤣🤣
Jót röhögtem.
Az #58 hozzászóló te vagy kérdező. Jó látni, hogy legalább tudod hogy nem értesz ahhoz amiről okoskodsz.
Olyan dolgokat akarsz meghazudtolni, amiket nálunk jóval okosabb szakértők írtak le...
1. Nincs kultúrafüggetlen IQ teszt. Amit viszonylag kultúrafüggetlennek tartunk, azok a Raven-féle mátrix tesztek, de még az sem teljesen az.
2. Ikerkísérletek: az egyetlen tény amiről tudok, hogy az együtt nevelt és külön nevelt ikrek ill. családjaik IQ szintje között korreláció mutatható ki, azaz már önmagától a neveléstől is függ, hogy kinek mekkora IQ szintje lesz felnőtt korában.
"Iskolában nem lehet IQ-t tanulni..."
"Nem tudsz rá felkészülni tanulni..."
Nem IQ-t tanulsz, hanem tudást szerzel, de közben a képességeidet is fejleszted. Ez mindenre igaz, ha most egy olyan tesztet tennének eléd, ami analóg azzal, hogy pl. becsüld meg egy vagon rizs mennyiségét, egy libériai rizstermesztő család gyereke is sokkal jobb eredményt tudna felmutatni.
Ha mondjuk pl. az emlékezőtehetséged kellene tesztelni (mert ugye az IQ teszt többek közt azt is teszteli), jóeséllyel egy bennszülött botswanai gyerek is lealázna, mivel nálunk az írásbeliség alig játszik szerepet, ők sokkal több mindent tartanak fejben, mint mi, így náluk ez a képesség sokkal fejlettebb. Ezt jelenti a kultúrafüggetlenség, nem azt, hogy a teszt milyen nyelven van írva (úristen...).
Te most azt csinálod, hogy egyes tudományos tényeket elhiszel, mint pl. az IQ térkép, még másokat totálisan figyelmen kívül hagysz, csak azért, hogy igazold az elméleted.
"1. Nincs kultúrafüggetlen IQ teszt. Amit viszonylag kultúrafüggetlennek tartunk, azok a Raven-féle mátrix tesztek, de még az sem teljesen az."
Fantáziával teli un. vágyvezérelt gondolkodást látunk, semmit nem tudsz igazolni, akár a laposföldesekkel chemtrailesekkel való viták adnak erre sok hasonlóságot.
"2. Ikerkísérletek: az egyetlen tény amiről tudok, hogy az együtt nevelt és külön nevelt ikrek ill. családjaik IQ szintje között korreláció mutatható ki, azaz már önmagától a neveléstől is függ, hogy kinek mekkora IQ szintje lesz felnőtt korában."
Nem, itt egypetéjű és kétpetéjű ikreket hasonlítanak össze, az egypetéjűek genetikája azonos. A kétpetéjűek genetikája csak nagyjából hasonló, ugyanaz mint a szimpla pár év különbséggel született felnőtt édestestvéreké). A kétpetéjű ikreket (akárcsak az édestestvéreket) különböző szintű adottságok jellemzik, és eltérő dolgokban jók és rosszak, annak ellenére is ha egy családban nevelkednek.
Az egypetéjű ikreknél ilyen nincsen, ugyanabban a dolgokban jók, és ugyanolyan szinten, az sem számít ha különböző családoknál nőttek fel, ami nem csoda mivel genetikailag szinte azonosak.
Az IQ olyan képesség amit nem tudsz fejleszteni, pláne azok a kompetenciák állandóak amik a STEM -hez szükségesek, kismértékben csak a verbális IQ javítható, mindenkit meg lehet tanítani jobban beszélni. Lásd a buta 8 osztályos szakmunkás valóságshow hősöket amikor jó szakemberek segítségével "médiaképessé" teszik az interjúk miatt.
"Te most azt csinálod, hogy egyes tudományos tényeket elhiszel, mint pl. az IQ térkép, még másokat totálisan figyelmen kívül hagysz,"
A te politikailag átitatott vágyvezérelt egalitárius mese elméleteidet nem támogatja a tudomány.
Előzetes:
Teljes adás: [link]
több dolog van az embernél amit félig öröklünk és félig elsajátított dolog. az IQ ha fejleszthető is, több év több ezer kísérlete után még senkinek se sikerült eredményt produkálnia az ügyben. maximum rövidtávú eredményeket (pl ha valaki nagyon rákészül csak 1 fajta típusú példákra, pl fejben a kocka térbeni elforgatása, akkor ha csak ezt csinálja hónapokig/évekig, akkor IQ tesztben 1 ilyen kockás elforgató feladatot jobban tud megoldani, viszont ha mást kéne forgatni megint rosszul oldaná meg, SŐT, ha eltelik az intenzív rákészüléstől (több hónapos/éves gyakorlástól) olyan asszem 3hónap (de lehet hogy 6 vagy 2, már nem emlékszem), akkor utána vissza fog térni az elforgatásban a képessége a tanulása előtti időre.
természetesen ha vannak technikák amik tanulhatóak hogy pl jobban tudjunk vmit elforgatni vagy bármi más tanulható technika, az megmarad és segíthet később is. viszont ha nincs ilyen külön technika amit mindenki meg tud tanulni, hanem csak az agyunk erejét kell felhasználni, az nem változik maradandóan, báris hosszútávon. azért is mert igazából az IQ leegyszerűsítve tanulási sebességet jelent. tehát mennyire gyorsan pörög valakinek az agya.
#07.25 11:37
Nem önmagával nem ért egyet, hanem a moderátorok teszik a dolgukat. Ezért tűnik úgy, hogy saját magának válaszol.
#66
"az IQ ha fejleszthető is, több év több ezer kísérlete után még senkinek se sikerült eredményt produkálnia az ügyben."
Te több ezer éve méred az IQ-t, vagy mi? :D
"azért is mert igazából az IQ leegyszerűsítve tanulási sebességet jelent. tehát mennyire gyorsan pörög valakinek az agya."
Nem, még leegyszerűsítve sem jelenti azt. Az IQ teszt több, összetett képességet mér, az emlékezőképességtől kezdve a térbeli tájékozódáson át a logikai képességeken keresztül... nagyon sok mindent.
Több ezer kísérlet nem több ezer évet jelent. Neked komoly szövegértési problémáid vannak.
Senki sem írt több ezer évet.
Tehát szalmabábozol ismét?
"emlékezőképességtől kezdve a térbeli tájékozódáson át a logikai képességeken keresztül... nagyon sok mindent."
Ezeket is sebességen keresztül mérik, mivel alacsony IQ-val rendelkező ember is megoldaná, ha nem lenne egy határozott idő megadva a feladatok megoldására.
A sebesség fontos dolog, anélkül nem is lenne mérhető az IQ.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!