Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akik eddig futárkodtak (...

Akik eddig futárkodtak ( Wolt, Foodpanda), most mehetnek vissza bejelentett munkahelyre?

Figyelt kérdés

Hallottam egy interjút, amit Orbán Viktor adott, ott azt állította azért van szükség az új KATA rendeletre, mivel itthon háborús helyzet van és nem fér bele a “ keretbe” az, hogy kevesebbet adóznak, mint egy bejelentett munkahelyen dolgozó. Az már más kérdés, hogy én (és sokan mások is) megkérdőjeleznénk a hazai háborús helyzetet. A tény az, hogy Ukrajna és Oroszország áll háborús konfliktusban egymással. Magyarországnak ebből ki kell maradni! ( Legalábbis ezt szajkózták eddig a politikusok, leginkább Orbán Viktor) Ezzel egyetértek. Viszont, akkor most miért is van nálunk is háborús készenlét? Mi közünk van az Ukrán helyzethez, azon kívül, hogy befogadjuk a menekülteket? ( Mondhatnám én is úgy, ahogy a propaganda eddig hívta az ilyen embereket, hogy : MIGRÁNSOK) Tehát akkor most mi mégis migránsokat fogadunk be? Ilyenkor nem baj? :) Másik dolog, ha ennyire nincs pénz, akkor miért építünk Ukrajnába (Bucsa) iskolát? Ami még csak nem is magyarok által lakott terület? A hazai iskolák már nem számítanak?



Nagyon eltértem az eredeti kérdéstől, de a lényegre visszatérve… Mi lesz veletek futárok?


2022. júl. 21. 11:02
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
31%
Amúgy az lenne a legjobb ha ezek a futárcégek eltűnnének és visszaállna a régi rend. Mikor ugyanannyiba került a megrendelt étel mint amennyi a helyben fogyasztott ár és nulla kiszállítási díjjal hozták, persze adtunk cserébe a futároknak borravalót. Most ide pofátlankodtak ezek a kiszállító cégek, megemelkedett az alapára az ételeknek a helyben fogyasztásos árához képest, plusz még fizessek szállítási díjat, plusz még borravalót a futárnak. Sokkal jobb lenne mindenkinek ha eltakarodnának és a vendéglátók maguk alkalmaznák a futárokat mint régen.
2022. júl. 21. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
100%

#13

Mérhetetlenül sötét és gonosz ember vagy.

2022. júl. 21. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:
21-es! Én is dolgoztam ételfutárként. Most nem mondanék neveket, de 12 óra 6 ezer forintos bér. Ha van jatt akkor megtarthatod. Nagy ritkán kijött a 10 ezer egy napra, plusz tankolhattam az autót! Szörnyű lehúzások vannak ám! Azért nem találnak futárt. Arról nem beszélve, hogy sokszor semmi munka nem volt és menni kellett pakolni, pizzás dobozt hajtogatni, csomagolni stb. De még így is , főleg vasárnap ott ültünk és néztünk ki a fejünkből. Olyankor nagyjából 6-7 ezret kerestem, 12 óra alatt. Ezért nem alkalmaznak saját futárt. Nem tudnak normális bért adni, mert sokszor munka sincsen. Ha meg van akkor is annyi a bér, mert az üres órákat “be kell hozni”.
2022. júl. 21. 12:26
 24/25 anonim ***** válasza:
100%
23. Elfogadom, van az éremnek másik oldala ez igaz.
2022. júl. 21. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim válasza:

A legtöbb futár nagyjából az átlagbér körül keres, a vidékiek egy része rosszabbul. Kiemelkedő bevétele csak egy szűk, "elit" rétegnek van.

Aki futárkodni akart, eddig csak e.v-ként tehette, a futárcégek szabták a feltételeket. Sokan a katát találták a leginkább testhezállónak. Mellékfoglalkozású vállalkozóknak január 1. óta lényegesen jobb választás az átalányadózás. Persze, sokan megszokásból leragadtak a katánál, de most rá fognak jönni, hogy eddig is jobban megérte volna, mint a 25 ezres kata.

2022. júl. 22. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!