Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akik eddig futárkodtak (...

Akik eddig futárkodtak ( Wolt, Foodpanda), most mehetnek vissza bejelentett munkahelyre?

Figyelt kérdés

Hallottam egy interjút, amit Orbán Viktor adott, ott azt állította azért van szükség az új KATA rendeletre, mivel itthon háborús helyzet van és nem fér bele a “ keretbe” az, hogy kevesebbet adóznak, mint egy bejelentett munkahelyen dolgozó. Az már más kérdés, hogy én (és sokan mások is) megkérdőjeleznénk a hazai háborús helyzetet. A tény az, hogy Ukrajna és Oroszország áll háborús konfliktusban egymással. Magyarországnak ebből ki kell maradni! ( Legalábbis ezt szajkózták eddig a politikusok, leginkább Orbán Viktor) Ezzel egyetértek. Viszont, akkor most miért is van nálunk is háborús készenlét? Mi közünk van az Ukrán helyzethez, azon kívül, hogy befogadjuk a menekülteket? ( Mondhatnám én is úgy, ahogy a propaganda eddig hívta az ilyen embereket, hogy : MIGRÁNSOK) Tehát akkor most mi mégis migránsokat fogadunk be? Ilyenkor nem baj? :) Másik dolog, ha ennyire nincs pénz, akkor miért építünk Ukrajnába (Bucsa) iskolát? Ami még csak nem is magyarok által lakott terület? A hazai iskolák már nem számítanak?



Nagyon eltértem az eredeti kérdéstől, de a lényegre visszatérve… Mi lesz veletek futárok?


2022. júl. 21. 11:02
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
Unokatestvérem Wolt futárként dolgozik. Ő vissza fogja mondani a KATA-t. Sokan azt hiszik, hogy ezek a futárok hülyére keresték magukat, ami nem igaz. Unokatestvérem 9-től este 11-ig nyomta. H-V. Vannak olyan városok ahol órabér van, foglalható órák. Vannak helyek ahol ilyen nincs, hanem címpénz + leadási táv. Ennek nyugodtan utána tudtok nézni, ez nem titok. Minden költséget a futár áll magának. Üzemanyag+ autószervizelése, ha az étel elborul pl a táskában , az is a te költséged. Ha biciklis akkor nyilván nincs üzemanyag költség. Csak nem tud egy óra alatt 5 címet kivinni. Gondoljunk bele egy vásárló rendel egy Gourmet étteremből egy 10-15 ezer forintos ebédet, aztán véletlen lesz vele valami, azt levonják a béredből. Vagy kiborul a Starbucks-os rendelés, mert mondjuk a kávézóban rosszul csomagolják. Szóval nem olyan stresszmentes munka. Arról nem beszélve, hogy rengeteget vannak a forgalomba, mindig ébernek kell lenniük. 12 óra munka után már nem olyan egyszerű. Most nem azt állítom, hogy sajnálni kell őket, csak át kellene kicsit érezni mindenkinek mások munkáját. Egyik munka se egyszerű! Nagyon sok futár azért volt ezeknél a cégeknél, mert nem ordibál a főnök, nem hajtanak ( normális időt hagynak a kiszállításra, felvételre), összetartó a közösség, érdekli a vezetőket a véleménye a futárnak, segítenek bármiben a kollégák, és nem érzed magad egy kib@szott rabszolgának. Több ilyen cégre lenne szükség. Ne kelljen egy cseszett szalag mellett meggebednie az embereknek. Ezt nem tiltani kellene, hanem segíteni. Normális munkahelyek kellenének ha már ezt elvették tőlük. Azok az emberek lettek vállalkozók, akik ki akarnak tőrni a rabszolgaságból, nem multimilliomosok akarnak lenni! De persze megértem, sokan úgy gondolkodnak, ha nekem szar legyen szar másnak is!:)
2022. júl. 21. 11:26
 12/25 anonim ***** válasza:
96%
A többség valószínűleg átvált általányadózásra. Jóval magasabb az éves adóteher, de még mindig kedvezőbb mint munkavállalóként. Bár a magyar leleményes tuti feltalál valamelyik könyvelő valami "okosságot" amit utána elkezd mindenki másolni 😀
2022. júl. 21. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
0%

#10

Ha már az IQ-d nem tud fentebb menni, marad a vérnyomás 😉.

2022. júl. 21. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
95%
Ő legalább nem akarja másnak megmondani, hogy adózzon, veled ellentétben!
2022. júl. 21. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
33%

"Unokatestvérem Wolt futárként dolgozik. Ő vissza fogja mondani a KATA-t. "


Persze, hogy visszamondja, hiszen mást nem is tehet, cégnek nem számlázhat. Az a kérdés, hogy átmegy-e pl. általányadózásba, és úgy folytatja a futárkodást? Vagy felveszik alkalmazottnak?

2022. júl. 21. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim válasza:
0%
A KATA-s futárok egyértelmű adócsalók. EZ TÉNY!
2022. júl. 21. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
79%
Nem semmi, hogy mennyi adószakértő van ebben az országban, eddig hol Woltatok?
2022. júl. 21. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim válasza:
0%

16. vagyok.


Hiába a 0%-ra pontozás, a tények makacs dolgok.

2022. júl. 21. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
62%

Miért nem csinálják azt, hogy a kiszállítás díját számlázzák ki a magánszemélynek, akinek szállítanak? Tehát két számlát kap a vevő, egyet a kajáról az étteremtől, egyet a szállításról a futártól.


Nyilván, ha cég vásárol, ez nem járható út, de biztosan meg lehet ezt az étteremmel beszélni, hogy kompenzálják őket azzal, hogy más lakossági vásárlásoknál változtatnak a kaja költség és szállítási díj arányon.

2022. júl. 21. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
62%
Ebben az esetben nem a futárok voltak az adòkerülgetők hanem a futár cégek!! Akik őket Katával alkalmazták! Nagy különbség Nem tudom miért nem értik ezt az emberek de még látom hogy maguk a futárok sem értik. A futárok meg ne legyenek már hülyék, hogy átmennek átalányadózásba ezek után. Össze kell fogni és kényszeríteni a futártcégeket, hogy igenis jelentsék be őket telik rá a profitból bőségesen.
2022. júl. 21. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!