Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akik eddig futárkodtak (...

Akik eddig futárkodtak ( Wolt, Foodpanda), most mehetnek vissza bejelentett munkahelyre?

Figyelt kérdés

Hallottam egy interjút, amit Orbán Viktor adott, ott azt állította azért van szükség az új KATA rendeletre, mivel itthon háborús helyzet van és nem fér bele a “ keretbe” az, hogy kevesebbet adóznak, mint egy bejelentett munkahelyen dolgozó. Az már más kérdés, hogy én (és sokan mások is) megkérdőjeleznénk a hazai háborús helyzetet. A tény az, hogy Ukrajna és Oroszország áll háborús konfliktusban egymással. Magyarországnak ebből ki kell maradni! ( Legalábbis ezt szajkózták eddig a politikusok, leginkább Orbán Viktor) Ezzel egyetértek. Viszont, akkor most miért is van nálunk is háborús készenlét? Mi közünk van az Ukrán helyzethez, azon kívül, hogy befogadjuk a menekülteket? ( Mondhatnám én is úgy, ahogy a propaganda eddig hívta az ilyen embereket, hogy : MIGRÁNSOK) Tehát akkor most mi mégis migránsokat fogadunk be? Ilyenkor nem baj? :) Másik dolog, ha ennyire nincs pénz, akkor miért építünk Ukrajnába (Bucsa) iskolát? Ami még csak nem is magyarok által lakott terület? A hazai iskolák már nem számítanak?



Nagyon eltértem az eredeti kérdéstől, de a lényegre visszatérve… Mi lesz veletek futárok?


2022. júl. 21. 11:02
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
34%
Majd rendesen alkalmazottként bejelentve dolgoznak, ahogy eddig is kellett volna. Ezek valójában a cégek munkavállalói.
2022. júl. 21. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
38%
én csinálom tovább , duplát fizetek majd de még így is megéri
2022. júl. 21. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
45%
És lassan, megint eljutunk arra pontra, hogy amikor egy jóérzésű hazafi eljut valahova nyugatra, egyszer az életben, akkor nem ért semmit se abból, ami ott történik, me olyan science fiction jövő az egész, hogy azt sem érti, hogy kap kaját a telefunbó, vagy autót, vagy repjegyet! Niceone ez aztán az előre és nem hátra!
2022. júl. 21. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
44%
mehetnek határvadásznak
2022. júl. 21. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
21%

#2

Üdv a normális munkavállalók világában.

2022. júl. 21. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
60%

Tehát a cégnek robotolás 8-10 órában lenne a normális otthon?

Ejj de sosem fogok én normális lenni!

2022. júl. 21. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
11%
Nem b*meg, az, hogy annyi adót kell fizess, mint mindenki más. Mert egy hajtás pajtás kaja futár nem valami speciális kiváltságos státusz, amivel még adó sem jár.
2022. júl. 21. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
86%
Őszintén szólva pont a kiszállító cégek a példa arra akik tényleg nem érdemelték meg a Katát. Nagyon jó profitjuk van le uralták a piacot, tényleg panaszkodnak a kis vendéglátó egységek, hogyha nem hajlandóak belépni a volt vagy a panda felületre akkor egyszerűen nem kapnak megrendeléseket olyan monopolhelyzetbe hozták magukat. A járvány alatt pedig ténylegesen ők az egyik példa arra akik extra profitra tettek szert. Na most szegény futárok ott tüntetnek valójában ezeknek a mocskos cégeknek az érdekében. Pedig nem a futárokat sújtja valójában a Kata megszüntetése hanem ezeket a cégeket. Lehuzhatják a rolót ha nem jelentik be a futárokat. Itt az idő, hogy bejelentsék, ha nem akkor meg takarodjanak a piacról.
2022. júl. 21. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
72%

Tkm se akar ezeknek adót fizetni, bármilyen formában is...

elvagyok én ott, ahol nem nekik kell adót fizetni

2022. júl. 21. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
74%
Ettől a 2 és fél pipástól úgy fel megy a vérnyomásom, hogy az valami hihetetlen.
2022. júl. 21. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!