Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Aki úgy dönt, hogy Magyarorszá...

Aki úgy dönt, hogy Magyarországon marad, és nem költözik külföldre, az miért teszi, miért szeret itt lakni?

Figyelt kérdés

Én amikor befejeztem a tanulást, legvizsgáztam, elmegyek innen. És többet nem is akarok visszajönni.


De aki marad, az mi okból teszi?


2022. júl. 18. 17:04
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
74%
Ja és igen amit már más is írt: azért már valójában nincs akkora kráter a magyar és a nyugati fizuk között, mármint bevétel-kiadások arányait nézve. Én itthon keresek nettó 400 ezret, Ausztriában a dupláját keresném ugyanezzel a munkával, de a fele kapásból elmenne albira, és szinte minden más is drágább kint. Pl. az üzemanyag is az itteni ár duplája. Szóval hiába keresnék ott kétszer ennyit, a kiadásaim is duplázódnának, akkor meg nincs értelme kimenni. Persze ha valakivel össze tudnék költözni, akkor már simán megérné. Vannak munkakörök, ahol jelentősen eltérnek a bérek és megéri kimenni, pl. orvosoknál, illetve bizonyos országokba még takarítónak is megérné lenni, pl. Svájc, Norvégia, csak azokban az országokban nagyon nehéz munkát találni.
2022. júl. 20. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
100%

Sok probléma van a nyugati világhoz képest, ez kétségtelen. Viszont úgy gondolom, ettől függetlenül ez egy élhető ország, és ha takarékos az ember, akkor tud félretenni. Nekem 220 ezer forint a fizetésem, nem élek nagy lábon, nyilván tisztában vagyok azzal, hogy ez mégis mennyi a piachoz képest, de nekem tényleg nem áll meg minden csupán a pénzből.

Miért maradok itthon?

Nos, ide születtem, a szüleim, a testvéreim magyarok, a piros-fehér-zöld trikolór alatt hallgatom a Himnuszt, és ez a hazám. Szeretem ezt az országot, de kiemelem, hogy az ORSZÁGOT, nem pedig az ezt kisemmiző államot. Nem a nemzetet kell utálni, hanem az embereket, akik tönkreteszik.


Tudom, sok embernek nem csúszik le, amit írok, de én minden csapás ellenére maradok, mert az, hogy lelépek innen, az nálam egyenlő azzal, hogy szembe köpöm azt a sok százezer embert,akik azért hullajtották a vérüket, hogy én békében élhessek. Voltak ennél nehezebb idők, mégis megmaradtak az emberek.


"Itt élned, halnod kell"

2022. júl. 20. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:
100%
Külföldi cégnek dolgozok itthonról full remote, 2-3 havonta utazok a cég székházába Belgiumba és ilyenkor rövidebb ideig ott tartózkodom. A fizetésemet euróban kapom, amiböl külföldön egy átlagos életet tudnék élni 1 személyben a brutálisan magas lakhatási és megélhetési költségek miatt (nekem elsődleges szempont hogy megfelelő körülmények között éljek, nem opció hogy kóterben, konténerben lakjak vagy az albérletemen osztozkodjak mással), ezzel szemben Magyarországi viszonylatban kifejezetten magas a jövedelmem köszönhetően a magas euró árfolyamnak. A külföldi béremet itthon tudom elkölteni, ami nagyon kedvező számomra, hiszen Magyarország még az infláció ellenére is sokkal olcsóbb külföldtől. Én semmiképp nem költöznék külföldre mert gazdaságilag nem éri
2022. júl. 21. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:
100%

Minden ide köt:család,barátok

A másik meg hogy jól keresünk a párommal,egy normális életszínvonalat fel tudunk tartani.

2022. júl. 26. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!