Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Aki úgy dönt, hogy Magyarorszá...

Aki úgy dönt, hogy Magyarországon marad, és nem költözik külföldre, az miért teszi, miért szeret itt lakni?

Figyelt kérdés

Én amikor befejeztem a tanulást, legvizsgáztam, elmegyek innen. És többet nem is akarok visszajönni.


De aki marad, az mi okból teszi?


2022. júl. 18. 17:04
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
34%

"Tanulatlanul nem mehetek a külföldiek elé."


Mért ne mehetnél? Ott olyan emberek vannak akik írni olvasni nem tudnak. Köztük már 8 általánossal egy professzor lennél.

2022. júl. 18. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 A kérdező kommentje:

#16


Hát nézd... mikor tinédzser voltam, anyám külföldre ment férjhez, egy ott lakó magyar emberhez (ők támogattak engem is anyagilag). Azóta ott élnek. Nem gazdagok, de jól megvannak. Nemrég úgy volt, hogy vissza kell jönniük, de minden követ megmozgattak, hogy maradhassanak külföldön. Nem akarnak ide visszajönni. A férje már egy 60-as férfi, és azt mondja, hogy itt nem jó az egészségügy, ott meg profi ellátást kap.


Én ha elmegyek innen, hasonlóan nem akarok visszajönni ide. Látogatóba talán igen, de nem akarok itt élni.

2022. júl. 18. 17:23
 23/34 anonim ***** válasza:
72%
Kérdező, nekem már van egy tehermentes lakásom, kifizettem a hitelt, eleget kellett kényszerből munkát váltanom, már nem akarok megint menni és megint újrakezdeni, én ebbe belefáradtam.
2022. júl. 18. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 A kérdező kommentje:

#21


Ja, lehet. De én tanult ember szeretnék lenni, hogy komolyan vegyenek. Bocs, de ameddig nem végzek, addig maradok Magyarországon biztos. De utána elmegyek.

2022. júl. 18. 17:26
 25/34 A kérdező kommentje:

#23


Érhető.

2022. júl. 18. 17:28
 26/34 A kérdező kommentje:
*Érthető
2022. júl. 18. 17:28
 27/34 anonim ***** válasza:
100%
Annyival nem keresnék többet kint, amiért megérné feladni az itthoni életem.
2022. júl. 18. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
48%
Itt tanultam ingyen, itt kell dolgoznom is
2022. júl. 18. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
82%
Szia. Szerintem ez nagyon sok dolgon mulik, szamtalan oka lehet. Nem tud nyelvet, nincs olyan szakmaja amivel kelendo lenne, stb. Igy nehez nekiindulni. Minden orszag kitermeli a sajat tanulatlan kevesbe hasznos reteget, nem kell azt meg importalni is.
2022. júl. 20. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
82%
Sokféle oka lehet. Nem tud nyelveket, nincs pénze az elinduláshoz (a kiköltözéshez alaphangon 2 millió forint kell, ha nem valami munkásszállón akarsz élni, hanem saját albiban), lehet honvágya lenne, mert itt vannak a családja barátai és nem akarja itthagyni őket. Minél fiatalabb vagy, annál könnyebben vágsz bele és annál könnyebben alkalmazkodsz. Idővel ez egyre nehezebb.
2022. júl. 20. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!