Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az ételfutárok miért tüntetnek...

Az ételfutárok miért tüntetnek a KATA módosítás ellen?

Figyelt kérdés

Az egyik tüntetős videóban egy futár azt mondta, hogy ha átmegy ez a módosítás, akkor nem fog tudni tovább dolgozni. De miért? A Woltról nem tudom biztosan, de a Foodpanda úgy működik, hogy minden vásárlás után kapok automatikusan egy (szamlazz.hu-s) számlát a futár, mint vállalkozó nevében a szállítási költségről és borravalóról a saját nevemre. Vagyis nem cégnek számláznak, hanem közvetlenül nekem, magánszemélynek, tehát maradhatnak szeptembertől is KATÁban, nem? Legfeljebb csak annyi változik, hogy 25e helyett 50e-t kell fizetni ha mellékállásban csinálják. Ha eddig is főállásban voltak, akkor még ennyi sem. Ha pedig a Wolt eddig esetleg nem így működött, hát akkor szeptemberig van idejük megoldani, hogy így legyen.


Szóval ha ez az egész változtatás őket szinte nem is érinti, akkor miért voltak tüntetni olyan sokan?



2022. júl. 12. 22:24
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
100%
Én nem rendeltem még tőlük, de vevőként is ki lennék akadva, hogy mi az, hogy benyújt nekem valami számlát Kis Pista, amikor nekem őhozzá semmi közöm, hiszen én a Wolttól rendeltem... Ha ez ilyen, nem is lesz kedvem rendelni tőlük. Mi van így a fogyasztóvédelmi jogaimmal? Csak nyugta felmutatásával reklamálhatnék, de azt ugye a Wolttól ezek szerint eleve nem is kapok. Mi van, ha Kis Pistával meg vagyok elégedve, de a Wolttal nem (pl. mert nem is azt hozott a futár - amúgy időben, melegen, stb. -, amit rendeltem)? Akkor hova mehetek reklamálni woltos számla nélkül?
2022. júl. 13. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
68%

[link]


"Egy ápolónő átlagosan 86 ezer forinttal járul hozzá a nyugdíj- és egészségügyi kiadásokhoz, egy KATA-s meg 33 ezer forinttal"

2022. júl. 15. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
100%

Röviden:

A kiszállítási díjat kiszámlázzuk a vevőnek.

Viszont az órabérünket, bonuszokat, távolságdíjat a pandának, mint cégnek számlázzuk.

2022. júl. 15. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
68%
A Pandán kívül még hány cégnek számlázol?
2022. júl. 15. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
68%
Ha a vevő a Pandától rendel, miért nem a Panda ad neki számlát? Fogyasztóvédelmileg mi újság, ha nem elégedett és menne panaszokodni a Pandához, de nincs a kezében számla, amit a Panda adott neki?
2022. júl. 15. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 A kérdező kommentje:

#33 szóval a pandának/woltnak IS számláztok?


Amúgy szerintem az is elég gáz adatvédelmi szempontból, hogy minden kiszállítás után tudom a futár nevét és címét. Ha nem vagyok vele elégedett odamehetek a házához anyázni? Szép...

2022. júl. 15. 19:19
 37/38 anonim ***** válasza:

34: Futárkodás mellett még autódekor, reklám matricázásal foglalkozom, így elég sok cégnek adtam már számlát.

35:Ha a vásárló az ügyfélszolgáton keresztül ír a pandának, hogy lemaradt ez vagy az akkor kupon formájában kompenzálják, vagy egyéb gond esetén visszafizetik a rendelés árát. Számlát nem kérnek a vásárlótól, mert úgyis lássák a profiljába, mit mikor rendelt. De viszont a rendelésbe mindig belevan dobva a fizikai papír számla amit az étterem ad, valamint egy pandás számla is.

2022. júl. 16. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
100%

"a rendelésbe mindig belevan dobva a fizikai papír számla amit az étterem ad, valamint egy pandás számla is"

Szóval ha rendelek mondjuk egy hamburgert egy étteremből úgy, hogy a Panda szállítsa ki, akkor kapok egy számlát a hamburgerről az étteremtől, kapok egy számlát a futártól a szállítási díjról - és miről kapok számlát akkor a Pandától?

2022. júl. 16. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!