Dr. Orbán Viktor Mihály Miniszterelnök Úr mikor adja át a helyét egy hozzáértő embernek?
És akit érdekel, hogyan és mikkel zsarolta Magyarország maffiakormánya hosszú éveken át az Európai Unió egészét (26 másik tagállam összességét!) azért, hogy ne kelljen alávetnie magát KÖZÖS döntéseknek, annak itt van pár támpont:
Ideje lenne felfogni, hogy akármit hazudik a magyar kormány és a propagandistái, itt MAGYARORSZÁG ZSAROLT több mint egy évtizeden keresztül egy 440 millió lakosú államszövetséget, belülről!
Nem az EU zsarol, hanem az EU elégelte meg a zsarolásra épülő magyar politikát!
Ezt szopjuk most be mindahányan. Jó étvágyat hozzá!
#22 Mit nem tudsz felfogni azon, hogy NINCSEN KÖZÖS DÖNTÉS amíg minden tagállam igent nem mond arra tervezetre?
Ez nem úgy működik - szándékosan nem így működik, az eredeti tagállamok hozták létre ilyennek - hogy a többség eldönti. Minden tagállamnak egyet kell értenie, attól lesz közös döntés. Amíg nincs meg az egyetértés - mindenkié - addig nincs közös döntés.
de nem is kell!
Ezek mind független, szuverén országok amik képesek magukról gondoskodni és nincs szükségük sem más ország utasítására, sem a jóváhagyására.
Érdekes, hogy amikor a holland miniszterelnök mondott nevet a költségvetés tervezetére vagy amikor más tagállam mond nemet valamilyen javaslatra a többiekkel szemben, az nem szúrja a szemed.
#23 Mit nem tudsz felfogni azon, hogy VAN KÖZÖS DÖNTÉS, ha valamit az Európai Parlament TÖRVÉNYBE vagy az Európai Tanács RENDELETBE foglalt és azt az Európai Bíróság MEGERŐSÍTETTE.
Mit nem tudsz felfogni azon, hogy az EU MINDIG ÍGY MŰKÖDÖTT, a csatlakozási szerződésben ezeknek a döntéshozó szerveknek a JAVÁRA mond le minden tagállam a szuverenitása egy részéről.
Ezekben minden tagállamnak van megfelelő képviselete: az EP-ben képviselői, a Tanácsban külügyminisztere, a Bizottságban biztosa.
2. "Ez nem úgy működik - szándékosan nem így működik, az eredeti tagállamok hozták létre ilyennek - hogy a többség eldönti. Minden tagállamnak egyet kell értenie, attól lesz közös döntés. Amíg nincs meg az egyetértés - mindenkié - addig nincs közös döntés."
MIÉRT HAZUDSZ?
Az Európai Parlamentben MINŐSÍTETT és EGYSZERŰ TÖBBSÉGGEL IS SZÜLETNEK TÖRVÉNYEK.
Egyszerű hazugságokat ismételgetsz.
Tanulj már meg olvasni, te idióta! Amiket linkeltem AZ EURÓPAI UNIÓ HIVATALOS OLDALAI, az EURÓPAI PARLAMENT WEBOLDALA és TÖRVÉNYSZÖVEGEK.
Meg se nyitottad, te funkcionális analfabéta, ismétled hivatkozás nélkül ugyanazt a nettó HAZUGSÁGOT!
"Ezek mind független, szuverén országok amik képesek magukról gondoskodni és nincs szükségük sem más ország utasítására, sem a jóváhagyására."
ÚJABB HAZUGSÁG!
A csatlakozási szerződésben LEMONDANAK a szuverenitásuk gyakorlásának egy részéről ezek a tagállamok, önként, népszavazással megerősítve!
De nagyon simán nyerhetik vissza totális szuverenitásukat BÁRMIKOR.
Ameddig benne vannak, addig be kell tartaniuk az Európai Unió közös döntéseit, akár a TANÁCS HATÁROZATÁRÓL, akár az Európai PARLAMENT TÖRVÉNYÉRŐL, akár az Európai Bíróság ÍTÉLETÉRŐL van szó!
HAZUGSÁG, hogy minden döntésnek konszenzussal kell születnie!
Egy kis olvasnivaló a 24-esnek és fideszes agymosottaknak:
Így dönt a TANÁCS, egyszerű többséggel, minősített többséggel vagy egyhangúsággal:
Egyszerű többség: [link] simple-majority/
Minősített többség: [link] qualified-majority/
Egyhangúság: [link] unanimity/
Ami pedig az Európai Parlament jogalkotási jogköreit illeti, íme:
Plenáris ülések menete (a végén a szavazás menete): [link]
Eljárási szabályzat: [link]
Amiket pedig a 24-es összehordott, részint színtiszta hazugság, részint orbitális baromság, egy szava sem igaz.
#25 "Mit nem tudsz felfogni azon, hogy VAN KÖZÖS DÖNTÉS, ha valamit az Európai Parlament TÖRVÉNYBE vagy az Európai Tanács RENDELETBE foglalt és azt az Európai Bíróság MEGERŐSÍTETTE."
Akkor menjünk le a te szintedre és mondom egyszerűbben.
Nem.
Vétózni akkor lehet ha kell a beleegyezése az illetőnek a döntésbe. ha nem kell a beleegyezése, mert ahogy állítod többségi döntéssel mások már eldönthették - akkor nem is lehet vétózni. Ez ilyen egyszerű. Vagy meg tudja akadályozni azzal, hogy nem egyezik bele - akkor kell a beleegyezése, azaz nem dönthették el mások nélküle, vagy nem kell a beleegyezése, hiszen már mások meghozhatták azt a döntést - akkor meg nem is tudja ezt azzal megakadályozni, hogy nem egyezik bele.
Az unió lényege, hogy egy gazdasági közösség ami azért hoz meg egyes területeken közösen szabályokat, döntéseket, hogy ez a gazdasági közösség mindenki javára hasznos legyen. ezért álltak össze a szuverén országok.
Ezért amikor létrehozták az eredeti tagállamai, akkor direkt úgy alakították ki a döntési mechanizmust, hogy kétféle döntés létezik. Van a közös döntési területeken az EP döntése, itt meghatározott többséggel lehet elfogadni dolgokat. Ezeket a területeket a csatlakozási szerződésben fogadták el a tagállamok is akik később léptek be. Ezzel egyszerre van az országok vezetőinek tanácsa, az Európai Tanács, ami szintén hozhat döntéseket. Itt dőlnek el azok a kérdések amik nem az unió parlamentjének hatáskörébe tartoznak. Itt is van olyan amikor egyszerű többséggel hozhatnak döntést, de meg vannak szabva azok a területek - szintén az alapszerződésben - amikor a tanács tagjainak egyhangú akaratával lehet csak döntést hozni. Ezt utána a parlamentnek is be kell tartania.
Azon egyszerű oknál fogva mivel az unió nem felettes szerve a tagországoknak - hanem szövetsége.
Mondd már meg nekem, ha ezekben a vitatott ügyekben lehetne uniós döntést hozni anélkül hogy abba beleegyezne a magyar miniszterelnök akkor mégis miért lenne téma, hogy megvétózta????
#26 "A csatlakozási szerződésben LEMONDANAK a szuverenitásuk gyakorlásának egy részéről ezek a tagállamok, önként, népszavazással megerősítve!"
Bakker, te magad írod le és nem érted?
A szuverenitás EGY RÉSZÉRŐL mondtak le a tagországok! Éppen ez a lényeg, hogy nem mondtak le az egészről, ebből következik, hogy nem is működik úgy a rendszer ahogy te elképzeled.
Senki nem szól és nem is szólhat bele abba, hogy egy tagország honnan és milyen energiahordozót, nyersanyagot vesz. Pont emiatt kellett a szankcióhoz megállapodni egy közös döntésben, mert csak akkor lehet az unió minden tagállamára érvényes ha abba minden tagállam beleegyezett. Bármelyik tagország bármikor dönthet úgy, hogy elzárja a gázcsapot és nem vesz gázt az oroszoktól. Nem kell hogy közös uniós döntés szülessen benne. Meg is tették ezt a lengyelek saját akaratukból. mert ez az ő döntésük, az energiapolitika tagállami hatáskör. Éppen így a németek vagy bármelyik másik ország is simán leállhatna az orosz gáz vásárlásával, senki nem tilthatná meg. Mert az állampolgáraik, kormányuk a csatlakozáskor NEM mondott le ennek a szuverén jogkörnek a gyakorlásáról.
Szakadj már ki a Szovjetunió seggéből és ébredj már fel! Ez nem a szocializmus, nem vagyunk csatlósai a kommunistáknak, sem gyarmatai.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!