Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Dr. Orbán Viktor Mihály...

Tisztelt Miszter Miniszter kérdése:

Dr. Orbán Viktor Mihály Miniszterelnök Úr mikor adja át a helyét egy hozzáértő embernek?

Figyelt kérdés
Láthatóan Dr. Orbán Viktor Mihály Miniszterelnök Úrnak fogalma nincs, mit kéne csinálni az összeomló gazdasággal.
2022. júl. 6. 18:26
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
20%
Ó még a sírból is visszafog járni a Parlamentbe kísérteni az utódját.
2022. júl. 6. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
18%

#6 "Értem, Szóval szerinted is az unió döntéshozóinak szarolása miatt visszatartott pénzek utalása lenne a megoldás."


Nem, a megoldás bizonyára az lenne (szerintetek), hogy mi zsaroljuk tovább az uniót, amibe önként léptünk be és szabad az út távozni is, nem?


Vétózzunk tovább határozatokat, amiket MINDEN MÁS tagállam megszavaz, üzenjünk Brüsszelnek, ne tartsunk be semmilyen előírást, közös normát, ne vállaljunk semmilyen közösséget, semmi rosszban ne osztozzunk - csak vétózzunk és szívjuk a pénzt!


Hiszen az Európai Unió arra a nemes célra jöt létre 1993-ban, hogy a saját ellenségeinek a kiapadhatatlan pénzforrása legyen és bőkezűen támogassa pénzzel mindazon korrupt országokat, akik folyamatosan vétóznak, ahelyett, hogy bár annyi gerinc-maradékuk lenne, hogy kilépjenek!

2022. júl. 6. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
75%

"Miért kellene lemondania annak akinek semmi köze a válsághoz, ellenben már megmutatta hogy 3 hasonló válságban nagyon jól tudta kormányozni az országot?"


Ha lemondana akkor 20-30%-al erősödne a forint, jobb lenne az ország megítélése és talán nem is lopnának már annyit, illetve az EU-s pénz is jönne normálisan, amire szükség van.


3 válság? Milyen? Eddig egyről sem tudok .. főleg amit jól csinált.

2022. júl. 6. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
0%

#6 Az EU egy dolgot hibázott el eleve: hogy az EU-ból való kizárás lehetőségét gyakorlatilag nem fektették le a legelején, kiszolgáltatva magukat a Magyarországhoz hasonló belső ellenségekkel szemben.


Csak kilépni lehet az EU-ból, vagy tagságot felfüggeszteni, de az is szinte lehetetlen.


Nem az EU-s pénzeket kellene visszatartani itt már rég, hanem, ha lehetne, egyszerűen kirakni Magyarországot az EU-ból, a 10 milliós kis piacával együtt (már rég többet nyernének azon, ha valódi egység lenne az EU-ban nélkülünk, mint a kis 10 milliós piacunkkal nyernek).


Visszavezetni a vízum- és/vagy útlevélkötelezettséget Magyarországgal szemben, jó nagy vámokat, ha az EU-val akar kereskedni, s kész.


Ne félj, nem próbálná tovább zsarolni a magyar törpe sem Brüsszelt, ha a támogatások visszatartása mellett a vámmentességet is elveszíthetné és Schengenből is ki lehetne paterolni szépen.


Működik a zsarolás is egy ideig. De nem az EU a hülye, hogy megelégelte!

2022. júl. 6. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
70%
15: Az öreg örülne ennek, mert az EU-s jog már nem élne Magyarország felé. Nyitva oroszok és kínaiak felé mégjobban. Illetve megszavazná magának örökre a hatalmat és senki se tudná eltávolítani, mert Orosz és Kína bizalmát érezné. Csak azért nincs még olyan hatalma, mert ott az EU fék ...
2022. júl. 6. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
77%

#16 MINDENKI örülne, hidd el. Ezért kellene Magyarországnak vagy önként kitakarodni, vagy kizáródni valahogyan. Kinek jó így? Senkinek.


Ha kikerülne Magyarország:


1. Az EU egységesebb, erősebb, döntésképesebb lenne. Egy 10 milliós piac nem veszteség, a munkaerő azon része meg már rég kiáramlott, amelyik ki akart. A vámok visszavezetésével még nyernének is rajta.


2. Orbán végre megszabadulna az EU-tól, nem kellene üzengetni Brüsszelbe, pampogni, hisztizni, szabadságharcolni. Szabad az út az Eurázsiai Gazdasági Unióba, Fehéroroszország mellé!


3. Örülnének a fideszesek is, mert a jogállam maradékát is le lehetne bontani, Orbán örökös teljhatalmat kaphatna!



Egyedül az ellenzékieknek és a még normális embereknek kellene egy humanitárius folyosón szabad elvonulást biztosítani (ők nem érdemlik meg, hogy bezáródjanak ide), és mindenki elégedett lehet.

2.

2022. júl. 6. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
37%

#13 "Nem, a megoldás bizonyára az lenne (szerintetek), hogy mi zsaroljuk tovább az uniót, amibe önként léptünk be és szabad az út távozni is, nem?"

akkor oszlassuk egy kicsit a sötétséget a fejedben!

Az unió zsarolja az országot és nem fordítva, lévén te is leírtad, hogy azért nem adnak nekünk oda teljesen más célra járó pénzt mert valamit nem hajlandó az ország elfogadni.

"Vétózzunk tovább határozatokat, amiket MINDEN MÁS tagállam megszavaz, üzenjünk Brüsszelnek, ne tartsunk be semmilyen előírást, közös normát, ne vállaljunk semmilyen közösséget, semmi rosszban ne osztozzunk - csak vétózzunk és szívjuk a pénzt!"

Nincs olyan, hogy uniós döntés amíg nem egyeztek meg benne az országok vezetői. Ez nem egy ország, nem egy birodalom, ami sima többséggel eldönthet mindent.

Azért szuverén tagállamok közössége és azért csak részben mondtunk le a szuverenitásunkról a csatlakozáskor, mert vannak dolgok amiket minden tagállam meg akart tartani saját jogkörben. Ezekhez semmi köze a többi tagországnak és kizárólag úgy jöhetnek létre döntések ezeken a területeken ha abban mindenki egyetért.

Annyira hülye vagy hoz az már nekem fáj! 5 szankciót megszavaztunk. Ötöt! de neked a hatodiknál jár a pofád, hogy nem vállalunk semmilyen közösséget.

"Hiszen az Európai Unió arra a nemes célra jöt létre 1993-ban, hogy a saját ellenségeinek a kiapadhatatlan pénzforrása legyen és bőkezűen támogassa pénzzel mindazon korrupt országokat, akik folyamatosan vétóznak, ahelyett, hogy bár annyi gerinc-maradékuk lenne, hogy kilépjenek!"

Nem te kis nagyon eccerű! Az Európai Unió egy GAZDASÁGI közösségként jött létre és nagyon pontosan meg van határozva a szerződésekben, hogy mi az amiben KÖZÖSEN gyakoroljuk a döntéseket és mi az ami megmaradt tagállami hatáskörben. Nem csatlósnak csatlakoztunk, nem gyarmata lettünk más országnak, éppen olyan egyenjogú tagok vagyunk, mint a németek, belgák, svédek vagy a spanyolok. Ezt szavazták meg az emberek népszavazáson, ezt is kell betartani!

2022. júl. 6. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
71%

Se Orbán, se Gyurcsány..

se CEU, se FUDAN!

Hajrá Mi Hazánk Mozgalom!

2022. júl. 6. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
55%

#13-as, akkor oszlassuk egy kicsit a sötétséget a fejedben:


1. "Az unió zsarolja az országot és nem fordítva, lévén te is leírtad, hogy azért nem adnak nekünk oda teljesen más célra járó pénzt mert valamit nem hajlandó az ország elfogadni."


NEM, az Unió az országot azokkal a jogállamisági kritériumokkal "zsarolja", azaz azoknak a betartását várja el, amelyeket tételesen megszavazott az EU MINDKÉT DÖNTÉSHOZÓ SZERVE: az EURÓPAI PARLAMENT és a TANÁCS egyaránt, tehát ez AZ EU MINDEN TAGÁLLAMRA VONATKOZÓ TÖRVÉNYE!


Magyarország fellebbezett ellene, ezért bíróságra is jutott - de AZ EURÓPAI UNIÓ BÍRÓSÁGA MEGERŐSÍTETTE ezt a kritériumlistát, kimondta a jogszerűségét.


Innentől kezdve ez közös EU-s SZABÁLY, akinek nem tetszik, ki lehet lépni!



2. "Nincs olyan, hogy uniós döntés amíg nem egyeztek meg benne az országok vezetői. Ez nem egy ország, nem egy birodalom, ami sima többséggel eldönthet mindent."


"Annyira hülye vagy, hogy az már nekem fáj!"

Az EU-nak vannak DÖNTÉSHOZÓ FÓRUMAI, azok döntései MINDEN TAGÁLLAMRA KÖTELEZŐEK! Amikor csatlakoztunk, elfogadtuk ezeket, lemondva a szuverenitásunk egy részéről!


Az Európai Bizottság ajánlásai alapján (de szabályozott módon azoktól függetlenül is) az EURÓPAI PARLAMENT TÖRVÉNYEKET ALKOT, amelyek kötelezőek a tagállamokra, minősített többség esetén is! Ugyanúgy vannak egyszerű, minősített és kétharmados törvények.


Tudod, ebbe szoktunk mi is választani EP-képviselőket, arányos rendszerben!


A másik döntéshozó szerv a TANÁCS (más nevein az Európai Unió Tanácsa vagy a Miniszterek Tanácsa), ez nem törvényeket, hanem RENDELETEKET alkot, és minden ország külügyminisztere a tagja, egy szavazattal.


A vétójog fogalma KIZÁRÓLAG A TANÁCS EGYES (!) döntéseinek esetében merül fel, de a Tanács is hozhat minősített többséggel is döntést, más ügyekben.


Tehát VAN OLYAN, HOGY UNIÓS DÖNTÉS a tagállamok vezetőinek megegyezése nélkül is (pl. az Európai Parlament által hozott TÖRVÉNY, vagy a Tanács által minősített többséggel meghozott RENDELET), te nagyon hülye!


Mindig is volt ilyen, az EU így működik!



3. "5 szankciót megszavaztunk. Ötöt! de neked a hatodiknál jár a pofád, hogy nem vállalunk semmilyen közösséget."


Olvasd már vissza, ha képes vagy még elemi szövegértésre ennyi fideszpropaganda elfogyasztása után!


NEM SZANKCIÓT, hanem HATÁROZATOT írtam! Idézem újra: "Vétózzunk tovább határozatokat, amiket MINDEN MÁS tagállam megszavaz"


Magyarország egy évtizede SOROZATOSAN VÉTÓZ, ZSAROLÁSI CÉLLAL, olyan határozatokat, okoskáim, mint A GÁZAI FEGYVERSZÜNETET érintő, basszus, vagy AZ EU-AFRIKA CSÚCS EU-határozata!


Tehát minket egyáltalán NEM ÉRINTŐ kérdésekben, az EU-nak nemzetközi károkat okozó, az EU-t szándékosan bénító vétókat nyomot a magyar külügy sorozatban, ZSAROLÁSI CÉLLAL!


Tehát MAGYARORSZÁGRA IGAZ, hogy egy évtizede TELJESEN MÁS CÉLÚ határozatokat vlétóz sorozatban, amiért egy államszövetség egésze, 27 tagországból 26 teljesen más kérdésekben nem úgy dönt, ahogy Magyarországnak érdeke!


Tehát MAGYARORSZÁG ZSAROLTA AZ EU-T, NEM FORDÍTVA! Ez TÉNY.


Nemcsak szankciókról van itt szó, amik még minket is érintenek (ezt megértené még az EU is), hanem basszus A GÁZAI KONFLIKTUSRÓL, vagy EU-AFRIKA megállapodásról! Ezek zsarolási célú vétók voltak egytől egyik, hosszú sorozatban, évtizedes nagyságrendben!



4. "Az Európai Unió egy GAZDASÁGI közösségként jött létre és nagyon pontosan meg van határozva a szerződésekben, hogy mi az amiben KÖZÖSEN gyakoroljuk a döntéseket és mi az ami megmaradt tagállami hatáskörben."


Nem, te kis nagyon eccerű!


Olvasd már el legalább egyetlenegyszer az EURÓPAI UNIÓRÓL SZÓLÓ SZERZŐDÉST és AZ ALAPJOGI CHARTÁT!


Az Európai Uniónak a JOGELŐDJE volt egy gazdasági közösség (az Európai Szén- és Acélközösség, majd az ebből létrejött Európai Gazdasági Közösség), de:


AZ EURÓPAI UNIÓ ÉRTÉKKÖZÖSSÉGEN ALAPULÓ ÁLLAMSZÖVETSÉG már a létrejötte pillanatától!!!


Ne hallgass az agymosó propagandistákra és a politikai vezetőidre, hiszen te is tudod, hogy mint mindig, ebben is HAZUDNAK! Megszokhattad volna!


Olvasd csak el az Európai Unió Alapjogi Chartájának fejezetcímeit:


"1. Méltóság

2. Szabadságok

3. Egyenlőség

4. Szolidaritás

5. A polgárok jogai

6. Igazságszolgáltatás

7. Általános rendelkezések"


Úgy hangzik ez, mint egy GAZDASÁGI szövetség alapokmánya, kreténkém???


Telesüketelték a fejedet pártállami propagandával az illiberális hamispróféták, akiket követsz, barátocskám!


Mi EHHEZ csatlakoztunk, nem egy gazdasági közösséghez! Egy közös ÉRTÉKEKEN alapuló államszövetséghez!


És elfogadtuk a döntéshozatali mechanizmusait is! (Akkor is volt Európai Parlament, Európai Bizottság, Tanács, Európai Unió Bírósága, stb.) amikor csatlakoztunk!


Tessék, egy kis olvasnivaló, hogy értsed, miről van szó, mielőtt felbüfögöd a következő adag emésztetlen pártpropagandát:


[link]


[link]


[link]


Jó tanulást!

2022. júl. 6. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
28%
#17-esnek ment az előbbi válasz (a 19-es).
2022. júl. 6. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!