Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyennek élitek meg a mostani...

Milyennek élitek meg a mostani gazdasági helyzetet?

Figyelt kérdés
Mi személy szerint nehezen. Félek is a jövőtől és elég bizonytalan is vagyok. Gondolkodtunk sokat a párommal, hogy külföldre mennénk inkább, de ott is ugyan olyan rossz, vagy még rosszabb. Ti hogy élitek meg ezeket a brutális áremelkedéseket? Szívesen meghallgatnék külföldi tapasztalatokat is, ha vannak, valamint olyanokat is, akik azért jobban élnek, mint az átlag. Szerintetek meddig fog ez tovább menni, mi lesz ennek a vége, vagy ti hogy látjátok ezt az egészet?

2022. jún. 27. 14:52
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
0%
Jól van, jól van, nem kell a kamu duma. :D
2022. jún. 27. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
0%
Én teljesen jól vagyok, minden hónapban csomót félre tudok tenni.
2022. jún. 27. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
75%

Fuh... A múltkor volt eg ykérdés, hogy kinek a fizuja éri el az állam által átlagosnak mondott bruttó 508at, és rengeteg válasz az volt, hogy a felét sem. De úgy.. a válaszok kétharmada ez volt.

Namost.. még a pedagógusok fizuja is eléri ennek a felét, szóval tényleg igazán alulfizetett szerencsétlennek kell lenni ahhoz.


Ennek tükrében - nomeg hogy ismerem az "énvédő mechanizmusok" pszichológiai fogalmat - tökr eérthető egyesek miért kiáltanak kamut egy ilyen svájci sztori kapcsán. Valószínűleg én is így reagálnék, ha kiderülne, hogy mások ugyanolyna háttérrel mint az enyém mocskosul hülyére keresik magukat, míg én tizedannyiért robotolok és utálom a melómat.

Egyszerűen jobb a másikat hazugnak tartani, mint magamat vesztesnek.

2022. jún. 27. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
0%
Most hiába győzködsz meg próbalsz magyarázatot találni, a kamu az kamu marad. :)
2022. jún. 27. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
93%

#énvédőmechanizmus :D

De megértelek tesa, nem cél h szarul érezd magad.

2022. jún. 27. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
0%
Én nem érzem szarul magam, sőt kifejezetten örülnék, ha a honfitársaimnak jól menne. De ami kamu, az kamu.
2022. jún. 27. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
45%
Srácok! Sok itt az érdekes ember. Aki pl. valószínűleg Svájc környékén sem járt. Dolgoztam oda programozóként magyar külsősként. Fel akartak venni főállásba ( csak sajnos a magyar partner nem engedte. Csillióss lelépési pénzt kellet volna neki fizetnem ) 10.000CHF haviért. 20 éve. Szóval ott 8.0000 nem egy menedzser fizetése. Az 5000-es programozó? Nem ismerem a mostani pénzeket, de az kb. egy bolti alkalmazott bére. Ezek bruttó bérek. Nem tudom a mostani lakbéreket, de 20 éve 2000CHF körül volt egy lakás. Az viszont a nettóból megy. Így az 5000 CHF bruttó nem HabzsiDőzsi.
2022. jún. 29. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
100%

27, sógor 1100ért bérelt lakást (Zurich, kb 40 m2). Párja gyógytornászként 4000-t keres. Szerintem tök reális, hogy egy tapasztalt programozó kap 10ezret, egy teljesen kezdő és tapasztalatlan 5500at. Ez Magyarországon sincs másképp, egy tök kezdő programozó sem keresi hülyére magát.

A procurementes csávót nemtudom, azt nem én írtam. De amit én írtam nem muszáj elhinni, attól még így van.

2022. jún. 29. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
100%
Lengyelországból tudok élő példákat, itt két év alatt duplájára, sok esetben triplájára emelkedtek a bérek. Olyan ügyfélszolga melóért, ami korábban 2-3 ezer Zloti környékén fizetett, most simán adnak 7-8-9 rugót. Szal, van egy tendencia, hogy emelkednek a bérek, csak lehet, nem mindenhol.
2022. jún. 29. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
100%

29, naszép. A cégem azon része ahol én is vagyok ISSC-vel foglalkozik világszerte. Az elmúlt években sorra szűntek meg az accountok Budapesten, hogy Lengyelországba költözzenek. HR, EDM, Payroll, Procurement, Recruitment, ilyesmi. Nemtom mi van ott, de gyanítom nem csak az én cégem csinálja ugyanezt. Az a gyanúm, hogy Lengyelország vonzóbb célponttá vált adó meg bérek szempontjából a nemzetközi cégeknek, mint Magyarország.

Eddig mi voltunk Európa Indiája, de úgy tűnik lassan már az se:D

2022. jún. 29. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!