Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyennek élitek meg a mostani...

Milyennek élitek meg a mostani gazdasági helyzetet?

Figyelt kérdés
Mi személy szerint nehezen. Félek is a jövőtől és elég bizonytalan is vagyok. Gondolkodtunk sokat a párommal, hogy külföldre mennénk inkább, de ott is ugyan olyan rossz, vagy még rosszabb. Ti hogy élitek meg ezeket a brutális áremelkedéseket? Szívesen meghallgatnék külföldi tapasztalatokat is, ha vannak, valamint olyanokat is, akik azért jobban élnek, mint az átlag. Szerintetek meddig fog ez tovább menni, mi lesz ennek a vége, vagy ti hogy látjátok ezt az egészet?

2022. jún. 27. 14:52
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
85%
Engem ösztönöz arra, hogy eurós fizetésem legyen, igy minnél gyengébb a forint, annál jobb lesz nekem!
2022. jún. 27. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
87%
Nekem gyerekek kint vannak már rég. Nekem meg ha jön egy hirtelen 200 százalékos infláció, akkor meg kell húzni a nadrág szíjat.
2022. jún. 27. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
15%

Ááááá, csak itt zóbániában rossz, a nagynyugatra minden aranybú van.

Lásd Írország pl, ahol lassan szétverik a fél országot, Németeknél lehúzzák a rolót mindenféle formában, Londont le akarják bombázni, a zusában a feminácik pattognak, ha épp nem iskolás gyerekekre lődöznek, szóval van választék, hová mehetsz.

2022. jún. 27. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
86%

1es, szólj ha találsz ilyen melót itt Magyaroszágon (Budapesten, bár ha home-office van, akkor ugye mindegy:D)


Alapvetően nekem elég jó fizum volt 5 éve amivel felvettek. De az idő múlásával alig pár százalékot emeltek, 5 év alatt összesen 8%-ot, azaz reálértékben 5 éve többet kerestem, mint most.

Feleségem pedagógus, szóval azzal sem vaguynk előrébb.


Szóval eddig elég jól megvoltunk, tudtunk félretenni meg minden, de az utóbbi hónapokban ahog ynézem a kiadási táblázatunkat eléggé úgy néz ki, hogy jó ha kijövünk nullára. Okés, a nyár eleje gyakran megszalad, de akkor általában a nyaralások előre kfizietése miatt.. most nem volt semmi ilyesmi, csak szimplán sokkal többet hagyunk ott a boltban a sima bevásárlásoknál. Meg úgy mindnehol máshol is, egyszerűen drágább.


Feleségem magánórákat adott az elmúlt fél évben és abból is bejött egy havi 12-140 ami elég szép pénz, de valahogy akkor sem látni a noymát összességében. Nem lódult meg a szekér, hogy úgy mondjam.


És annak tükrében, hogy a cégemnél megszűnik egy részleg (gazdasági helyzettől függetlenül egyszerűen a partnercég nem hosszabítja meg a szerződést) és van 1 hónapom belsőleg új helyet keresni....

Hát.. finoman szólva sem tölt el nyugalommal.

2022. jún. 27. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
74%

Svájcból írok, gondoltam leírom nektek, mennyire hanyatló romló a nyugat.

Beszerzési/gazdasági menedzser vagyok egy multinál,8000 frank fizuval.

Segítek átszámolom nektek, kb nettó havi 3200000 ft a fizu.

Ebből minden hónapban egy milliót félrerakok, van belőle egy lakásom és egy terepjáróm, magyarban meg egy házam.

Na ennyire nem éri meg nyugaton melózni.

2022. jún. 27. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
92%

1-es vagyok,


Multinál pénzügyezek különböző pozikban, már 8 éve.

Gyűlölöm, mert lelketlen robot, de az eurós fizu, a home office és a karrieri kötetlenség kárpótol mindenért.

2022. jún. 27. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 szántóvető ***** válasza:
82%

külföldön ugyanilyen rossz,vagy még rosszabb?hol,észak-koreában?vagy melyik országokról vannak tapasztalataid?

már nincs kedvem bemenni a boltokba,gondolom nem vagyok egyedül ezzel.nincs normális élelem,ami van az megfizethetetlen.

2022. jún. 27. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
7%

#5

Ébredj fel.

2022. jún. 27. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
88%

És miből kéne mégis felébrednie? A magyar valóságból?


Nézz szét Linkedin-en, hogy milyen fizuk vannak kint, milyen melókért!

2022. jún. 27. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
70%

A helyzet rossz, ezt kár tagadni. Azért nézzünk pár dolgot miért rossz.

Magyarország abban a helyzetben van, hogy politikailag az EU van kötve ezerrel, gazdaságilag meg fele részt az EU hoz, fele részt a ruszkikhoz. Ennek az utóbbinak történelmi okai vannak (KGST), magyarán ahhoz hogy működni tudjunk kell az EU-s pénz és az olcsó ruszki nyersanyag.

Na most itt kezdődnek a problémák, mert az EU tiltani akarja a ruszki nyersanyagot, és pénzt se akar küldeni, és hát elindultunk szépen egy lejtőn.

A legnagyobb gond hogy az EU tojik a keleti gyarmataira, és akkor se mond le a ruszkik csesztetéséről ha a magyarok, lengyelek, románok beledöglenek akkor sem. A nyugatiak kevésbé függnek az orosz nyersanyagtól és nagyon jól elvannak, ellenben fegyverrel tömik az ukránokat hogy a válság még jobban elhúzódjon.

Drága kormányunknak meg fontosabb az autoriter rendszer, az urizálás meg a többi mint a jogállamiság, az EU-s pénzek, tehát arról is jó sokáig le kell mondani.

Igazából nincs megoldás. Ha a Fidesz marad akkor kb ez lesz, ha jönne az ellenzék akkor is, mert ezek kb Brüsszel helytartói és minden szankciót megszavaznak majd ha az ország összeomlik akkor is.

Nem nagyon szoktam ilyesmit mondani, de komolyan el kell gondolkodni a kivándorláson. Ez a válság még nagyon sokáig fog tartani és ezek a drágulások csak a kezdet.

I

2022. jún. 27. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!