Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Liberális öröm az ürömben,...

Liberális öröm az ürömben, hogy az angolok kifütyülték a magyar himnuszt?

Figyelt kérdés

Nyilván hatalmas tragédia, hogy a magyar (=Orbán) válogatott legyőzte az angolokat liberális szemszögből. De az jó hír, hogy kifütyülték a magyar himnuszt az angolok? Mivel a magyar válogatott nem akart letérdelni a BLM előtt, ezért rasszista homofóbokként ki lettek fütyülve.

Az angolok mint köztudott fejlett demokratikus liberális nyugat-európai nép, tehát nyilvánvaló, hogy mindenben csak igazuk lehet (liberális szemszögből nézve). Így ha a liberális nyugati angolok is kifütyülték a magyarokat az bizonyítja, hogy tombol a fasizmus Magyarországon (=Orbán) és egész Európa miattunk szégyenkezik.


Ez öröm, nem? Így most lehet egy jó szaftosat orbánozni, nem?



2022. jún. 15. 09:31
1 2 3 4
 11/34 Molyember ***** válasza:
79%

1: A "magyar" nem egyenlő Orbánnal. Ezt a baromságot a Fidesz találta ki, a fideszesek meg azóta hisznek minden Orbánt ért kritikát a magyarság elleni támadásnak.

2: Szeretnék örülni a válogatott sikerének, de nem tudok, annyira átpolitizált nálunk a foci. Ezt is elvette tőlünk Orbán, ahogy pl. a kokárdát is kisajátította (és remélem, hogy ezért a pokolra kerül).

3: Pont annyira érdekel az angolok fütyülése, mint a magyar gyerekeké. Ha a nemzeti parasztoknak fáj, ha belefütyülnek a Himnuszba, akkor tanuljanak meg viselkedni. Mindkét tábor gyökér.

2022. jún. 15. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
89%
Én "libsi" vagyok, és bevallom, teljesen feldobta az estémet a 4-0 az angolok ellen. Végre egy igazi, nagy siker a válogatottunknak, nem csak a szokásos "jók voltunk, tartottuk a tempót, ebben a meccsben benne volt a győzelem is". A himnusz kifütyülését és a térdelés kifütyülését egyformán bunkóságnak tartom, szerintem fontos, hogy tiszteljük a másik véleményét és identitását, akkor is, ha az a másik történetesen most épp ellenfél. Szurkolok a magyar válogatottnak (bár rendszerint nem a helyszínen, csak a tévén keresztül), de ettől még taszít a focit (is) behálózó korrupció, a rengeteg stadionépítés, mikor a pénznek jobb helye is lenne, és felháborít az elbaltázott gazdaságpolitikánk, amit a kormány lózungokkal és kommunista intézkedésekkel (a cégek "extraprofitjának" állami lefölözése, árstopok) igyekszik elfedni. És igen, utálom Orbánt, ellenszenves volt már a rendszerváltás idején is, és soha életemben nem szavaztam rá, még 2010-ben se. Beleférek valahogy a világképedbe? :)
2022. jún. 15. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
100%

Sőt, az áfából a Rendőrséget és Tűzoltóságot is fizetem, pedig itt nincs egyik sem. A paksi atomerőművet is az adómból tartják fenn, pedig már 6 éve csak napelemmel termelt áramot használok. Állítsák le azonnal Paksot!

Biciklivel járok, úgyhogy ne az adómból fizessék a hatósági áras benzint, legyen mindenkinek piaci áron!

Na ezt próbáld felfogni, faék egyszerűségű barátom. Megsúgom: nem csak 1 db emberből áll Magyarország.

2022. jún. 15. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
20%

#10 Szerinted az áfa csökkentés után minden olcsóbb lenne? Hát nem. Ezért vagytok ti faék egyszerűek. Csökkent az internet szolgáltatások áfája. Másnap olcsóbb lett minden? Hát nem. Jöttek az új tarifacsomagok, amik ugyanannyiba kerültek, mint előtte a magasabb áfával. Csak alacsonyabb volt az áfatartalma.

A lényeg, hogy úgyis hápogni fogtok, ha bárkit adóztat meg a kormány, mert ez van belétek kódolva.

Persze nem állítom, hogy minden, amit a kormány csinál, tökéletes.

Amúgy a 9-esnek teljesen igaza van. Most mindenki kussol, nem néz focit, innen értesül mindenről. Amikor kikapunk, akkor pont néz, és már nyúl is a stadion kártyáért.

Egyszer az életben nem lenne bennetek annyi, hogy azt mondjátok, hogy ezt most jól csinálta kormány? Büszkeséggel tölt el, hogy magyar vagy. Összejött végre egy sikeres magyar csapat a világ legnépszerűbb sportjában. Fáj kimondani? A másik libsi egyből azt mondaná, hogy fideszes lettél?

Örüljetek már egyszer az életben egy magyar sikernek. Nektek is jobb lenne. Jobban éreznétek magatokat.

2022. jún. 15. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
87%

#13 Ennek így nem sok köze van a válaszomhoz, és én vagyok a faék. Ha párszor nekifutsz, talán tudod értelmezni a rezsicsökkentés eltörlése és az áfakulcs alakításának hatását a családok költségvetésére.


#14 Ezt továbbra is a gazdasági versenyhivatalnak kellett volna kivizsgálni, ami kormányzati szerv. A Ryanair ellen tudnak hirtelen nyomozni, a szolgáltatók ellen akkor nem tudtak. Furcsa, mi? :)

2022. jún. 15. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
15%
Akkor csak nem értetted meg, de nem is számítottam rá. Kicsit művelődj és tájékozódj a témában, utána majd okosabb leszel talán. Addig meg Óóóbán!!! :'(
2022. jún. 15. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
76%

#16 Te a komplett infrastruktúra üzemeltetéséről írsz, én pedig a családok napi életviteléről beszéltem. A kettő azért nem ugyanaz és elég nehéz összemosni.


Mondjuk, ha a kormány eltörli a rezsicsökkentést és nem kell kosegítenie teljes ágazatokat az a teljes infrastruktúrára is hatással lenne. A szegényebbek kevesebbel fizetnének többet, a gazdagok pedig megéreznék a számlájukon. Így a szegény embernek több pénze maradna, mert 20% lenne az áfa, de csak +600 forintot fizetne az áramra havonta.

A felszabaduló százmilliókat lehetne fordítani a rendőrség korszerűsítésésébe, újabb állományok létesítésére, napelem pályázatokra, tömegközlekedés fejlesztésére. Ha már a teljes képet akarod nézni.

2022. jún. 15. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 Dzsonszi ***** válasza:
18%

#15

Mit nem lehet azon érteni, hogy ha csökkentenék az ÁFÁt azt rögtön benyelné a cég? Az egyik válaszoló is hozott példát, de nem egyszer volt ilyen, max pár hétig érződik alacsonyabbnak, aztán rögtön nő.

De amúgy ha az áfát csökkentette volna a kormány, akkor meg azért vergődnétek, hogy mi értelme, miért nem árstoppol (mint ahogy Dobrev is javasolta, Jakab is a benzinre, utána meg a híveik vergődnek, mikor meglépte a kormány)


A focira visszatérve, ha kikapunk rögtön írja az összes libsi, hogy stadion, orbántakarodj, csicskamagyar futbalisták. Mikor meg 4-0ra szarrá verünk egy nagyon erős csapatot, akkor is ilyen kommentekkel találkozok, hogy nem nagy szám mert a VBre se jutottunk ki.

2022. jún. 15. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
100%
A kettő nem választható ketté és ezt te is tudod. Ez csak a szokásos csúsztatás arról, hogy adó =/= közpénz.
2022. jún. 15. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
77%
Megnyertetek 4 választást, de még mindig a gonosz liberátoroktól rettegtek!
2022. jún. 15. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!