Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A fideszesek szerint Magyarors...

A fideszesek szerint Magyarországon jobb mint Ausztriában vagy Németországban. A liberálisok szerint Ukrajnában vagy Szerbiában jobb mint Magyarországon. Kinek van igaza?

Figyelt kérdés

A fideszesek komolyan elhiszik, hogy kint éheznek meg nyomorognak az emberek és naponta felrobbantanak pár millió embert az újmigránsok (ha ómigránsok késelnek halálra ezreket itthon, azzal semmi bajuk nincs). Sokszor hallani fideszesektől "hiába mész ki, úgysem marad egy filléred sem! Kereshetsz ötezer eurót is, semmid sem marad belőle a kinti áraknál" (a Lidl és Aldi olcsóbb németbe mint Magyarországon, saját tapasztalat). Azt is rendszeresen mondják fideszesek, hogy "minek mentél te ki nevetséges két-három ezer eurókért amikor itthon vállalkozóként havi tíz milliót is megkereshetsz!" (Amikor megtudják, hogy kiköltöztem én is).

Orbán is megmondta, hogy Magyarországon jobb mint bármelyik másik európai országban (noha a lánya Spanyolországba költözött).

"Kint mindenütt szemét van". Ezzel szemben én alig itt-ott látok néhány szemét darabot (ami legtöbbször pár kósza cigicsikk). A KöKi, Blaha stb pedig konkrétan telehányva és telesz*rva van naponta.


Ezzel szemben a liberálisok szerint Magyarország Európa legszegényebb országa. A liberálisok szerint már Indiában és Kambodzsán is jobb az egészségügy mint Magyarországon. Niedermüller is megmondta, hogy sokkal jobban jártak a magyarok, hogy Ukrajnához vagy Szerbiához csatolták őket, hisz már azok is megelőzték Magyarországot (noha én Vajdaságban felnőve csak szegénységet és reménytelenséget láttam, tömegek vándorolnak ki, még Magyarországra is). Illetve a liberálisok szerint olyan kőkemény diktatúra van Magyarországon mint Észak-Koreában.


Kinek van igaza?



2022. jún. 14. 18:47
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:

#1

Miért hazudod azt, hogy csak odáig olvastad? Mindenki tudja, hogy végig olvastad az egész kérdést.


Kérdező, az élelmiszerek nem csak Németországban olcsóbbak (meg Ausztriában, le is esett az állam mikor utoljára ott jártam), de itt a UK-ben is főleg a húsok, de legrosszabb esetben is minden pont ugyanannyi mint Mo-n.

Nyilván van otthon pár millió agymosott birka akik szerint az alsó hangon 3-4000 fontos fizetésből (bár ennél általában mindenki többet keres a takarítókat leszámítva) gyakorlatilag magyar árak mellett éhen halunk, de hát ők már csak tudják. Elvégre ahol 700 eurós minimál bér mellett van 30-40 %-os infláció ott biztos senki nem hal éhen, az maga a kánaán xD

2022. jún. 16. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
100%
Egyiknek sincs igaza, de én még nem hallottam liberálist arról beszélni, hogy ukránoknál meg szerbeknél jobb a helyzet. Inkább pont azt, hogy mi süllyedünk le oda és már Románia és Bulgária is lassan megelőz minket. Ebben valóban lenne igazság. A Fideszesek gondolkodását pedig nem tudom hova tenni. Egy részük teljesen be van szrva, hogy nyugaton már az utcára sem lehet menni, mert mindenhol terroristák vannak, meg mindenki bzi, miközben ő maguk az M1 elől fel nem állnak, nyelveken nem tudnak és talán még a falujukat sem hagyták el, de ők megmondják a tutit, mert a TV azt monda. A másik felük, akik értelmesebbnek kéne, hogy legyenek elvileg tudják hogy ez egy marhaság, ha nem vakok látják, hogy Orbán és bandája mindig máshogy cselekszik, mint amit mond, de inkább követik vezérük tanait, minthogy ellent merjenek a cigányvajdának mondani.
2022. jún. 16. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
0%
Jobb magyarország ausztriánál, ide jönnek a németek(audi,bmw, Mercedes.. ) japánok(Suzuki.. ) stb. Na szerinted akkor hol jobb az élet?
2022. jún. 17. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 A kérdező kommentje:

#11#12


Ajánlom figyelmetekbe:

https://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__karrier-f..


A szavazatok elég beszédesek

2022. jún. 23. 09:36
 15/33 anonim ***** válasza:

#14

Ajánlom figyelmedbe a linkelt kérdésben található kulcsszavakat.

Pl. #segédmunka


Azt hiszem ehhez többet nem is kell hozzáfűznöm xD

2022. jún. 23. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 A kérdező kommentje:

#15


Ilyen is csak Magyarországon meg a többi putri országban van, hogy teljesen lenézik az egyszerűbb munkát végzőket.

Kint ilyet sosem tapasztaltam

2022. jún. 23. 09:46
 17/33 anonim ***** válasza:

Na a mellébeszélés az látom nagyon megy xD


Szó nincs lenézésről, arról van szó, hogy a linkelt kérdésben, egy konkrét esetben, a magyar segédmunkásnak 1600 € (640e Ft) az ajánlat. Ezzel te megpróbálod azt a látszatot kelteni mintha nem 4000 € körül sőt inkább afelett lenne az átlag kereset Németországban vagy általában Nyugat-Európában.


Mellesleg, ha szerintetek magyarországon kétszer ennyit simán meg lehet keresni SEGÉDmunkásként, a "lepukkant" Németországban meg csak 640e-t akkor hol is nézik le a segédmunkást?


Na ezt nevezem én dupla öngólnak...

2022. jún. 23. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 A kérdező kommentje:

#17


Látszik, hogy bele sem olvastál a kérdésbe

2022. jún. 23. 10:41
 19/33 anonim ***** válasza:
De, végigolvastam a kérdést. Te viszont megint mellébeszélsz.
2022. jún. 23. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 A kérdező kommentje:

#19


Szó sem volt Németországról a kérdésben. Ennyire olvastad el.

2022. jún. 23. 10:45
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!