Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Tulajdonképpen miért is olyan...

Tulajdonképpen miért is olyan rossz a magas euro/huf árfolyam?

Figyelt kérdés

Én anyámnak (gazdasági vonatkozású szakon végzett) diplomásként se tudtam jól megmagyarázni miért rossz az országnak.


Annyit mondtam neki, hogy euroban történik az import szóval drágább lesz a cégek behozatala, de pl. azt már nem tudtam megcáfolni amiket mondott:


* A szomszédos országokból átjáró emberek számára vonzóbb itt vásárolni, mert többet tudnak vásárolni ft-ban egy euróért (így élénkül a fogyasztás).

* A kinti magyarok hazautalt pénze többet ér. Ha itthon költik el/hazaköltöznek jobbat tesznek az országgal és maguk is jól járnak (nyugaton drágábbak az ingatlanok)

* Az exportnak jót tesz, mert euro-ban történik a számla kiállítása így a cég bevétele több lesz forintban.


* Nyilván a netes vásárlások (ebay, steam) nem jók a magyar fogyasztónak, de ez csak kicsi szelete az egésznek és így lehet támogatni a hazai alternatívákat (emag, konzolvilág).


Megtudnátok nekem érthetően, de részletesen magyarázni?



2022. jún. 13. 20:47
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
16%

elmondom, hogy te is megértsd

erős forint -> kevés euró, magas munkanélküliség

gyenge forint -> sok euró, alacsony munkanélküliség


2010 óta 33%-al ér kevesebbet egy forint az euróhoz képest (nominálisan)

a fizetésed meg nominálisan 300%-al lett több

2022. jún. 13. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
100%
A főnöködet, hogy ugyanazt a munkát elvégzed kevesebbért is. :)
2022. jún. 13. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
100%

"A szomszédos országokból átjáró emberek számára vonzóbb itt vásárolni, mert többet tudnak vásárolni ft-ban egy euróért (így élénkül a fogyasztás)."

Miért lenne itt olcsóbb a banán mint mondjuk Bécsben vagy Aradon? Mindenki ugyanannyit fizetett érte euróban, ráadásul itt a legmagasabb rajta a forgalmi adó. Nem is nagyon járnak már a környező országokból ide. Egyedül a hatósági áras termékeket érdemes itt vásárolniuk, azzal meg öngólt rúgunk (hiszen valakinek ki kell fizetnie a valós és a hatósági ár közötti különbséget és az a valaki nem a külföldi vásárló lesz).


"A kinti magyarok hazautalt pénze többet ér. Ha itthon költik el/hazaköltöznek jobbat tesznek az országgal és maguk is jól járnak (nyugaton drágábbak az ingatlanok)"

Mivel az infláció kéz a kézben jár a forint romlásával, az ugyanannyi hazautalt euró nem ér többet, csupán azoknak az itthoni szerencsétleneknek tűnik jobb üzletnek, akiknek a forintban számolt munkabére nem emelkedik folyamatosan. Az itthon elköltött euró pedig csupán a jelenlegi hibás gazdaságpolitikát konzerválja, ami csupán a NER lovagoknak jó. Továbbá miért járna valaki azzal jól, ha értéktelenebb (itthoni ingatlanok nem olyan drágák mint a külföldiek) dolgot vesz a pénzén? Ha el kell adnia, akkor kevés pénzt fog érte kapni.


"Az exportnak jót tesz, mert euro-ban történik a számla kiállítása így a cég bevétele több lesz forintban."

Lölő nagyobb osztalékból több jachtot fog venni az adriai nyaralójához. Miért jó ez nekem? Ha fejlesztenem kell a vállalkozást, akkor drágábban tudom euróért megvenni a külföldi eszközöket, szolgáltatásokat, ez egyre jobban nehezíti a kezdő vállalkozások indulását, hiszen azok forintból indítják a vállalkozásukat.


És több tucat hasonló érvet lehet még mondani. DE a legnagyobb baj az, hogy az árfolyam NEM STABIL. Ez bizalmatlanságot (tervezhetetlenséget) szül, ami a legnagyobb ellensége a piacnak, a fejlődésnek.

2022. jún. 13. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
100%
Mert egy országnak akkor gyenge a valutája a többihez képest, ha senkinek nem kell, mert gyenge a mögötte álló gazdaság. Márpedig ez nem éppen hízelgő ránk nézve. Tehát ha a külföldi vállalatok tömegével hoznák ide a pénzüket, meg vennék a forintot, akkor a forint ára is magasabb volna. Gyakorlatilag azt jelenti, hogy
2022. jún. 13. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
0%

:DD ne hagyjátok abba rohadt vicces ez a dobrev közgáz :DD


egyrészt a válságban nem nagyon érvényesek az ökölszabályok, amiket a 8 általánossal sikerült felfogni

másrészt hogy lett kína a legnagyobb gazdaság, hogyha a kína pénze soha nem volt erős?

2022. jún. 13. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyunk önellátóak, rengeteg élelmiszert importálunk. Amiket anyukád felsorol, az elenyésző a behozatalhoz képest.
2022. jún. 13. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
100%

Akkor vegyük szépen sorjában:


Az idehozott euró elköltésének csak akkor van gazdasági haszna, ha Magyar terméket vesznek. Nekem most kapásból egy sem jut eszembe. Ha importot, vagy külföldi kézben lévő gyártmányt vesznek, akkor a haszon nem nálunk landol.


Itthon költik el/hazaköltöznek.


Szerinted melyik fog mondjuk Németből Magyarországra ingázni bevásárolni?


Hazaköltözik? XD


Persze.



Exportnak jót tesz.


Mond néhány példát, amit nem O1G csókosi köre exportál.

2022. jún. 13. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
0%

"Nekem most kapásból egy sem jut eszembe. "


dobrev közgáz :DD akkor szerinted a külker mérlegünkben az "export" az miből van? :DD

2022. jún. 13. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
88%

#18-nak:


Hallgatlak!

2022. jún. 13. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
0%
nézz utána dobrevközgázos!
2022. jún. 13. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!