Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van mindig tele minden...

Miért van mindig tele minden bevásárlóközpont, ha annyira elszálltak az árak, nincs az embereknek pénze és nem lehet kijönni a fizetésből?

Figyelt kérdés
Akárhányszor bemegyek mondjuk egy Lidl-be, állandóan tele a parkoló autókkal, akkora tömeg van, hogy el sem lehet férni kb, a vásárlók nagy többsége fullosan megpakolt kosárral, amiben nem éppen minden esetben alapvető élelmiszerek találhatóak (a Coca Cola nem számít szerintem alapvető élelmiszernek, sem a Jack Daniels és a chips sem). Mi ez a panaszkodás akkor az emberek részéről? A vásárlási kedv úgy látom nem csökkent, az emberek nem spórolnak...

2022. jún. 10. 21:39
 1/10 anonim ***** válasza:
62%
Plusz tele minden étterem, bár, stb.
2022. jún. 10. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
43%

Ez akkora hülyeség, már ne haragudj.


Enni muszáj, akkor is, ha az ember minden másról lemond, vagyis élelmiszerboltba mindenképp járni kell, ezért van ott mindig sok ember.


Ilyen benzinárak mellett meg a franc se fog folyton boltba kocsikázni - mondjuk előtte sem tettük -, inkább bevásárolnak egyszerre nagyobb adagot. Egy 4 fős családnak pillanatok alatt megtelik a bevásárlókocsi.


Én azt nem értem, mikor bemegy valaki 1 kiskosárnyi kajáért, azért kár elindulni.


Mivel jelenleg másról mondanak le elsősorban az emberek, bútorokról, étteremről, moziból, ezért futja még Coca-Colára.

2022. jún. 10. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
55%

Mert a magyar baloldali érzelmű szavazók szerint szalul élünk és minden szal.


Közben meg mindenki vígan költekezik ezerrel.


Mindenki csak panaszkodik és túlságosan sokat foglalkozik a politikával.


Ha nem foglalkoznánk annyit a politikával, akkor ez fel sem tűnne.


De a háttérhatalom jól kiralálta, hogy minél többen vagyunk itt a bolygón, annál nagyobb káoszt tud teremteni és annál jobban tudja az embereket egymás ellen fordítani.


És mivel a kommunikációs eszközöket 24 órán keresztül le sem tesszük a kezünkből, mert még menet közben is olvassák a hülébnél hülébb fake new-okat az emberek, amit még el is hisznek és hagyják magukat befolyásolni, ezért.


Mindenben ott van a politika, de mindenben, így ezzel mérgeznek minket, hogy még véletlenül se lássunk tisztán.

2022. jún. 10. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 meszike91 ***** válasza:
76%
Hát nehogy már az legyen a csoda hogy még telik kajára az embereknek.
2022. jún. 10. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Volt akik látom félreértelmezték. Nem arról írtam, hogy valaki kenyeret, tejet, lisztet, cukrot...bármilyen alapvető élelmiszert vásárol. Hanem arról, hogy pont, hogy nem alapvető élelmiszerből vásárolnak. Én mondjuk Coca Colából veszek havonta két üveggel és ennyi. Mások karton számra hordják. Ha én olyan olyan rosszul élnék, nem azon gondolkodnék, hogy hány karton üdítőt vegyek és társait.

Én is egy átlagos bérből élő ember vagyok, még se vásárolom fel a fél boltot mindenféle felesleges cuccal azért, mert mondjuk lesz egy 3 napos hosszú hétvége. Sok ember panaszkodik, aztán még is dobálják ki a pénzt mindenre, mert épp fizetés nap volt, aztán a hó végén meg számolgatják, hány forint maradt...

Nekem él Németországban rokonom. A férj egy milliomos ember. Azt vennének amit akarnak, ha akarnák az egész boltot megtudnák venni, még is ötször meggondolják, hogy mi az, amire pénzt áldoznak, mi az amit a kosárba tesznek.

2022. jún. 10. 22:55
 6/10 A kérdező kommentje:
Na és igen, az éttermek is mindig dugig vannak. A teraszok is, ahol nem 150 forint egy péksütemény meg egy kávé, de elvileg hatalmas a csóróság és nem telik semmire.. Vagy nagyon sok helyen hallom, olvasom, hogy luxus a Balaton. Még is minden szállás dugig van a szezonban, akármennyibe is kerül egy szoba, még is megveszik a "drága lángost", amiről oly sokat lehet hallani, hogy már ez is luxus a magyaroknak... Ha én olyan szegény vagyok, nem balatoni lángost eszek, hanem parizeres kiflit, mint Jakab Péter (jó, tudom, hogy ő valóban nem szegény) meg nem a Balatonon nyaralok, hanem örülök ha eltudok jutni a lakóhelyem közelében maximum 1 napra valahova, úgy hogy becsomagolom az itthonról vitt szendvicset, meg vizet...
2022. jún. 10. 23:01
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem élelmiszerboltban, mindenhol. Azért az már tényleg a jólét, hogy a 10. kabátot, 20. nadrágot, 40. inget veszik épp meg, meg tolonganak a műszaki cikkekért, mintha ingyen lenne.
2022. jún. 11. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
17%

Ha valaki azt gondolja, hogy a magyar társadalom 100%-át lefedik a bevásárlóközpontok befogadó képessége, annak hatalmas sötétség van a fejében.

Kb. 0-24-ben tele lennének ezek a központok csak 500 ezer emberrel, ennek ellenére mi egy 10 milliós ország vagyunk.

Vagyis te a felső 5%-kal találkoztál.

2022. jún. 11. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Igen, a műszaki dolgokat is veszik ezerrel, 4K tv, játék konzol, milliós PC játékra, márkás ruha, Armani meg Gucci napszemüveg… de mélyszegénység van…
2022. jún. 11. 21:51
 10/10 anonim ***** válasza:
49%

#9

Jah, körülírtad a lakosság 10%-át, de az nem zavar, hogy a másik 90% gyümölcsöt sem tud rendszeresen venni, mert nincs rá pénzük.

Amit egyébként az MNB is beismert. Az MNB 2019-es jelentése szerint a lakosság harmadának NINCS semmennyi félretett pénze, a következő harmadnak pedig kevesebb van, mint 3 havi kiadásra elég (ez abban az évben 330 ezer forint volt).


Ez annyit jelent, hogy a magyarok többsége hónapról hónapra él, nem tud félretenni, mivel nincs pénze.

2022. jún. 11. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!