Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Bevásárlóközpontok zárásának...

Bevásárlóközpontok zárásának van értelme?

Figyelt kérdés

Valahogy nekem fura, hogy zárva szinte minden, 8 -tól kijárási, oltanak gőzerővel a vírus meg csak terjed.


Most legújabban a plázák, bevásárlóközpontok bezárását követelik. Szerintem nem is azért mert ezek akkora gócpontok lennének, inkább úgy tűnik nincs más ötlet mit lehetne egyáltalán tenni a vírus ellen és akkor most ezt dobták be.


Valahogy nincs előttem a kép, hogy jelenleg egy bevásárlóközpontban hömpölyögne a tömeg, lévén hogy a legtöbb bolt nincs nyitva, ruhát venni nem lehet, enni nem lehet, de még egy kávét se lehet meginni. Max az élelmiszerboltok, gyógyszertárak vannak nyitva, azok meg lehetnek.


Nekem ez pótcselekvésnek tűnik, persze ha zárják zárják nem érdekel.


2021. márc. 23. 07:54
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
33%

akkor a boltokat kéne kinyitni és a gyógyszertárakat bezárni.


idővel csak ki lehetne logikázni, hogy hol terjed...

2021. márc. 23. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Részben igen.
2021. márc. 23. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
90%
El kellene törölni a kijárási tilalmat, mert a 7-kor bezáró boltokban a munkaidő utáni 1-2 órában egymás hegyén-hátán tömörülnek az emberek.
2021. márc. 23. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
92%
Amíg a 2 eladót foglalkoztató ruhaboltokat zárják be, a több ezer főt dolgoztató gyárak meg működhetnek korlátlanul, addig nincs miről beszélni járványkezelésről :D
2021. márc. 23. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Bizony annak volna értelme, hogy csak meghatározott számú vásárló lehet bent, és eltörölni a kijárási korlátozást.
2021. márc. 23. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem nincs, mert egyrészt tényleg nincs tömeg, másrészt vannak benne olyan üzletek, szolgáltatások ami nem bezárhatóak (pl optika, posta, élelmiszerüzlet, állateledel bolt...stb)

És oké, hogy ezek vannak plázákon kívül is, de ahhoz sokaknak lehet utazni kéne, és akkor a tömegközlekedésen nyomorog, az semmivel nem jobb.

2021. márc. 23. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
93%
Igen, láthatjuk, hogy Németországban és Szlovákiában is milyen nagyszerű eredményeket értek el, úgy hogy hónapok óta élelmiszer bolton és gyógyszertáron kívül minden zárva van! Ja nem, ugyanolyan szarul állnak 😀
2021. márc. 23. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy az élelmiszerboltokban nincs korlátozás a létszámot tekintve, ezért egyszerre 500-600 ember bent van folyamatosan és a sok hülyének nincs is annyi esze magától, hogy inkább nagybevásárlásra járjon, de ritkábban.


Mi pl. 2 hete mentünk nagybevásárlásra, vettünk vagy 1,5 hónapra való szárazárut, wc-papírt, satöbbit. Na most, nyilván pl. zöldségért vagy tejfölért el kell menni néha a boltba, de ilyen nagyáruházban nem járunk most megint sokáig. És közben kb. mi voltunk az egyetlenek téli, nagy kosárral, a többi meg képes bejönni egy Auchanba/Tescoba/Lidl-be azért, hogy vegyen 5 pohár joghurtot meg párzöldséget.

2021. márc. 23. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Nehéz azt is eldönteni, hogy mivel is lehet jót tenni.


Amikor még nyitva volt az egyik hiper én este fél tízkor mentem még a járvány elején. Kb. 5 -en ha voltunk 1000 nm -en. Ennek a lehetőségnek a 19 órás zárással vége lett.


Tegnap a Metro boltban voltam ebédidő táján, ott pl. 10 métert is tarthattak volna a vásárlók egymástól olyan kevesen voltak.


Ez a sok korlátozás szerintem inkább összezsúfolja az embereket. Interspaar 17 órakor pl. tömegnyomor. Kevesebb időtartamban többen lesznek egyszerre a boltban, ezt már korábban sem értettem.


Aztán a végeredmény az, hogy 1 éven át semmelyik boltban nem kaptuk el a vírust, hiába vannak kikiáltva minden rossz forrásának, viszont az egyik gyerekünk hazahozta az iskolából, az ellen meg teljesen védtelenek voltunk.

2021. márc. 23. 09:17
 10/18 anonim ***** válasza:
46%
Semmilyen korlátozásnak sincsen értelme mert a Covid nem létezik
2021. márc. 23. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!